DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1094034  autor: admundo
 28 kwie 2020, 20:11
Witam

Mam problem z OFnK. Pobieram np. plik 5GB i przerywa pobieranie po pobraniu 3,9GB. Tak samo przy wysyłaniu. Wcześniej było OK. Sprawdzałem na kilku komputerach i jest to samo.
 #1099598  autor: scisly
 20 lip 2020, 09:53
Mam ten sam problem co admundo. Transfer pliku zostaje przerwany po pobraniu 3,99 GB. Myślałem, że to wina przeglądarki, ale na dwóch mam ten sam problem, więc to raczej nie to. Pobierałem pliki w przeglądarce bez serwera proxy. Ktoś na forum wcześniej zasugerował, że może to być problem z pobieraniem za pomocą protokołu FTP, ale to też nie to. Dzwoniłem na infolinię techniczną Orange i konsultant poinformował mnie, że przy tak małych plikach i przy prędkości pobierania do 10 MB/s BTSy nie blokują transferu. Mam router Huawei B715 z kartą OFnK, a APN to internet. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
 #1099599  autor: iphoneski
 20 lip 2020, 11:12
Może zmienić apn na internetipv6? Orange od pewnego czasu jakoś bardziej go lubi. Np mi do telefonu automatycznie wczytał się właśnie taki, w pole użytkownik wpisało się internet, hasła nie widzę bo ukryte, ale ma 8 znaków czyli pewnie też internet ;)
 #1099601  autor: scisly
 20 lip 2020, 11:31
@iphoneski,
Niestety po wpisaniu: nazwa użytkownika - internet, APN - internetipv6, hasło - internet nie mogę połączyć się z internetem. Próbowałem też z hasłem: internetipv6, ale również nie działa. W między czasie włożyłem kartę do laptopa z modemem LTE i tu również dochodzi do blokady transferu powyżej 4 GB. Próbowałem ściągać pliki przez Firefoxa i Operę. Dzwoniłem ponownie do Orange i konsultant zarzekał się, że Orange nie blokuje transferu.

Edit:
Pobrałem przed chwilą plik 13 GB poprzez jdownladera. Pobieranie pliku było przerwane dwukrotnie: po pobraniu 6,99 GB i 12,43 GB.
 #1099619  autor: marcin19883
 20 lip 2020, 20:10
scisly pisze:
20 lip 2020, 20:06
@marcin19883,
Wymusiłem na routerze LTE i obserwowałem co się dzieje z połączeniem, ale nic nie zauważyłem. Nadal pobieranie jest przerywane przy 3,99 GB.
4GB to limit wielkości pojedyńczego pliku na karcie pamięci(FAT32), gdybyś w telefonu pobierał na kartę, ale nawet na kompie się tak dzieje, więc nie wiem o co chodzi
 #1099620  autor: scisly
 20 lip 2020, 20:28
Tak, też myślałem o FAT32. Zrobiłem przed chwilą zgłoszenie w Orange. Zarówno na routerze Huawei B715 jak i modemie LTE w laptopie mam to samo. Ściągałem przez dwie przeglądarki, na których przerywa przy 3,99 GB i na jdownloaderze, na którym przerwało przy 6,99 GB i 12,43 GB. Podłączałem się na laptopach do internetu stacjonarnego i nie miałem żadnych problemów z pobieraniem. Ewidentnie przyczyna leży po stronie Orange. Zobaczymy co jutro powiedzą technicy.
 #1099862  autor: scisly
 23 lip 2020, 21:28
Dostałem dziś odpowiedź z działu technicznego, że nie mam założonych żadnych blokad ani ograniczeń. Ściągnąłem dziś jeden plik ok. 6 GB i obyło się bez przerw, ale później ściągnąłem inny i przerwało transfer ehh....