DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1099197  autor: Matthew1988
 13 lip 2020, 11:50
Witam. Po dość długiej przepychance z Play'em, postanowiłem opisać problem tutaj :) mianowicie... nie dalej jak 1,5 roku temu, Play wybudował BTSa w odległości (w linii prostej) 2,2 km od mojego domu, z pełną widocznością optyczną - również z okna mojego pokoju. Ucieszył mnie ten fakt, bo dotychczas dominującą stacją był BTS Mniów/Raszówka oddalony ode mnie około 10,5 km (ale też mający widoczność optyczną) który niezbyt dobrze pokrywał zasięgiem LTE moje miejsce zamieszkania, fakt gdy trzymałem telefon w taki sposób "iż patrzył on" na stację w Mniowie, osiągi LTE były bardzo dobre, ale po schowaniu telefonu do kieszenie zrywało nawet stream 320 kbps... a teraz wracamy do nieszczęsnej stacji, która powstała w miejscowości Gliniany Las - w bliskiej okolicy masztu Plusa. Po jej uruchomieniu okazało się iż zasięg z niej dla mojej miejscowości jest szczątkowy... wręcz ona nie istnieje dla telefonu! nadal dominująca jest ta z Mniowa, a jeszcze ciekawsze jest to, że jest wiele miejsc gdzie widać cały maszt w Glinianym Lesie a telefon... loguje się nawet do zupełnie nie widocznej stacji (dla oka) z Łopuszna! wczoraj padł kolejny nowy rekord - telefon wybrał sygnał z nowo uruchomionego BTSa w Rudzie Strawczyńskiej... zrobiłem ostatnio eksperyment, jak stacja z Glinianego Lasu pokrywa zasięgiem jeszcze bliższe okolice, okazało się, że sam Grzymałków który sąsiaduje z miejscowością Gliniany Las ma problem z dobrym pokryciem... a co na to Play? uparcie twierdzą, że stacja działa prawidłowo, a ja uparcie twierdzę, że nie. I tak zgłaszam, zgłaszam... i nic się nie dzieje po za tłumaczeniami, że muszę wybudować stację bliżej mojej miejscowości :) spotkaliście się z czymś takim? a może jest jakaś inna droga niż biuro obsługi by dotrzeć do osób odpowiedzialnych za technikę aby z nimi porozmawiać?
 #1099198  autor: piotrzet
 13 lip 2020, 12:01
Niestety raczej nie ma opcji, że dostaniesz się do kogoś decyzyjnego. Moim zdaniem po prostu jeśli Play odwala takie rzeczy u ciebie trzeba kupić kartę sim innego operatora po testować i wybrać innego. Nie ma się co z nimi bawić.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1099200  autor: Matthew1988
 13 lip 2020, 12:06
piotrzet pisze:
13 lip 2020, 12:01
Niestety raczej nie ma opcji, że dostaniesz się do kogoś decyzyjnego. Moim zdaniem po prostu jeśli Play odwala takie rzeczy u ciebie trzeba kupić kartę sim innego operatora po testować i wybrać innego. Nie ma się co z nimi bawić.
Chętnie bym to zrobił ALE... mam jeszcze kilka miesięcy umowę. Zakupiłem kartę Orange bo mam dualSIMa i u nich w tej lokalizacji problem nie występuje... a 4 dni temu dołożyli pełny zestaw częstotliwości, anteny NetWorks'a "wiszą" na maszcie Plusa, który oddalony jest od tego felernego Play'owego 300 metrów, i jednak da się
 #1099201  autor: marcin19883
 13 lip 2020, 12:09
Dobrze cię rozumiem. U mnie jest dokładnie to samo. W tym roku uruchomili stacje w odległości ok 3km ode mnie. Czekałem na nią 2 lata. Niestety moc jest tak niska, że zasięgu nie złapiesz przy widoczności optycznej, nawet z 2km. Za to z 7km inna stacja, bez widoczności optycznej łapiesz bez problemu zasięg. Również zgłaszam słabą moc, ale to nic nie daje. Niestety nie wygrasz z operatorem, któremu się nie chce tego sprawdzić. Maszt jest bezużyteczny, nie wiem jak im się to opłaca dla kilku domów robić. To wieś i powinno dalej siać zasięgiem.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 12:12 przez marcin19883, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1099202  autor: piotrzet
 13 lip 2020, 12:10
Matthew1988
Rozumiem, że w tej lokalizacji: Gliniany Las - gm. Mniów jest L800, L1800, L2100 i L2600 dla Orange?
Pytałeś w Play czy nie mogą ci zamontować wzmacniacza zasięgu? Jak działa u ciebie roaming krajowy?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1099203  autor: Matthew1988
 13 lip 2020, 12:14
piotrzet pisze:
13 lip 2020, 12:10
Matthew1988
Rozumiem, że w tej lokalizacji: Gliniany Las - gm. Mniów jest L800, L1800, L2100 i L2600 dla Orange?
Pytałeś w Play czy nie mogą ci zamontować wzmacniacza zasięgu? Jak działa u ciebie roaming krajowy?
Jest - od kilku dni. Dziś byłem pod masztem i spotkałem jeszcze ekipę która robiła pomiary pola po odpaleniu nowych pasm. Nie, nie pytałem. Roaming krajowy mam aktywny ALE to nie do końca rozwiązanie - brak HD VOICE, ograniczenie maksymalnego transferu...
 #1099204  autor: piotrzet
 13 lip 2020, 12:19
Więc tak ja bym napisał do Play z wynikami speedtestów co oni zamierzają z tym zrobić i czy masz możliwość zerwania umowy przed końcem ze względu na taki stan rzeczy lub ewentualnie rabat na usługi. Jeśli nie no to nie masz chyba innego wyboru jak na czas tych kilku miesięcy wybrać ofertę prepaid Orange i korzystać z ich internetu. Wygeneruje to większe koszty no ale zbytnio wyboru nie ma innego.

Jeśli masz CIDy Orange nowych częsotliwości to proszę podaj doda się do bazy. Lokalizacja dość ciekawa, bo miała samo L800, a niektórzy na forum twierdzą, że takich lokalizacji się nie rozbudowuje, a tutaj proszę od razu 4CA ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1099205  autor: iphoneski
 13 lip 2020, 12:26
Spróbuj napisać do kilku redakcji internetowych portali czy nie mogą ci pomóc. Ostatnio czytałem o tym jak WP pomogło kolesiowi, któremu Orange nie chciało rozwiązać umowy po przeprowadzce, bo podobno oferta łączona i się nie da a po ich interwencji do faceta zadzwonił ktoś decyzyjny z Orange i sprawa rozwiązana. Inaczej tego nie załatwisz - większość konsultantów to studenci, którzy dorabiają se po zajęciach i jedyne co mogą to napisać „wyłącz i włącz telefon”.
 #1099207  autor: Matthew1988
 13 lip 2020, 12:32
piotrzet pisze:
13 lip 2020, 12:19
Jeśli masz CIDy Orange nowych częsotliwości to proszę podaj doda się do bazy. Lokalizacja dość ciekawa, bo miała samo L800, a niektórzy na forum twierdzą, że takich lokalizacji się nie rozbudowuje, a tutaj proszę od razu 4CA ;)
https://iv.pl/image/GtE2sJ7
https://iv.pl/image/GtE2Trp

https://iv.pl/image/GtE2uD5
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 12:34 przez Matthew1988, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1099211  autor: Matthew1988
 13 lip 2020, 12:41
iphoneski pisze:
13 lip 2020, 12:26
Spróbuj napisać do kilku redakcji internetowych portali czy nie mogą ci pomóc. Ostatnio czytałem o tym jak WP pomogło kolesiowi, któremu Orange nie chciało rozwiązać umowy po przeprowadzce, bo podobno oferta łączona i się nie da a po ich interwencji do faceta zadzwonił ktoś decyzyjny z Orange i sprawa rozwiązana. Inaczej tego nie załatwisz - większość konsultantów to studenci, którzy dorabiają se po zajęciach i jedyne co mogą to napisać „wyłącz i włącz telefon”.
Sam zajmuję się techniką radiową i nadajnikami, ale nieco innymi niż telekomunikacja. Może spróbuję Twojej porady... niemniej dla mnie osobiście, taka inwestycja jak Gliniany Las TAK działający, to zbędne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Stacja ta nawet nie jest "SLR'em" dla innych, sąsiednich...
 #1099212  autor: iphoneski
 13 lip 2020, 13:06
Niestety jest to skutek uboczny tak intensywnej budowy sieci w całym kraju w tak krótkim czasie. Liczy się uruchomiona stacja w tabeli, bo trzeba jeszcze 1,5 tysiąca wybudować. Gdy na koniec 2018 miało być 7000 to ostatnie stacje pod koniec grudnia pojawiały się z samym tylko GSM nawet, tylko żeby zdążyć.