DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #369652  autor: Pb
 13 lis 2009, 20:55
Witam. Próbuję się połączyć z internetem za pośrednictwem Play Online wykorzystując do tego mój telefon U900 jako modem. Połączenie z USB działa, a połączenie koordynuje Samsung PC Studio 3 i sterowniki Qualcomm. Problem polega na tym, że kiedy chcę połączyć się przy pomocy odpowiedniego profilu (opcja "wybierz numer" - innej nie ma ;) ), to przez chwilę myśli i łączy, ale za chwilę cały komputer się restartuje. Czy jest na to jakiś sposób? Inne sterowniki, czy coś takiego? Z góry dzięki :smt006

 #369667  autor: Orfi
 13 lis 2009, 21:27
Jeżeli zainstalowałeś wszystko, z płytki, która była w zestawie z telefonem, to powinno być OK. Nie używam Play do transmisji danych, ale zwróć uwagę na ustawienia np.w Orange wymagane jest wpisanie w górnym oknie aplikacji Samsunga hasła, bo inaczej telefon nie połączy się z siecią. Być może w Play też jest jakieś hasło-sprawdź ustawienia na stronie operatora. Druga sprawa to, że telefon musi być ustawiony w trybie PC Studio jeżeli ma działać jako modem i w zakresie częstotliwości 3G (albo wrzuć Automatycznie, jeżeli masz dobre pokrycie zasięgiem).

Orfi

 #369677  autor: Pb
 13 lis 2009, 21:58
Orfi pisze:Jeżeli zainstalowałeś wszystko, z płytki, która była w zestawie z telefonem, to powinno być OK. Nie używam Play do transmisji danych, ale zwróć uwagę na ustawienia np.w Orange wymagane jest wpisanie w górnym oknie aplikacji Samsunga hasła, bo inaczej telefon nie połączy się z siecią. Być może w Play też jest jakieś hasło-sprawdź ustawienia na stronie operatora. Druga sprawa to, że telefon musi być ustawiony w trybie PC Studio jeżeli ma działać jako modem i w zakresie częstotliwości 3G (albo wrzuć Automatycznie, jeżeli masz dobre pokrycie zasięgiem).
No niestety - hasła nie mam, bo Play tego nie wymaga, jest ustawione PC Studio, działa w 3G. Przyczyna musi leżeć więc gdzieś indziej.

 #370987  autor: Orfi
 21 lis 2009, 10:40
Korzystałeś w ogóle z Networking Wizard w Samsung PC Studio? Tam masz ustawienia kreatora dla sieci Play.

Orfi