DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #467759  autor: Sig
 29 mar 2011, 18:30
Dzień dobry,

Właśnie próbuję zestawić połączenie internetowe na Samsungu Avila z kartą GaduAIR. Mam małe doświadczenie, w sumie dotąd obsługiwałem tylko Nokia PC Suite i tam dawałem radę.

http://www.gaduair.pl/pomoc/skonfiguruj-telefon/
Wystarczy podać APN:
internet.gadu-gadu.pl

Jednakże, kiedy otwieram New PC Studio, przechodzę do ustawień połączeń, dodaję nowe połączenie dla Polski widze tylko czterech operatorów. Nie da się zmienić ich ustawień.

Kiedy wybieram "Inny" kraj, gdzie ustawiać mogę wszystko, nie przyjmuje samego APN, woła o pole numer telefonu, nie można go zostawić pustego. Jak patrzę na konfigurację takiego Plusa, to widzę, że w tym numerze nie ma być "nasz" tylko jakiś z *.

Podsumowując - jestem w kropce i chyba przełożę kartę do Nokii, gdzie to działa :-).

[ Dodano: 2011-03-29, 19:23 ]
Udało się, wystarczyło wpisać w inne/inne numer *99#.

Teraz natomiast ustawienia Nokii przestały dziłać i pisze o niemożności połączenia z urządzeniem... Ech, nie trzeba było w złości kasować wszystkich połączeń telefonicznych na komputerze :-). W każdym razie Samsung Avila dziła, pisze właśnie z niego.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 21:28 przez Sig, łącznie zmieniany 1 raz.