DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #482571  autor: orson_dzi
 17 cze 2011, 11:48
Witam,
Piszcie wszelkie pytania, problemy, opinie oraz propozycje dotyczące testu tego modelu.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #482594  autor: szczeka
 17 cze 2011, 14:02
czy klawiatura jest wygodna? czy da się płynnie, szybko pisać na niej (jak np. na P1i :) ), czy jednak klawisze są za małe? klawiatura jest z twardego plastiku?

czy aplikacje java mogą działać w tle? jeśli tak, to ile jednocześnie aplikacji może być włączonych, tylko jedna, czy da radę więcej? ostatnio na 5530 mam zazwyczaj jednocześnie otworze palringo i operę, stąd to pytanie

no i aparat ... nie ma szans na dobre zdjęcie? :)

jeszcze jedno:
jakbyś porównał ten model z Nokią C3?

 #482598  autor: orson_dzi
 17 cze 2011, 14:16
szczeka pisze:czy klawiatura jest wygodna?
W sumie kwestia gustu. Narazie pisze się strasznie dziwnie ale też i pewnie, i bezbłędnie, chociaż dosyć wolno ale takie są początki. To pewnie też kwestia przyzwyczajenia do C3. Klawisze są wyprofilowane, lewa połowa pod lewy kciuk, prawa pod prawy, to też kwestia przyzwyczajenia mi się wydaje. I tak, są twarde ale wciskają się miękko i pewnie.
szczeka pisze:czy aplikacje java mogą działać w tle?
Raczej pewnie nie ale to tym później. W tło na pewno można wrzucić radio i odtwarzacz ale jak z Operą, czy komunikatorem, to na pewno sprawdzę jak będzie jak.
szczeka pisze:aparat ...
Jest i działa :smt005 .
szczeka pisze: C3?
Porównanie będzie, nawet chyba jakieś głębsze zrobię.
Samsung jest mniejszy i lżejszy, po pierwszej rozmowie wyraźnie widać, że tutaj jest dużo lepszy. Jak wypada klawiatura, to się okaże po jakimś czasie, tak samo bateria. Samsung ma lepszy ekran. Muzycznie ciężko powiedzieć, będę musiał nad jednym i drugim chwilę usiąść, bo oba grają zadziwiająco dobrze. Głośnik Ch@t też ma o dziwo ponadprzeciętny.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #482613  autor: babeo
 17 cze 2011, 15:24
Samsung jest mniejszy i lżejszy, po pierwszej rozmowie wyraźnie widać, że tutaj jest dużo lepszy.
Yyy, że co proszę, bo nie zrozumiałem sensu tego zdania :P

 #482615  autor: orson_dzi
 17 cze 2011, 15:31
Coś niewyraźnie to pisałem :P .
Samsung jest mniejszy i lżejszy, kropka.
Rozmowy ma lepsze - głośniejsze i wyraźniejsze.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #482623  autor: kowcio
 17 cze 2011, 15:41
http://lookr.tv/player.php?id=2464 test

Ten telefon tani i dobry. Tyle powiem, na pewno subiektywnie wygodniejszy niż C3. Tyle dodam :-)

 #482633  autor: tedy87
 17 cze 2011, 15:53
Co lepiej kupić Samsunga czy C3??
Jak działa radio??
Da się na co dzień płynnie używać?? Jaką pojemność ma skrzynka??

 #482636  autor: DeLirQa
 17 cze 2011, 15:55
Widzę, że ten Samsung jet dobrą alternatywą dla C3. Jednak nawet gdy okaże się, że jest lepszy od Nokii to ludzie i tak nie będą go kupować, bo w Polsce Nokia to świętość :D
Z tym Samsungiem większych kontaktów nie miałem, z Ch@tów to bawiłem się tylko tym drugim z ekranem dotykowym, co ma 2,4 cala :smt005 oraz klawą QWERTY.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #482663  autor: orson_dzi
 17 cze 2011, 18:17
tedy87 pisze:Jak działa radio??
Dobrze działa.
tedy87 pisze:skrzynka??
1000 sztuk na wszystko.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #483296  autor: orson_dzi
 20 cze 2011, 12:03
Poza tymi 1000 sztukami, mamy też 100 miejsc ma maile i 25 na maile robocze.

Standardowa przeglądarka jest tragiczna. Wczoraj potrzebowałem na szybko coś znaleźć, bo mi net wysiadł w komputerze, to po kilku próbach uruchomienia strony (uruchomiły mi się same linki ze strony, żadnej treści) przerzuciłem się bez zastanowienia na X10 na te kilka minut chociaż. Dzisiaj będę musiał Operę postawić.

O dziwo bez problemów udało się zsynchronizować maila z WP. Klient Facebooka (w końcu to jedna z głównych funkcji Ch@ta :P ) wywala czasem błąd sieci, muszę to rozpracować dokładnie.

Poza tym wygląda na to, że jedynymi aplikacjami, które mogą działać w tle jest odtwarzacz i radio.

I bateria widać będzie mocną stroną, bo mam trzeci dzień, telefon jest dość sporo używany, a wskaźnik wskazuje 3/5 kresek.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #484010  autor: maniek89
 22 cze 2011, 22:47
Jak jest z zasiegiem wifi? Lepiej / gorzej od c3? I ogolnie czy dobrze bezproblemowo lapie i czy nie ma problemu z dostepem aplikacji do wifi. wiem ze w c3 ludzie troche sie na ktorejs wersji softu skarzyli na opere po wifi

 #484020  autor: orson_dzi
 22 cze 2011, 23:25
A to jest bardzo dobre pytanie i sam chętnie się tego dowiem :P .
Nie mam dostępu do WI-FI i muszę któregoś dnia gdzieś dorwać dobrą sieć i to sprawdzić, bo to mi będzie do porównania z C3 potrzebne.

Narazie to tylko jestem w stanie powiedzieć, że WI-FI jest i działa. Sieci wyszukuje, zasięg jest odpowiedni ale to tyle.

Bateria - spokojnie 4 dni z synchronizacją maila co godzinę, godziną muzyki na słuchawkach, 10-15 minut rozmowy, 5 sms-ów, chwila internetu. I 4-5 dni to będzie na pewno optymalny wynik tego modelu. 3 dni katowania i ze dwa tygodnie leżakowania ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #484711  autor: sadam
 25 cze 2011, 18:36
Witam. Mam pytanie odnośnie aplikacji. Mianowicie wiem, że np gg działa, ze skype sa problemy, a jak jest z plikami .doc, .txt, .pdf? Jest możliwość ich otwarcia? Ktos gdzieś napisal, że niby można...

 #484728  autor: orson_dzi
 25 cze 2011, 22:31
sadam pisze:Ktos gdzieś napisal, że niby można...
Bajki pisał.
Chociaż .txt nie sprawdzałem, możliwe, że to ruszy, bo niektóre telefony mają taką możliwość. Ale cały Office + .pdf nie jest obsługiwany.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #484733  autor: kowcio
 25 cze 2011, 22:59
Jakim cudem ktoś odpalił na nim Skype, przecież on nie ma systemu, a ja pierwsze słyszę o aplikacji na telefon z Javą?

 #484738  autor: sadam
 25 cze 2011, 23:05
kowcio pisze:Jakim cudem ktoś odpalił na nim Skype, przecież on nie ma systemu, a ja pierwsze słyszę o aplikacji na telefon z Javą?
"Skype Lite oferuje możliwość korzystania z sieci Skype z telefonu komórkowego obsługującego jedynie JAVA. Program pozwala nie tylko wysyłać wiadomości, ale także prowadzenie normalnych rozmów wideo. Jedyna rzecz, która musi zostać spełniona to połączenie 3G lub WiFi."

 #484740  autor: kowcio
 25 cze 2011, 23:08
To nie wiedziałem. Ale i tak nie chce mi się wierzyć, że ten Samsung to obsługuje ;-) Niestety niektóre aplikacje popularne na innych telefonach działają, a na tego typu Samsungach już nie i to mnie wkurza. Boję się, że głupie inspiro nie uruchomi się.

 #485485  autor: maniek89
 29 cze 2011, 07:43
kowcio pisze:Boję się, że głupie inspiro nie uruchomi się.
no mi na s7220 inspiro sie uruchamia ale nie chce mi zatwierdzic danych. Naciskam i nic ;/ a ta rejestracja jest potzrebna by przejsc dalej i zaimportowac kontakty. A na d900 kolegi inspiro hulało ;p

Nie wiem czy to przypadłosc wszystkich samsungów. Jesli Orson móglbys to sprawdzic bede wdzieczny ;)

 #485514  autor: orson_dzi
 29 cze 2011, 10:45
A więc...
Inspiro poszło, chyba działa. Średnio ogarniam program ;) . Udało mi się zalogować ale coś wszystkie opcje działały. Nie mogłem zmienić statusu. Nie działało też zminimalizowanie ale też wg mnie działać nie będzie.

Ogólnie od razu javy. Pobrałem Inspiro i od razu kilka losowych gier. Komunikator ruszył, gra nie idzie żadna. "Błąd aplikacji".
Ale jeszcze dzisiaj nad tym posiedzę dokładniej.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #487124  autor: kowcio
 05 lip 2011, 22:58
Nie, konta nie trzeba zakłać. By to ominąć, trzeba coś tam nacisnąć i chyba ponownie uruchomić aplikację, wejść w ustawienia i zostawić tylko zaznaczony moduł Gadu-Gadu. Dla mnie to najlepszy komunikator na telefony z innym OS niż Android, bo na Androida mam vCommunicator (to maszyna!)