DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1143509  autor: Drago380
 11 lut 2023, 11:54
Witam
Mam problem, który się zaogniał mniej więcej od tamtego roku i teraz zastanawiam się nad przeniesieniem numeru do innej sieci mianowicie.

Od lat mam red bull mobile, który przeszedł potem na jakąś inną taryfę przez co mam teraz rok ważności konta. W tamtym roku w moim powiatowym była jakaś konserwacją nadajnika i było ok do czasu. Najpierw rano regularnie miałem problem z internetem, tam gdzie w domu miałem lte tak potem był h+. Potem nagminnie na moich oczach jak przeglądałem coś na tel znikał mi zasięg do zera. Niektórzy się skarżyli, że trzeba czasami do mnie dzwonić po kilka razy.

W tym roku albo pod koniec tamtego wyskoczyło mi dziwne powiadomienie, które nie chcący potwierdziłem i tylko zobaczyłem wyraz "play" bo akurat kliknąłem w tym samym momencie. Od tego momentu mam 24h ikonkę "R" i napisane Play(Orange).
Rozumiem, że telefon przełącza się na nadajniki orange i przez to mam taką ikonkę?

Dodatkowo w nocy zeżarło mi około 30% baterii. W ustawieniach i użyciu baterii piszę, że sieć właśnie zeżarła najwięcej baterii a nie jakaś apka.

Dodam też, że pojechałem do większego miasta i tam nie miałem roamingu i normalnie miałem lte.

Dobrym posunięciem jest przeniesienie numeru gdzie mi pokazuję telefon czyli w moim przypadku orange jeśli chcę mieć w końcu spokój?
 #1143511  autor: Remington
 11 lut 2023, 12:37
Tak, zużycie baterii to roaming lub przeskakiwanie między zasięgiem własnym a roamingowym.

Podaj gdzie to konkretnie, co za miejscowość - są tu ludzie, którzy znają sieć w szczegółach.

Próbowałeś ręcznego wyboru sieci Play?
 #1143518  autor: babciagienia1p
 11 lut 2023, 14:53
@Remington @ Drago380
Ręcznie nie da się SKUTECZNIE wyłączyć nieszczęsnego RK. Bardziej zorientowani od nas piszą, że można wyłączyć via BOK. Trzeba próbować.

Oczywiście, że przeniesienie do innej sieci jest rozwiązaniem, tylko wcześniej trzeba potestować sieć docelową (starter 5,- zł), żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę.
 #1143523  autor: Drago380
 11 lut 2023, 16:03
Ręcznie próbowałem wybrać i nie wyszykuję mi żadnej sieci.

Nie mam abonamentu. Ładuję kiedy chcę i kupuje sobie pakiet neta. A te startery to i tak chyba teraz trzeba rejestrować i "oficjalnie" kupować z dowodem no nie? Dlatego zastanawiam się czy przenieść od razu bo myślę, że gorzej nie będzie. W domu brat ma plusa jest ok. Stwierdziłem, że skoro pokazuję orange to może warto spróbować?
 #1143538  autor: HappyBoy
 11 lut 2023, 19:46
Roaming można wyłączyć przez BOK w 5 min (najszybciej przez czat w Play24).
Próbowałeś podpytać w BOK czy nie ma jakiejś modernizacji lub awarii na danym BTS'ie ?
U mnie tydzień temu w piątek coś padło i zasięg miałem tylko przez RK.
W niedzielę napisałem do BOK na czat i odpisali, że aktualnie trwa awaria i przewidują usunięcie na poniedziałek ok. 9.
 #1143599  autor: Drago380
 13 lut 2023, 13:47
Dzięki panowie za pomoc. Napisałem na czacie do konsultanta i wyłączył mi ten roaming. Taka ciekawostka, że w ustawieniach i baterii pokazywało mi na roamingu użycie baterii aż w 60% przez sieć komórkową :D. Na razie jest ok.

Nie wiem jak z BTS, ale u mnie od tamtego roku co jakiś czas był problem, najczęściej z netem.