DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #377083  autor: kowcio
 27 gru 2009, 11:22
Segal pisze:Ach,no tak ! xD Ale Samsung Avila jest o wiele lepszy !
A wiesz, że to jest akurat SPAM? Piszesz posty, które są dość mało intelektualne (dla Ciebie to jest lepsze, dla innych coś innego, dlatego niezbędne jest uzasadnienie) i w sumie nic nie wnoszą do tematu.
Tutaj masz temat o Avili. Nie mieszaj mi w tym temacie jeszcze jednego telefonu. Tutaj piszemy tylko i wyłącznie o S3310.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2009, 14:54 przez kowcio, łącznie zmieniany 1 raz.

 #377105  autor: Worczynski
 27 gru 2009, 12:28
Wnoszę o małe sprostowanie. Dajesz cytat słów, których nie wypowiedziałem, podpisujesz moim nickiem i niestety każdy kto to przeczyta odniesie to do mnie, więc radziłbym i gorąco wnosił, żebyś to zmienił, Kowcio.

Jazz do łez:)

 #377134  autor: kowcio
 27 gru 2009, 14:54
Worczynski pisze:Wnoszę o małe sprostowanie. Dajesz cytat słów, których nie wypowiedziałem, podpisujesz moim nickiem i niestety każdy kto to przeczyta odniesie to do mnie, więc radziłbym i gorąco wnosił, żebyś to zmienił, Kowcio.
Wybacz, ale to jest wina cytowania telepolis.pl, nie moja ;) Już poprawione. Nie wiem czemu, ale często pojawia się bład przy cytowaniu i wyświetlają się nicki z postów wyżej. Zrobione.

 #377235  autor: Worczynski
 28 gru 2009, 00:01
W każdym razie dziękuje, dziś mój s3310 przekroczył 50 godzin wygadanych i bardzo dobrze, ale pojawiają się przetarcia na obudowie, czego nie lubię. Ale reszta, tzn jakość rozmów, wszystko w porządku. Mój mały problem to skrzynka sms, nie wiem gdzie, ale doczytałem, że tel mieści 500 wiadomości, a mój przy 300 melduje już koniec, każe kasować:/ A większość wiadomości mieści się w 160 znakach.

Jazz do łez:)

 #377334  autor: kowcio
 28 gru 2009, 16:46
Worczynski, bo 200 wiadomości masz w wysłanych. Jak wyłączysz zapisywanie wysłanych wiadomości, to powinno być 500 w odbiorczej.

Ja przetrać nie mam. Wstawisz zdjęcie jak to wygląda? Ja mam przegadane 25h. Więcej rozmawiam z drugiego telefonu.

 #381351  autor: ryke24
 18 sty 2010, 11:16
Czytam czytam i czytam i w sumie tak wychwalacie ten telefon:)Jako ze dalej szukam telefonu który ma idealna jakość rozmowy tel. z waszych wypowiedzi pojawił się kolejny kandydat do zakupu:)Obudowa jak najbardziej mi odpowiada i wygląd a także parametry a to juz wiele.Teraz kilka pytan w sprawie rozmowy telefonicznej.Z tego co wyczytałem rozmowa super hiper i czysta i nie przerywa i wogóle.Spoko....A jak jest z jej głośnością???
JUz raz zaryzykowal;em kupilem e1070 i stwierdzam ze telefon jest mega cichy.Na 7 kresce jak dla mnie bylo kiepsciutko.W domku porozmawiać można było ale w terenie to już lipa.Na solidzie na 3 kresce juz mam glosniej;)Potem byl Sam.i550...tez mnie to jakość nie powaliło..chodz było juz głośniej;) Jak w tym modelu jest.Glosniejszy od 6300 K550i lub inny jakis znany popularny model?:)Lubei slyszec ludzi jak rozmawiam np w tranwaju badz w innym zatłoczonym miejscu.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2010, 11:32 przez ryke24, łącznie zmieniany 2 razy.

 #381352  autor: kowcio
 18 sty 2010, 11:31
Dla mnie Nokia 6300 była zbyt cicha i m.in. dlatego jej się pozbyłem.
K550i- nie wiem.

Dla mnie głośność jest ok. W E1070 było gorzej, ale wielkiej różnicy nie ma.

Poza tym jak piszesz posty to pisz je tak, żeby nie zawierały błędów ortograficznych oraz zawierały polskie znaki i poprawiaj literówki. Takie posty naprawdę źle i długo się czyta. Masz Mozillę Firefox- podkreśla Ci błędy i literówki. Naciskasz prawy klawisz i masz propozycje.
 #382173  autor: Janek
 22 sty 2010, 16:20
Samsung S3310 ma dość denerwującą wadę. W aplikacjach Javowych nie ma przycisku do kasowania liter. Przykładowo, gdy czatuję przez eBuddy i wpiszę niewłaściwą literę to jedynym wyjściem jest skasowanie całej wypowiedzi poprzez wciśnięcie "Anuluj". Nie można skasować pojedyńczj litery. Wszysko albo nic.

Czy ktoś oprócz mnie spotkał się z tym poblemem? W internecie znalazłem jedynie kilka próśb o pomoć, ale nie było żadnego rozwiązania problemu.

PS. Z pisaniem smsów i wpisywaniem adresu strony w przeglądarce nie ma problemu.

 #382334  autor: kowcio
 23 sty 2010, 13:41
Janek pisze:Samsung S3310 ma dość denerwującą wadę. W aplikacjach Javowych nie ma przycisku do kasowania liter. Przykładowo, gdy czatuję przez eBuddy i wpiszę niewłaściwą literę to jedynym wyjściem jest skasowanie całej wypowiedzi poprzez wciśnięcie "Anuluj". Nie można skasować pojedyńczj litery. Wszysko albo nic.
To jest fakt i na tę dolegliwość cierpią inne nowe Samsungi :-/ Można usunąć jedną literę, ale trzeba nacisnąć opcje, wyczyść, wyczyść: wszystko, jeden znak- czy jakoś tak.
W ogóle to brakuje mi klawisza "c" do usuwania plików, wiadomości czy wprowadzonego tekstu.
Janek pisze:Czy ktoś oprócz mnie spotkał się z tym poblemem? W internecie znalazłem jedynie kilka próśb o pomoć, ale nie było żadnego rozwiązania problemu.
Tak ja ;-) To jak widać normalne jest... W drugim telefonie też tak mam :-/
Janek pisze:PS. Z pisaniem smsów i wpisywaniem adresu strony w przeglądarce nie ma problemu.
Dokładnie.

 #382629  autor: ryke24
 24 sty 2010, 11:24
Czy w/w telefonie klawiszem regulacji głośności można zwiększać pomniejszać wielkosć Trzcionki otrzymanego Sms-a.Czy można ustawić dużą trzcionke w trakcie pisania Smsa.Telefon ma być dla starszej osoby co ma problemy z wzrokiem.

 #382979  autor: siemens80
 25 sty 2010, 19:18
kowcio, mógłbyś bliżej opisać ten model? Wiem, że go posiadasz, ja jestem o krok od zakupu, jednak chciałbym parę rzeczy jeszcze przeczytać o nim.
Interesuje mnie:
-zasięg i jakość rozmów,
-stan obudowy po jakimś czasie użytkowania,
-stan klawiszy pod kątem ścierania się,
-bateria,
-aparat (jakość zdjęć).
Jeśli chodzi o ostatnią kwestię, byłbym niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek zdjęcia z aparatu tego modelu.
Pozdrawiam :)

 #383000  autor: kowcio
 25 sty 2010, 20:39
siemens80, Przecież o tym aż piszczy w tym temacie ;)
siemens80 pisze:-zasięg i jakość rozmów,
Zasięg trzyma bardzo dobrze- teraz ten tydzień przekonałem się o tym, jakość perfekto dla mnie.
siemens80 pisze:-stan obudowy po jakimś czasie użytkowania,
Ani jednej ryski, telefon mam od pocz. października, nie jest noszony w pokrowcu- tylko w kieszeni. Mogę nawet fotki zrobić, jak nie wierzysz ;)
-stan klawiszy pod kątem ścierania się,
Troszkę SMSów poszło i na razie nic się nie starło, oby tak zostało.
siemens80 pisze:-bateria,
Ojj tu różnie. Jak jasność wyświetlacza ustawiłem na 2/5, czas podświetlenia 10s+5s i dziennie kilka krótkich rozmów oraz paręnaście SMS- 8 dni wytrzymuje. Jesli włączę podświetlenie i więcej się pisze, to ok 3 dni. Ale przy długich rozmowach dłużej trzyma niż przy dużej ilości SMSów.
siemens80 pisze:-aparat (jakość zdjęć).
Średnie, w dzień ładne. Zwykłe 2MPx- rewelacji nie ma, ale tragedii tez nie (co można uświadczyć w np. 6300 z takimi samymi parametrami).
siemens80 pisze:Jeśli chodzi o ostatnią kwestię, byłbym niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek zdjęcia z aparatu tego modelu.
Może jutro, dzisiaj już nie ;)
Pozdrawiam :)
Również.

Powiem tak. Nowy telefon kupiłem za troszkę ponad 200 zł. To nie jest dużo za naprawdę dobry telefon do podstawowych czynności do tego aparat i MP3 z radiem oraz wielkim ekranem o dobrej jakości (tu mogłyby zostać poprawione nieco kąty widzenia, ale to moje widzimisię). A to wszystko zamknięte w bardzo trwałej, dość małej, cienkiej i lekkiej obudowie :) Nie sprzedam go chyba prędko, a to ostatnio często robiłem.

 #383013  autor: siemens80
 25 sty 2010, 21:02
Dzięki za odpowiedź :) (której udzieliłeś, mimo tych piszczących :P)

Będę wdzięczny za ewentualne fotki :)

 #383122  autor: kowcio
 26 sty 2010, 10:53
siemens80 pisze:Będę wdzięczny za ewentualne fotki :)
Są już fotki. Część robiona w domu, część przez okno. Jedno zdjęcie robione było pod światło, więc pominąć można ;) Tak jak mówiłem, aparat do złych nie należy, tak samo jak do dobrych- po prostu średnie i gołe 2MPx (brak AF i lampy). Pełna rozdziałka, można powiększyć sobie.



http://kowcio210.fotosik.pl/albumy/727747.html

 #383141  autor: kowcio
 26 sty 2010, 12:23
Jeszcze zgodnie z obietnicą dodaję zdjęcia stanu telefonu po pewnym czasie użytkowania. Zdjęcia w dość dużej rozdzielczości, nie były w ogóle edytowane/retuszowane.
Gwarancja jest podbita na połowę września, telefon sam używam od 5. października 2009 roku na moim "głównym" bądź "prywatnym" telefonie- jak kto woli. Cały czas noszony w kieszeni bez pokrowca:


http://kowcio210.fotosik.pl/albumy/727771.html


Co do baterii, to teraz jak widać mam 1 kreskę z 5. Telefon ostatnim razem był odłączony w czwartek rano od ładowarki. Dzisiaj jest wtorek. W tym czasie wykonałem i odebrałem łącznie 95 minut połączeń (w ilości połączeń: 24)- te statystyki nie wyssałem z palca, tylko podliczyłem to co telefon podaje, rejestr poł. jest tu bardzo rozbudowany.
Wiadomości na oko wysłałem 60, tyle samo odebrałem.

Ustawienie wyświetlacza to: jasność 3/5, podświetlenie łącznie 15 sek.

Do tego budzik codziennie i czasami sprawdzałem często godzinę.

Bateria źle nie trzyma.

 #383198  autor: siemens80
 26 sty 2010, 14:46
Dzięki wielkie, kowcio :)

Stan rzeczywiście bardzo dobry, żeby nie powiedzieć idealny,
wiadomością o baterii również pozytywnie mnie zaskoczyłeś,
a jeśli chodzi o aparat, to może nie są to zdjęcia najwyższej jakości, ale należy pamiętać, że aparat jest dodatkiem do telefonu, nie na odwrót, a że przy okazji nie jest on najgorszy, to za tak niską cenę (ok. 200 zł) nie pozostaje nic innego, jak zakup tego telefonu :)

Dzięki wielkie i pozdrawiam :)

 #384284  autor: Spiite
 31 sty 2010, 13:39
kowcio, Mój brat kupił ten telefon i trochę narzeka na jego szybkość. Chodzi o przechodzenie z menu do menu. W moim C5212 są dwa efekty przejścia: drzwi i slide. Wyłączyłem to u siebie bo tak jest dla mnie szybciej i wygodniej. U brata w S3310 jest cały czas slide, próbowałem to zmienić ale nigdzie nie znalazłem, jest tak na wszystkich motywach. Mam tez pytanie czy można dograć motywy? Bo utworzyć samemu na pewno można.

 #384301  autor: kowcio
 31 sty 2010, 14:46
Spiite, nie wyłączysz tego, a przy oryginalnych tematach faktycznie telefon zwalnia i to nieźle. Ja zrobiłem swój motyw (tapetę ustawiłem, a menu mam takie czarno- białe, proste) i działa szybko.
Motywu nie dograsz- to SAMSUNG...

 #385605  autor: Krzychu13
 05 lut 2010, 18:08
Czy można w tym telefonie zmienić na ekranie głównym skrót taki jak Playnet na jakiś inny. Dokładniej jest to prawy klawisz funkcji.
Z góry dzięki.

 #385635  autor: Spiite
 05 lut 2010, 20:28
Nie da rady tego zmienić,masz soft który wgrał Play. U mnie też nie można nic zmienić a mam oprogramowanie samsunga i po lewej jest menu a po prawej kontakty.