DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #365328  autor: kseroboy
 17 paź 2009, 22:22
[center]Obrazek


Obrazek[/center]

Zapowiedzi + specyfikacja : http://media2.pl/telekomunikacja/56592- ... olsce.html




Na początku chciałbym zaznaczyć, że jest to moje pierwsze tego typu doświadczenie. Nigdy nie testowałem telefonów, dlatego moje słowa proszę bardziej potraktować jako „pierwsze wrażenia z użytkowania”.
Po wygaśnięciu usługi MixPlus postanowiłem dalej przedłużyć umowę i wybrać kolejny telefon. Zależało mi bowiem, aby telefon był jak najtańszy(w moim przypadku 1,22zł) i posiadał jak największą wartość rynkową. Po krótkim zapoznaniu się z ofertą promocyjną, z kilkudziesięciu telefonów jakie oferuje nam operator Plus wyselekcjonowałem dwa – dobrze znany i cieszący się ogromną popularnością Samsung Avila, oraz dość nowy, młodzieżowy telefon Samsung S3650 Corby. Jednak ostateczny wybór padł na ten drugi. Czy był to trafny wybór? Zapraszam do lektury.


Skład zestawu
Zestaw jest niestety strasznie ubogi. W komplecie dostaniemy
- ładowarkę
- słuchawki dokanałowe
- przejściówka na gniazdo 3,5mm
- ulotki, pudełko
- wymienne tylne klapki

Niestety sam producent chyba zapomniał, o kablu USB i karcie pamięci. A przecież to podstawa!

Budowa

Sam telefon posiada dość nowatorską obudowę. Nie dość, że jest to telefon dotykowy, to jeszcze o dość nietypowym kształcie. Całość bowiem w kształcie jajka. Aparat telefoniczny jest opływowy, tzn. nie posiada schematycznego prostokąta, taki, jaki ma większość telefonów. Corby jest też cieniutki i bardzo lekki – trzymając w ręku mamy wrażenie jakby do kompletnej wagi brakowało ciężaru baterii. Generalnie całość jest idealne spasowane – lecz dokładniej będzie to można ocenić po upływie czasu. Plastiki na telefonie są dość błyszczące, dlatego na przodzie mogą pozostać ślady palców. Nie zauważyłem zaś tego na tyle, być może dlatego, iż jest on kolorowy(w moim przypadku żółty). Na obudowie znajdziemy przyciski od aparatu, blokady telefonu, regulacji głośności, oraz pod przykrywką wejście do ładowania, które jest za razem wejściem słuchawkowym. Brak gniazdka 3,5mm jest dla mnie sporym minusem, którego nawet dołączana przejściówka nie rekompensuje w całości. Trzymając zaś telefon pierwszy raz, odniosłem wrażenie bardzo pozytywne. Całość przypomina mi zabawkę z dawnych lat – zgrabne „jajko z zwierzątkiem”, Tamagotchi.
[center]Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek[/center]

Bateria

No tego niestety ocenić nie mogę. Posiadam ten telefon od kilku godzin.

Wyświetlacz

Podświetlenie ekranu jest bardzo mocne. Wszystko jest idealnie podświetlona, na ekranie nie znajdziemy miejsc ciemniejszych. Najbardziej jednak uwagę przykuwa dotyk – działa on perfekcyjnie. Jest czulszy od tego w 5800, którego z resztą miałem okazję porównać na miejscu. Podróż palcem po ekranie jest przyjemna – nie trzeba nic wduszać i męczyć przy okazji palców. Wszystko dusi się dość finezyjnie i przyjemnie. Śmiem nawet przyrównać Corby’ego do iPhone’a.

Menu

Menu jest dość intuicyjne i bez problemu poradzi sobie z nim każdy. Wszystko prosto, bez zbędnych utrudnień. Także wielkość ikonek nie sprawia żadnego problemu, gdyż wszystko jest duże i przystosowane do korzystania palcem.

Rozrywka i Multimedia

Tutaj Szajsung(ups... sorry, stare przyzwyczajenia :P ) bardzo się postarał.Posiadamy już zainstalowane Google Maps, bezpośredni dostęp do portali społecznościowych(np. MySpace, YouTube, FaceBook, Picasa), oraz aplikacje standardowe, będące w każdym dzisiejszym telefonie. Znajdziemy też TrackID, dzięki któremu sprawdzimy tytuł piosenki. Oby tak dalej :thumbup:

Jeśli chodzi o muzykę - tak jak wcześniej pisałem telefon nie posiada gniazda słuchawkowego 3,5mm. To bardzo duży minus, szczególnie, gdyż nie każdy lubi słuchaweczki dołączane do kompletu. I mimo, że producent daje nam przejściówkę na owe gniazdo to i tak sytuacja nie jest komfortowa. Mając kabel "przejściówkowy" + swoje słuchawki skazujemy się na kilka metrów kabla i uciążliwą sytuację. Do testu jednak podłączyłem moje słuchawki Creative EP-630(niestety jestem uczulony na te fabryczne i wolę sobie nie psuć dnia odpakowywując je). Z powodu braku kabla USB i karty pamięci przesłałem tylko jedną losowo wybraną piosenkę 320kbps. Odtwarzacz standardowy posiada wszystkie potrzebne rzeczy(a nawet wyświetlanie okładek!), a sam zaś dźwięk jest bardzo żywy. Wszystko słychać bardzo dobrze, bas jest delikatny i nie ma szumów. Także z jakości muzyki jestem zadowolony, telefon może nie odtwarza tak, jak n95, jednak nie dużo mu brakuje i odtwarza trochę żywsze barwy. Niestety audiofeelem nie jestem, jednak umiem odróżnić tandetę z mp4'ek i przyjemną dla ucha muzykę z markowego odtwarzacza.
Prezentowany telefon posiada przeznaczenie główne dla młodzieży, a co za tym idzie - musi odtwarzać głośno muzykę przez głośnik :E. Tutaj niestety Samsung musi zaskoczyć negatywnie, gdyż nasz jeden głośniczek zniekształca dźwięki i jest strasznie cichy.
[center]Obrazek Obrazek[/center]

Aparat Foto

Aparat uważam za wystarczający, chociaż pozostawia pewien niedosyt. Jak na 2mpx to jednak kiepściutko. Chociaż z drugiej strony - jeśli chce ktoś zrobić porządne zdjecia to nie używa do tego telefonu komórkowego :P

Samsung Corby :
Obrazek

Nokia n95 8GB :
Obrazek





Podsumowanie :



+ nowoczesny design, świeży wygląd idealnie wpasowujący się w smutnawy klimat jesieni
+ wymienne obudowy w komplecie
+ bardzo dobrze działający dotyk
+ intuicyjne menu, a zarazem funkcjonalne
+ zainstalowane aplikacje(TrackID)
+ jakość muzyki na słuchawkach[/color]
- brak standardowego gniazda słuchawkowego
- brak kabla USB i karty pamięci w zestawie
- kiepski aparat (opcjonalnie)
- kiepski głośnik
Ostatnio zmieniony 18 paź 2009, 12:22 przez kseroboy, łącznie zmieniany 2 razy.

 #365336  autor: kowcio
 17 paź 2009, 22:45
Po co dajesz link do zapowiedzi telefonu? Szczególnie, że to nie jest link do naszego portalu.

Przede wszystkim- zobacz jak ten test wygląda. Popraw formatowanie.

Posiadasz go kilka godzin... Czy to nie jest za wcześnie na napisanie testu? Uwierz mi, że czasami nosząc telefon 2 tygodnie nie napiszesz o nim wszystkiego. Co dopiero kilka godzin...
Polecam napisac coś za 2-3 tygodnie.

 #365350  autor: Dworek
 17 paź 2009, 23:46
kowcio ma rację, wiele rzeczy w tym niedoróbek wychodzi po jakimś czasie użytkowania. Mimo to pierwsze wrażenie też jest bardzo ważne. Opis telefonu jest jak dla mnie OK, możemy się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy m.in. dobrze działający dotyk, ale od formatowania tekstu, aż oczy bolą :roll:

 #365377  autor: stn
 18 paź 2009, 09:55
no i co z tego, że ocenił telefon już teraz? Bardzo dobrze, zrobił taki "preview" czyli recenzje wstępną. Po miesiącu będzie mógł ją wyedytować i dodać zaznaczyć rzeczy które okazały się na plus a któe na minus. A użytkownik nie zostaje z suchymi faktmi z jakiejeś broszurki tylko z żywym doświadczeniem innego użytkownika a toważne. Formatowanie tak czy siak do poprawy.

 #365420  autor: kseroboy
 18 paź 2009, 12:25
kowcio pisze:Po co dajesz link do zapowiedzi telefonu? Szczególnie, że to nie jest link do naszego portalu.

Przede wszystkim- zobacz jak ten test wygląda. Popraw formatowanie.

Posiadasz go kilka godzin... Czy to nie jest za wcześnie na napisanie testu? Uwierz mi, że czasami nosząc telefon 2 tygodnie nie napiszesz o nim wszystkiego. Co dopiero kilka godzin...
Polecam napisac coś za 2-3 tygodnie.
Dlatego jasno napisałem, że to mini test lub jak kto woli wrażenia z użytkowania. Pierwsze i świeże wrażenie jest najważniejsze. Celowo nie chce się wgłębiać w szczegóły czy pisać reckę z obsługi jakieś konkretnej aplikacji.
Z założenia miał to być szybki minitest zawierający wszystko co najważniejsze, aby osoba, która chce kupić telefon nie wtopiła kasy i czasu. W polskim internecie są może z dwa testy tego telefonu i to jeszcze strasznie ogólnikowe. A za 2 tygodnie to już będzie mógł napisać dokładniej o nim nowy właściciel, bo telefon kupiłem tylko po to by go sprzedać :-) Mam n95 i mi w zupełności starcza.