DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #378979  autor: Marens
 06 sty 2010, 15:39
Od 1.07.09 nie działa w TakTaku Serwis SMS z cenami w roamingu.
Kod: Zaznacz cały
 Bezpłatna Wiadomość Powitalna
Po włączeniu telefonu za granicą, otrzymasz od sieci Era Wiadomość Powitalną:

    * Z cenami za połączenia do Polski, połączenia odbierane i SMS-y
          o Otrzymasz tylko ceny dostępnych usług
    * Z numerem do Serwisu SMS ze szczegółowym cennikiem roamingowym
    * Wiadomość Powitalna jest bezpłatna
    * Zachowaj tę wiadomość, abyś w dowolnym momencie mógł sprawdzić, ile płacisz za korzystanie z roamingu!  
http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslug ... serwis_sms

Sprawa zgłaszana wielokrotnie w Biurze Obsługi Użytkownika i testowana na 2 numerach w krajach (Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja). Podejrzewam, że celowo zostało to wyłączone po podwyżce cen do 2,35/1,04. Heyah działa bez problemów, nie wiem jak z abonamentem.

Myślę, że przy obecnych stawkach brak tej informacji jest przegięciem.

 #379009  autor: Orfi
 06 sty 2010, 18:54
Dziwne, dzisiaj dostałem taką informację na numer Tak-Taka, właśnie z cenami w roamingu na terenie UE od 15.01.2010r. Minuta połączenia wykonanego 1,79 PLN, minuta połączenia odebranego 0,85 PLN, wysłanie wiadomości SMS 0,57 PLN.

Orfi

 #379018  autor: express100
 06 sty 2010, 19:12
Orfi, ale Marensowi chodzi o SMSY po tym jak przekroczysz granicę :wink:
Niestety to prawda, paru moich znajomych, którzy mają TT też po przekroczeniu granicy nie otrzymuje SMSów :evil:

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #379027  autor: Adam80
 06 sty 2010, 19:44
A komu takie smsy sa potrzebne? Tylko skrzynkę zasmiecają i najczesciej przychodziły 3 smsy, nt doladowan, cen oraz numerow informacyjnych.

Nokia 3210 - Siemens S35 - Siemens C75 - SE k550i- LG GT500 (firmówka SE T630)

 #379050  autor: Marens
 06 sty 2010, 21:00
Adam80 pisze:A komu takie smsy sa potrzebne?
Tym, którzy nie interesują się telekomunikacja i nie mają wszystkich ofert w jednym palcu.
Byłem na przełomie Lipca/Sierpnia w Chorwacji, przy okazji robiłem za Helpdesk...

Jak przysłowiowy Kowalski nie wie, że trzeba dzwonić przez 0048 / +48 to skąd ma znać ceny. Na pewno nie poszuka z internecie, pójdzie się zapytać. Potem niespodzianki w stylu 6zł/6zł czy odbieranie wszystkich możliwych połączeń po 2zł/min (Orange). Do dziś się nie dowiedziałem jaki rachunek dostała... Podejrzewam, że kilka ładnych stówek.

Podejrzewam, że 15.01.2010 wróci wszystko do normy gdyż cennik zmienia się na "standartowy"/ Chociaż przydałoby się coś zrobić z Chorwacją, Kanadą itp. bo ceny są zabójcze a nie wierzę że to jest faktyczny koszt połączenia. Tylko kwestia marży obydwu operatorów.

 #379117  autor: lukpiot
 07 sty 2010, 07:19
z kanadą to podejrzewam, że Rogers trzyma cenę, bo u wszystkich jest drogo, w play najtaniej co prawda, bo jedyne 1 zł / min odebraną i 1 zł za smsa.... u ppozostalych ceny byly horrendalne.

 #379374  autor: kowcio
 08 sty 2010, 18:24
Adam80 pisze:A komu takie smsy sa potrzebne? Tylko skrzynkę zasmiecają i najczesciej przychodziły 3 smsy, nt doladowan, cen oraz numerow informacyjnych.
Jakbym co chwile mijał granicę to tak, ale jeśli już raz na jakiś czas jedziemy za granicę to wg mnie jest to (a w zasadnie powinno być) obowiązkiem operatora poinformowania użytkownika o stawkach. Nie każdy wie, że za granicą połaczenie az tyle kosztuje i później można uniknąć wielu problemów...