DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #417371  autor: kowcio
 16 lip 2010, 16:10
Właśnie zacząłem przygodę z jednym z nowszych modeli Samsunga - S5350 Shark.

A więc bardzo ciężko było mi sie przełamać do zakupu tego telefonu po wizualizacjach w Internecie- po prostu telefon nie podobał mi się. Szukałem czegoś fajnego pod moje wymagania i trafiłem na nowego Sharka za 250 zł. Po tej cenie nie spodziewałem się czegoś super... Ale chyba się myliłem.

Telefon ma stalową obudowę, świetnie spasowaną. ładnie się prezentuje, sprawia wrażenie wytrzymałego i porządnego. Po pierwszym kontakcie naszło mnie pytanie- dlaczego on kosztował 250 zł, a nie 500 zł... Cóż, polityka Samsunga, trzeba się cieszyć.

Ma bardzo wygodną klawiaturę (zwłaszcza klawisze nawigacyjne), choć slownik nieco zmieniony i jak na razie nie mogę pochwalić. Duży 2,2" ekran o świetnej jakości (320x240 px), lepszy jakościowo niż w Nokii 2,0". Menu jest wyjątkowo szybkie jak na tę platformę Samsunga, jak przystało na nowe modele jest proste i logiczne.
Spacja została przesunięta z # na klawisz zero (tak jak w Nokii, LG). Ale wyrazów w propozycji T9 nie można zmieniać "*", tylko klawiszami nawigacyjnymi, co jak na razie nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem.

Co zauważyłem, zasięg Plus 3G u mnie jest dośc słaby i telefon dość szaleje wskaźnikowo, od 1 kreski do 7/8 (chyba). Ale jak patrze na netmonitor to wina raczej sieci, bo zasięg jest bardzo skaczący (w Plusie to norma u mnie). Telefo0n nie taci zasięgu jak się go weźmie do ręki, co ostatnio nie jest takie oczywiste..

Aparat AF nie ma chyba AF, co mnie bardzo wkurzyło, bo na telepolis pl w bazie jest, że ma!

Na razie tyle... Reszta kwestii pozostaje do rozpracowania w najbliższych dniach, jednakże telefon mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, głównie stosunkiem ceny do jakości...

Kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

2730 przy Sharku to szift... :? jak na razie.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 11:30 przez kowcio, łącznie zmieniany 2 razy.

 #417518  autor: plustik
 17 lip 2010, 11:11
:arrow: Ciekawy jestem jak bateria w tym telefoniku :?:

Prezentuje się ładnie i jest porównywalny do S3310 - cenowo, a uważam że ładniej wygląda.

 #417528  autor: kowcio
 17 lip 2010, 12:17
plustik pisze::arrow: Ciekawy jestem jak bateria w tym telefoniku :?:
Zła nie będzie, bo wczoraj przegadałem 2h bez ładowarki, a jak właczyłem to było 3/5 kresek. O baterii napisze za ok tydzień, musze poużywac i zobaczyć :-) Dzisiaj całą noc go ładowałem (tzn. godzinę rozmowy było pod ładowarką i później poszedłem spać).
plustik pisze:Prezentuje się ładnie i jest porównywalny do S3310 - cenowo, a uważam że ładniej wygląda.
Dokładnie, co do wyglądu to oby dwa mi sie bardzo podobają, ale ten ma to coś w sobie...

Na razie wadą jest to, że nieco rusza się klawisz aparatu- jak się wstrząśnie telefonem to słychac że coś grucha i wczoraj wkurzało mnie to. Aparat ładne fotki trzaska, później wstawię kilka w różnych warunkach.

Po prawie 3h rozmowy stwierdzam, że jakość rozmowy jest taka powyżej przeciętnej. Ja wymagam sporo od tej kwestii, w S3310 dużo lepiej było z tym, ale tu nie jest źle- powyżej średniej, jest ok :-) Nic nie przerywa nawet przy bardzo słabym zasięgu 3G, nie zrywa połaczeń tak jak Nokia E52, po prostu działa tak jak powinien!

Więcej napisać nie mogę, bo nic wiecej nie wiem ;-) Jak ktoś ma jakies pytania odnośnie tego modelu to zapraszam do dyskusji.

Na pewno telefon jest dużooo lepszy od Nokii 2730 (głównie względy jakościowe, ale i techniczne), cenowo to samo.

Obudowa jest super cacy, elegancka i porządna- lepszej dac nie mogli ;-) Ogólnie telefon dobrze elży w dłoni, stosunkowo dość ciężki- prawie 100 gram, ale nie czuje się tej wagi. bardzo wygodny jest i elegancki- spytałem kilka osób niekoniecznie obeznanych w kwestiach telefonów ile taki telefon nowy mógłby kosztować, spokojnie 500 zł- chyba ta obudowa robi wrażenie :-)
Co do obudowy w S3310 tam tez była super, tylny panel imitował skórę- był przyjemny w dotyku i taki chropowaty- super rozwiązanie.

Może za jakiś czas Nokię 2730 wymienię na Samsa S3310- polubiłem ten telefon i wiem, ze nie zawiedzie mnie.

 #417539  autor: plustik
 17 lip 2010, 13:01
kowcio pisze:Co do obudowy w S3310 tam tez była super, tylny panel imitował skórę- był przyjemny w dotyku i taki chropowaty- super rozwiązanie.
Ogólnie ani jednego ani drugiego telefonu nie miałem w ręku, ale wydaje mi się że obudowa/metalowa w S5350 lepiej zda się i dłużej posłuży. Jakoś nie mam przekoania do tego tylniego panelu/klapki w S3310. Mam wrazenie że po jakimś czasie widac byłoby ślady użytkowania, tudzież przetarcia po normalnym użytkowaniu. Wiem że część osób na forum mówiła że nic się nie ściera, ale porównujac metal z S5350 do "skóry" w S3310 uważam że ta pierwsza będzie lepsza.

Jeżeli chodzi o porównanie z 2730 to również uważam że S5350 jest telefonem i ładniejszym i lepiej wykonanym. Ogólnie oba modele Nokii/Samsunga są modelami low-endowymi czyli tymi z niższej półki. Widać że, standard jest nieco wyższy w Samsungu :wink:

Ta jakoś rozmów może jedynie trochę niepokoić, ale jak piszesz że jest powyżej sredniej to chyba OK.

Jak pisze się smsy?

Jak porównasz ten model do N6300?

Czekam na wynik pomiarów pracy baterii w S5350 8)

 #417545  autor: kowcio
 17 lip 2010, 13:16
plustik pisze:Jak pisze się smsy?
Bardzo dobrze, ale słownik jest nieco zmieniony i muszę się przyzwyczaić.
plustik pisze:ak porównasz ten model do N6300?
Ale jak mam go porównać? w Nokii lepsza klawiatura była, jak na razie nic więcej...

 #417609  autor: szczeka
 17 lip 2010, 18:42
w czym KONKRETNIE (kilka punktow, bez ogólników) ten telefon jest lepszy od nokii 2730?

poza tym, cenowo Samsung jest wyraznie drozszy .. fakt, ze udalo Ci sie go kupic za 250zl, nie swiadczy, ze tyle na ogol kosztuje, bo zazwyczaj na allegro ceny sa duzo wyzsze, bardzo ciezko trafic go w takiej cenie



serio nie ma AF?

 #417610  autor: kowcio
 17 lip 2010, 18:47
szczeka pisze:serio nie ma AF?
Serio.
szczeka pisze:w czym KONKRETNIE (kilka punktow, bez ogólników) ten telefon jest lepszy od nokii 2730?
Obudowa, ekran, aparat, wygoda, na pierwszy rzut oka bateria (długie rozmowy w 3G lepiej znosi Samsung). Tak na szybko.
W czym Nokia lepsza? Jakość rozmów i muzyki na słuchawkach (ale to nieobiektywnie, bo Samsung nie ma jacka 3,5mm, więc na razie to wielka niewiadoma).
Dla mnie to wystarczająco ;-) Prędziej z 6303 mógłby konkurować.
Po Nokii widać, ze to typowy low-end, a po Samsung odwrotnie- calkiem niezły.

 #417679  autor: siwy3461
 18 lip 2010, 10:02
To ja też pozwolę sobie na zadanie kilku pytań:)
1. Jak wygląda instalacja aplikacji java? czy jak w przypadku nowszych modeli Samsunga można instalować z telefonu?

2. Jak wyglądają słuchawki(czy są całe plastikowe, czy może mają jakieś gumki)?

3. Co jest w zestawie?

4.
kowcio pisze:bo Samsung nie ma jacka 3,5mm
W ogóle? Nawet w przedłużaczu?

 #417693  autor: kowcio
 18 lip 2010, 11:27
siwy3461 pisze:1. Jak wygląda instalacja aplikacji java? czy jak w przypadku nowszych modeli Samsunga można instalować z telefonu?
To później sprawdzę, wrzucę coś na telefon i zobaczę czy z menu telefonu się zainstaluje. W nowszych Samsungach normalnie się instaluje, zgadza się, tak było w Monte.
2. Jak wyglądają słuchawki(czy są całe plastikowe, czy może mają jakieś gumki)?
zestawowe sa takie http://allegro.pl/item1117936995_org_sl ... avila.html choć na allegro widziałem, że ktoś do tego telefonu dawał słuchawki takie http://allegro.pl/item1148750615_slucha ... s7350.html zawsze dokupić sobie można niewielkim kosztem jak komuś zalezy na odtwarzaczu.
siwy3461 pisze:3. Co jest w zestawie?
Telefon, bateria, ładowarka (microUSB), słuchawki, papiery i pudełko rzecz jasna. Brakuje choćby kabla USB.
4.
kowcio napisał/a:
bo Samsung nie ma jacka 3,5mm
W ogóle? Nawet w przedłużaczu?
jw ;)

 #417776  autor: siwy3461
 18 lip 2010, 17:01
Jeszcze 2 pytanie mi się przypomniały:

1. Jak wygląda menedżer plików?
Czy tak jak w U800 gdzie wszystkie pliki(te na karcie i na telefonie) są w jednym miejscu a przy podświetleniu danego pliku obok niego ukazuje się ikona karty pamięci, Czy może jak w nowszych produkcjach Samsunga gdzie można wybierać czy chcemy widzieć pliki z karty, telefonu albo z obu źródeł(jak np. W S7220).

2. Jak mu idzie z odczytywaniem plików biurowych?(o ile w ogóle je odczytuje).

 #417778  autor: kowcio
 18 lip 2010, 17:09
siwy3461, tak jak w S7220. Poczatkowo wyświetla wszystkie pliki, a jak użyjemy klawiszy prawo<->lewo to można wybrać czy ma wyświetlać z pamięci telefonu lub karty pamięci. Dla mnie to jest ok.
Pliki biurowe otwiera normalnie (Wrzuciłem arkusz kalkulacyjny, Office 2000).

Aplikacje instalują się normalnie z pliku JAR przesłanego na telefon przez BT. Hura! Przemyśleli sobie to. Zainstalowałem tak operę Mini.

 #417781  autor: siwy3461
 18 lip 2010, 17:23
Można jeszcze wiedzieć ile "ważył" ten arkusz kalkulacyjny?
Bo wcześniej to bywało różnie, np w moim u800 prezentacja w ppt ważąca 5mb działa bez żadnego problemu.

Z kolei xls o wadze 67 kb troszkę tak muli i przy otworzeniu wyskakuje komunikat, że plik za duży a mimo to otwiera go:P

Edit: Można wiedzieć skąd dorwałeś go za 250zł?:P

 #417782  autor: kowcio
 18 lip 2010, 17:38
siwy3461 pisze:Edit: Można wiedzieć skąd dorwałeś go za 250zł?:P
Aaallegroo ;-)
Można jeszcze wiedzieć ile "ważył" ten arkusz kalkulacyjny?
13kB. Ale zaraz wrzucę ppt ważące kilka MB i zobaczę.
Działa świetnie. Stabilnie i szybko. Kiedyś miałem L700 i tam znacznie gorzej działała przegladarka plików biurowych.

Przetestowąłem przeglądarkę www. Działa jako tako, najlepiej to strony typu m.telepolis.pl czy miniwp.
Opera mini dziala super, ale tylko do przeglądania- wprowadzać tekst typu post na forum to katorga. Mnie tam wystarczy to co mam.

 #423192  autor: kowcio
 16 sie 2010, 10:58
Jako, iż już nie posiadam tego telefonu (ze względu na słownik T9 rodem z SE oraz jak dla mnie zbyt cichym głośniczkiem) wstawię kilka zdjęć zrobionych aparatem. Aparat to zwykłe, "gołe" 3,2Mpx.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widac aparat całkiem nieźle sobie radzi ze zdjęciami.