DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1094034  autor: admundo
 28 kwie 2020, 20:11
Witam

Mam problem z OFnK. Pobieram np. plik 5GB i przerywa pobieranie po pobraniu 3,9GB. Tak samo przy wysyłaniu. Wcześniej było OK. Sprawdzałem na kilku komputerach i jest to samo.
 #1096136  autor: Karlos20
 27 maja 2020, 22:44
Z jakiego APN korzystasz? internet czy internetipv6 ?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099598  autor: scisly
 20 lip 2020, 09:53
Mam ten sam problem co admundo. Transfer pliku zostaje przerwany po pobraniu 3,99 GB. Myślałem, że to wina przeglądarki, ale na dwóch mam ten sam problem, więc to raczej nie to. Pobierałem pliki w przeglądarce bez serwera proxy. Ktoś na forum wcześniej zasugerował, że może to być problem z pobieraniem za pomocą protokołu FTP, ale to też nie to. Dzwoniłem na infolinię techniczną Orange i konsultant poinformował mnie, że przy tak małych plikach i przy prędkości pobierania do 10 MB/s BTSy nie blokują transferu. Mam router Huawei B715 z kartą OFnK, a APN to internet. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
 #1099599  autor: iphoneski
 20 lip 2020, 11:12
Może zmienić apn na internetipv6? Orange od pewnego czasu jakoś bardziej go lubi. Np mi do telefonu automatycznie wczytał się właśnie taki, w pole użytkownik wpisało się internet, hasła nie widzę bo ukryte, ale ma 8 znaków czyli pewnie też internet ;)
 #1099601  autor: scisly
 20 lip 2020, 11:31
@iphoneski,
Niestety po wpisaniu: nazwa użytkownika - internet, APN - internetipv6, hasło - internet nie mogę połączyć się z internetem. Próbowałem też z hasłem: internetipv6, ale również nie działa. W między czasie włożyłem kartę do laptopa z modemem LTE i tu również dochodzi do blokady transferu powyżej 4 GB. Próbowałem ściągać pliki przez Firefoxa i Operę. Dzwoniłem ponownie do Orange i konsultant zarzekał się, że Orange nie blokuje transferu.

Edit:
Pobrałem przed chwilą plik 13 GB poprzez jdownladera. Pobieranie pliku było przerwane dwukrotnie: po pobraniu 6,99 GB i 12,43 GB.
 #1099619  autor: marcin19883
 20 lip 2020, 20:10
scisly pisze:
20 lip 2020, 20:06
@marcin19883,
Wymusiłem na routerze LTE i obserwowałem co się dzieje z połączeniem, ale nic nie zauważyłem. Nadal pobieranie jest przerywane przy 3,99 GB.
4GB to limit wielkości pojedyńczego pliku na karcie pamięci(FAT32), gdybyś w telefonu pobierał na kartę, ale nawet na kompie się tak dzieje, więc nie wiem o co chodzi
 #1099620  autor: scisly
 20 lip 2020, 20:28
Tak, też myślałem o FAT32. Zrobiłem przed chwilą zgłoszenie w Orange. Zarówno na routerze Huawei B715 jak i modemie LTE w laptopie mam to samo. Ściągałem przez dwie przeglądarki, na których przerywa przy 3,99 GB i na jdownloaderze, na którym przerwało przy 6,99 GB i 12,43 GB. Podłączałem się na laptopach do internetu stacjonarnego i nie miałem żadnych problemów z pobieraniem. Ewidentnie przyczyna leży po stronie Orange. Zobaczymy co jutro powiedzą technicy.
 #1099862  autor: scisly
 23 lip 2020, 21:28
Dostałem dziś odpowiedź z działu technicznego, że nie mam założonych żadnych blokad ani ograniczeń. Ściągnąłem dziś jeden plik ok. 6 GB i obyło się bez przerw, ale później ściągnąłem inny i przerwało transfer ehh....
 #1121232  autor: Karlos20
 02 wrz 2021, 12:33
Odświeżę temacik.
Sam zrobiłem test na karcie OFNK. Po 4GB pobieranie się zamraża, ale jest na to sposób (niewygodny, ale działa).
Wystarczy przy 3,9GB wstrzymać pobór pliku, a po ok 1 minucie go wznowić. Plik zacznie się ponownie pobierać na kolejne 4GB, aby znów nie zamroziło poboru danych.
Jeszcze zobaczę czy problem występuje na karcie Flex, możliwe, że tam pobieranie plików odbędzie się bez niedogodności.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1121236  autor: iphoneski
 02 wrz 2021, 12:49
Na karcie Flexa działa bez problemów, a przynajmniej działało kilka miesięcy temu. Pobierałem sobie kiedyś instalkę macOS (ok 15 giga) na karcie Flexa i pobrałem bez trudu. Wydaje mi się, że karta w Orange ma swoje problemy i nikomu nie chce się nic z tym robić - tylko w tej ofercie miałem problemy z dostępem do usług: zamrażanie sesji, brak neta po spadku do 3G, znajomi też nie byli zadowoleni z ich prepaida.
 #1121241  autor: Karlos20
 02 wrz 2021, 13:15
Na karcie czysto Flexowej również po 4GB pobór pliku się zatrzymuje. Sposób na zatrzymanie poboru przy 3,9GB pomaga, ale na kolejne 4GB.
Zastanawiam się, czemu te ograniczenie ma służyć?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1121452  autor: darekka
 06 wrz 2021, 10:55
Właśnie dla testu przetransferowałem na Orange Free na karte z pakietem cyklicznym nolimit+SMS+3GB(+1GB za odnowienie)7zł/7dni ponad 7GB, które rozliczono z bonusowych GB za doładownania i zero problemu, zero zamrożenia, wszystko działa ok. Dla jasności użyłem tetheringu z HUAWEI P40Pro na komputer będąc zalogowanym do bieda stacji z samym LTE800 wyciagającym w czasie pobierania zmienne 3-15Mb.

Jak komuś coś się mrozi, zwiesza itp. powinien zgłaszać problem(kiedyś na Play miałem taki pułap na 10GB i zmrożenia-wystarczylo jedno zgłoszenie i ogranicznik usunięto raz na zawsze).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1126436  autor: admundo
 05 sty 2022, 21:46
U mnie nadal na Orange przerywa przy 4GB. Półtora roku po poprzednim zgłoszeniu nadal to samo. Przy poprzednim zgłoszeniu półtora roku temu konsultant powiedział że ograniczenie zostało zdjęte ale kłamał bo ograniczenie nadal jest. Wstrzymywanie pobierania przed 4GB u mnie się nie sprawdza gdyż serwer z którego pobieram nie obsługuje tego, nie chce wznowić i trzeba pobierać plik od początku. Na innym operatorze (np. Play) jest OK. Wielki minus dla Orange.
 #1126450  autor: Karlos20
 06 sty 2022, 01:40
admundo: zmień serwer pobierania pliku. Jak nie pomoże, zmień program lub przeglądarkę internetową (możliwe, że silnik Chromium, który jest w wielu przeglądarkach nie lubi się z siecią mobilną Orange i niektórymi serwerami). U mnie jest to losowe, ale w tej chwili jest przewaga w pełni pobieranego pliku niż zamrożenia ściągania do tych 4GB. Sprawdzałem też pobranie pliku 5GB na Safari (iOS 15.2, iPhone 11 Pro) - poszło bez problemu. Ściąganie pliku poprzez funkcje hotspotu z Realme 7 5G z kartą Flex i OFNK: bezproblemowo.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126518  autor: admundo
 07 sty 2022, 09:15
Używam Firefox a ta przeglądarka nie jest chyba na silniku Chromium. Serwera pobierania pliku nie dam rady zmienić bo na stronach na których pobieram jest tylko link do pobierania i nie ma innego linku do wyboru innego serwera. Jak pobieram plik np. JDownloaderem (program do pobierania) to przy 4GB też czasami przerywa pobieranie a nawet jak nie przerywa to i tak widać że przy 4GB coś tnie. Poza tym na tej samej przeglądarce i na tym samym komputerze np. na Play pobieranie pliku ponad 4GB jest prawidłowe. Zgłosiłem problem do Orange ale odpowiedź od nich to jak robienie z człowieka wariata - czyli sprawdź speedtestem, nasze nadajniki są OK, sprawdź modem, sprawdź ping :)
 #1126569  autor: Karlos20
 08 sty 2022, 14:14
Firefox również jest na tym nieszczęsnym Chromium.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥