DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1075708  autor: bogdan82
 08 lip 2019, 22:15
Ostatnio zauważyłem że Play przycina u mnie prędkość pojedynczych połączeń TCP do około 11-12 Mbit/s.

Jak to wygląda w praktyce? Przykłady:

1. Kiedy pobieram jeden plik np. ze strony to leci z prędkością do ok. 10-12 Mbit/s. Gdy uruchomię cztery takie pobierania jedocześnie to każde leci z prędkością ok. 10-12 Mbit/s co razem daje ponad 40 Mbit/s.

2. Test na stronie https://www.speedtest.net wybierając opcję "Jedno" połączenie wyświetla prędkość pobierania 11-12 Mbit/s. Gdy uruchomię test do tego samego serwera wybierając opcję "Wiele" połączeń to wynik testu to ponad 40 Mbit/s.

3. Gdy łączę się przez VPN który wykorzystuje TCP jest to samo - cały ruch ograniczony do około 10-12 Mbit/s. Jeśli przęłączę VPN na protokół UDP to prawie nic się nie da pobrać, bo albo połączenia się timeoutują albo połaczenie LTE na modemie jest zrywane.

Czy inni operatorzy Internetu mobilnego też tak przycinają połączenia?
Czy to może być spowodowane awarią jakiegoś węzła sieci Play'a?
Ostatnio zmieniony 08 lip 2019, 22:57 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: edytowałem teoretycznie podejrzany link
 #1077010  autor: bogdan82
 25 lip 2019, 01:54
Minęło trochę czasu od napisania pierwszego postu, był okres kliku dni że nie było problemów, teraz znowu się pojawiły.
Najwięcej problemów jest z połączeniami VPN po UDP, wygląda to trochę tak jakby prędkość była ograniczana lub miały niższy priorytet.

Być może po prostu jakiś węzeł sieci pod drodze bywa często przeciążony i stąd takie problemy?