DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #482604  autor: persil91
 17 cze 2011, 14:49
Witam,
piszę na forum, mimo że starałem się sam rozwiązać swój problem za pośrednictwem internetu. Odwiedziłem też salon, ale jedyną informację jaką uzyskałem, to: "do serwisu".
Być może da się tego uniknąć.

Chodzi o nawigację Naviexpert. W zasadzie nie pamiętam, aby kiedykolwiek działała, ale teraz bym jej potrzebował, więc się nią zainteresowałem.
Telefon to Samsung Monte 5620, taryfa: Era Mix na liczbę doładowań (48 po 25 zł), umowa zawarta gdzieś w grudniu 2010.

Pierwsze moje pytanie - rozumiem, że nawigacja w mojej ofercie jest bezpłatna? Bo może w tym banalnym problemie tkwi cały sęk :D Na koncie mam 18 zł.
Włączam nawigacje, wcześniej mapy działały normalnie, ale teraz nie chce mi się zrobić dokładniejsze powiększenie np. Poznania.
Włączam nawigacje lub ustalanie pozycji. Pojawia się informacja "ustalanie pozycji" i to trwa, trwa, trwa. Nie znika.
Zasięg jest dobry. Konfigurowałem internet, nie wiem jak skonfigurować GPSa. Liczba satelit: 0.

Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam!

 #491754  autor: Orfi
 24 lip 2011, 19:06
Problem jest pewnie w tym, że Monte jako tako bardzo długo łapie sygnał GPS i potrzebuje do tego wspomagania w postaci transmisji danych. Czasami bywa tak, że jest to dostępne wyłącznie poza budynkami i to może być przyczyną niepoprawnego działania.

Orfi

 #491806  autor: persil91
 24 lip 2011, 21:43
Dziękuję za odpowiedź. Telefon oddałem do serwisu, to dziwne, aby sygnał łapał 15 minut (sprawdzane w pociągu) lub godzinę (sprawdzane na balkonie bloku mieszkalnego). Bo to oznacza, że nie złapie też sygnału w samochodzie... A wtedy traci sens.

 #491818  autor: Ramirez
 24 lip 2011, 22:11
Ale 15 minut w pociągu to nic dziwnego bez włączonego aGPS. Mi nigdy nie udało się złapać sygnału w takich warunkach na żadnym telefonie. Na balkonie jeżeli nie jest odkryty to tez to nie jest takie oczywiste że złapie sygnał. Samochód to nie pociąg, to juz powinno szybko łapać sygnał.

 #491819  autor: persil91
 24 lip 2011, 22:14
Ale szybko co to znaczy? Jeśli chodzi o pierwsze połączenie?
Poza tym taki objaw miałem - pokazywało mi satelity (nawet 7 raz znalazł), ale nigdy nie pokazywał mi pozycji geograficznej...

 #491828  autor: Ramirez
 24 lip 2011, 22:28
W samochodzie zwykle byle jaka nawigacja bez pobierania danych o satelitach to jest czekanie do 5 minut. Chociaż w przypadku naviexperta to jest trochę inna sprawa. Ponieważ to jest program który pobiera mapy z internetu to zapewne pobiera tez dane o satelitach czyli jednak powinno pokazywać te satelity po gora 15 sekundach. Byc moze wystarczyło zrobic całkowity format telefonu specjalnym kodem i wszystko na nowo zainstalować ale jak już poszło do serwisu to nie ma co o tym rozmyślać. A co do pokazywania pozycji w naviexpercie to trzeba nacisnąć któryś przycisk żeby pokazało lokalizacje. Chyba sie brało menu i była tam opcja pokaz moja lokalizacje.