DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #484502  autor: orson_dzi
 24 cze 2011, 22:21
Witam,
Otóż mam dość i postanowiłem spytać, może ktoś coś poradzi.
Pobrałem Operę 6 i wrzuciłem na telefon. Dostałem komunikat, że pod mój telefon, to trzeba 4.3 i to taką trzeba pobrać. Pobrałem ją więc z poziomu telefonu, zainstalowałem i uruchomiłem. Telefon spytał o połączenie, zezwoliłem i leci pasek postępu... Dolatuje do ok 3/4 i mam komunikat:
"Próba połączenia z internetem nie powiodła się. Odwiedź stronę: cośtamoperaitd... lub skontaktuj się z operatorem w celu konfiguracji".

I teraz tak. Pobrałem na nowo ustawienia, standardowa przeglądarka dalej się łączy. Punkty dostępowe są poprawne. Wyczytałem coś o certyfikatach, są ale mogę je tylko podejrzeć, nic z nimi zrobić nie mogę. Wszystkie sposoby znalezione w googlach sprawdzałem - nie działa. Ściągnąłem na komputer, wrzuciłem na telefon, zainstalowałem - dalej nie działa.

Jakiś pomysł może ktoś ma?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #485544  autor: tetris014
 29 cze 2011, 12:06
Też mam ten telefon i Opera działa mi w wersji 4.3. Ściągnąłem ją z http://www.m.opera.com. Wszystko poszło sprawnie. Moja sieć to Orange.
Sprawdź czy na pewno w ustawieniach sieci -> profile transmisji danych masz wybrane odpowiednie ustawienie. Kiedy pyta o połączenie klikaj -> zezwalaj, pytaj raz.
Jeśli udało Ci się zainstalować Operę, wejdź w aplikacje, zaznacz ją, wybierz "Opcje", "Zaawansowane", "Profile transmisji danych" i tam też wybierz odpowiedni profil.

Mi ta przeglądarka działa prawie bez zarzutu, ciężko rozpoznaje klawiaturę QWERTY i wywala błąd javy czasem. Nie działają też filmy online. Poza tym sprawuje się dobrze.

 #485558  autor: orson_dzi
 29 cze 2011, 13:29
tetris014 pisze:"Profile transmisji danych" i tam też wybierz odpowiedni profil.
Żaden profil nie działa. Ani żaden zdefiniowany, ani przysłany przez operatora, nic nie działa.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #486134  autor: maniek89
 01 lip 2011, 20:17
Orson zmien nazwe profilu wap na INTERNET pozniej wejdz w aplikacje najedź na opere ->zaawansowane -> profile transmisji danych -> zaznacz profil internet

Mi w s7220 pomoglo. Nie wiem od czego to zalezy ale nie edytowalem zadnych danych w punkcie dostepowym jedynie zmienilem nazwe na Internet.
Domyslam sie ze tylko opera ci nie chodzi a wbudowana tak?

 #486140  autor: orson_dzi
 01 lip 2011, 20:27
Dalej nic.
Poza tym profil internet i tak już miałem i było to to, co dostałem na nowo od operatora. Ale zmiana wap-u na internet też nic nie dała.

I tak, tylko Opera nie działa.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #486149  autor: nemo2009
 01 lip 2011, 20:35
maniek89 pisze:Domyslam sie ze tylko opera ci nie chodzi a wbudowana tak?
orson_dzi pisze:Witam,
Otóż mam dość i postanowiłem spytać, może ktoś coś poradzi.
Pobrałem Operę 6 i wrzuciłem na telefon. Dostałem komunikat, że pod mój telefon, to trzeba 4.3 i to taką trzeba pobrać. Pobrałem ją więc z poziomu telefonu, zainstalowałem i uruchomiłem. Telefon spytał o połączenie, zezwoliłem i leci pasek postępu... Dolatuje do ok 3/4 i mam komunikat:
"Próba połączenia z internetem nie powiodła się. Odwiedź stronę: cośtamoperaitd... lub skontaktuj się z operatorem w celu konfiguracji".

I teraz tak. Pobrałem na nowo ustawienia, standardowa przeglądarka dalej się łączy. Punkty dostępowe są poprawne. Wyczytałem coś o certyfikatach, są ale mogę je tylko podejrzeć, nic z nimi zrobić nie mogę. Wszystkie sposoby znalezione w googlach sprawdzałem - nie działa. Ściągnąłem na komputer, wrzuciłem na telefon, zainstalowałem - dalej nie działa.

Jakiś pomysł może ktoś ma?
Taki sam problem występuje w Samsungu U700,mojej żony,też nie udało mi się nic zrobić.Przeglądarka z profilem Internet nic nie daje.Też chciałbym wiedzieć,co jest grane.Sony Ericsson C510,C702,które posiadam bez problemu chodzą na Operze 6.Moja stara Nokia 6290 nawet daje radę z 10.Takie rzeczy tylko w Samsungach.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"