DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #349144  autor: torture
 28 lip 2009, 17:59
Witam!
Mam pytanie odnośnie tego modelu telefonu. Ma ktoś może? Oglądałem go w salonie Ery i sprawa pozytywne wrażenie. Tylko jak to jest z codziennym użytkowaniem, czy bateria szybko nie umiera i jak jest z wytrzymałością. Mamuśka poprosiła mnie o pomoc w wyborze telefonu i ten wydaje się być najlepszą propozycją. Ważne, żeby bateria nie trzymała krócej niż 3 dni i jakość rozmów była wysoka (tyle na ile telefon ma znaczenie). Jeżeli ktoś miał okazję się z nim spotkać na dłużej, czekam na każda opinię :) Oczywiście musi się tez podobać, ale przy dobrych argumentach da się przekonać.

Link do specyfikacji: http://telepolis.pl/telefony.php?id=1568

Inne telefony do wyboru to: Sony Ericsson T280i, LG KE 970 Shine, Samsung D900i, Sony Ericsson K770i, Motorola RAZR2 V8, Nokia 5310, Nokia 6300 (trzy ostatnie za więcej niż 1zł)

 #349149  autor: kowcio
 28 lip 2009, 18:18
torture pisze:Inne telefony do wyboru to: Sony Ericsson T280i, LG KE 970 Shine, Samsung D900i, Sony Ericsson K770i, Motorola RAZR2 V8, Nokia 5310, Nokia 6300 (trzy ostatnie za więcej niż 1zł)
Oj nie, to nie JTW. Tutaj prosimy tylko o opinie o danym telefonie. Sam jestem ciekaw, jak ten Samsung wygląda w rzeczywistości.

 #349151  autor: torture
 28 lip 2009, 18:22
Po prostu zamieściłem jakby ktoś stwierdził, że ten jest beznadziejny i do niczego, a przy okazji polecił zainteresowaniem się modelem X. O innych mam wiele opinii i komentarzy, o tym brak. Wyczytałem coś, że modele w sieci Plus mają wadliwy soft i nie można z nich dzwonić i smsować. To by było tyle jak na razie :)

Tutaj jest dużo opinii:
http://www.gsmarena.com/samsung_s3310-r ... 2812p9.php

Właściwie są 2 minusy:
- bateria (sądzę, że przy dobrym sformatowaniu będzie ok)
- brak możliwości wysłania plików BT na kartę pamięci (to też nie byłby problem - brak karty)

 #353328  autor: dzazik
 18 sie 2009, 15:22
Mam ten telefon i jest jedno dziadostwo. Szybko moga sie wyłamać klapki na ładowarke i słuchawkę,

 #353842  autor: kowcio
 20 sie 2009, 15:46
dzazik pisze:Mam ten telefon i jest jedno dziadostwo.
Możesz nieco bardziej uzasadnić swoją wypowiedź? Pytam, ponieważ telefon nie jest popularny, więc znaleźć jakiegoś użytkownika telefonu łatwo nie jest.
dzazik pisze:Szybko moga sie wyłamać klapki na ładowarke i słuchawkę,
W innych Samsungach też miały szybko się łamać zaślepki i okazało się to tylko złudzeniem. Telefony mają po 3 lata i zaślepki są jak nowe. Na pewno nie urwiesz..

 #353844  autor: dzazik
 20 sie 2009, 15:53
No dla mnie własnie te zaslepki są dziadostwem, ale skoro mówisz, ze tobie wytrzymały juz 3 lata to ok. Nie ma polskich znaków typu ą, ę, ś, ć (chyba ze ja nie umiem tego znaleźć). Bateria trzymie długo, Dopiero pierwszy raz ładowałem i trzyma mi tydzień z tym, ze nie słucham radia ani nie bawie się dzwonkami. Najlepiej pierwsze 3 ładowania robić po 12 godzin. Dobre jest to, ze jak bateria się wyładuje to mozna jeszcze dzwonić przez jakis czas.
Ale np nie wiem czy Nokie nie maja przypadkiem mocniejszych anten
Zadaj jak chcesz jakies konkretne pytanie moze bedę ci umiał odpowiedzieć., bo do tej pory miałem Nokia 3510i:)
A i chyba jesli ktos chce to musi sobie dokupić kartę na zdjęcia mp3 itp bo w zestawie nie było

 #353848  autor: kowcio
 20 sie 2009, 16:06
A w tym Samsungu nie masz tak, że przy zerowym zasięgu wg wskaźnika dzwonić się da? :) Tak powinno być. W ogóle to Samsungi słabiej pokazują zasięg niż Nokie.
Cóż, wygodnie pisze się SMSy i jest to dobry telefon do rozmów?
Z zaślepkami nic się nie stanie, jeśli nie użyjesz siły. Mnie jak na razie odpadła jedna zaślepka- w Nokii, ale to było do przewidzenia ;)
PL znaków chyba nie ma ;) Ale to dobrze, bo przynajmniej operator nie liczy Ci więcej pieniędzy za SMSy. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

PS. Skoro mówisz, że jest to dziadostwo, to liczyłem na jakieś argumenty ;) A tutaj jakoś nie bardzo przekonałeś mnie do tego.

 #353850  autor: dzazik
 20 sie 2009, 16:21
Tak da się dzwonić przy zerowym wskaźniku. Co do pisania smsów na tym Samsungu to chyba nie bedę obiektywny, bo przez 6 lat używania Nokii stwierdzam, ze w Samsungu nie pisze się wygodnie SMSów. Do dzwonienia jest bardzo ok
Co do dziadostwa to dla mnie nie cały telefon a tylko te zaślepki są ale bez tych zaślepek jak odpadna to da się żyć.:)
Dlatego mówiłem, że nie jestem odpowiednia osoba do wyrażenia opinii

 #354906  autor: torture
 25 sie 2009, 13:55
Ja też już mam z nim do czynienia od ~miesiąca i muszę przyznać, że telefon jest całkiem fajny. Działa szybciej niż mój zamulony G502. Jest bardzo solidnie zrobiony, a te zaślepki będą się trzymać raczej. Jak się ładuje raz na tydzień i nie używa słuchawek to nie mają prawa odpaść. Tym bardziej, że jest tak jak pisze kowcio - są mocniejsze niż by się wydawało. Bateria trzyma długo, wbrew temu co pisano w sieci na zagranicznych portalach. Wkurzające było to, że do telefon nie pozwala na włączenie niektórych funkcji, jak bateria jest słaba. Wkurzające, gdy chciało się go wyładować do cna, by móc go poprawnie sformatować. Nie ma problemu z zasięgiem, słychać bardzo dobrze w obie strony. Wyświetlacz jest naprawdę dobry, podoba mi się to, że jest tak blisko powierzchni, w innych wydaje się być bardzo głęboko. Klawiatura jest wygodna i smsy pisze się w porządku, dzazik po przesiadce z kobylastej 3510i - rzeczywiście ciężko być obiektywnym :D Skok mają bardziej "plastikowy" niż gumowy (porównując z 6300, która ma skok miękki), ale dobrze wyczuwalny. Głośność dzwonków jest wysoka, słychać je bardzo dobrze na cały dom, a to była ważna sprawa dla mamuśki, bo wiecznie się gdzieś kręci ;)

Jakby ktoś miał jakieś dokładniejsze pytania, to chętnie odpowiem. Ja w każdym razie jestem trochę zawiedziony swoim G502 i chyba żałuję, że nie wziąłem tego Samsunga.

 #357267  autor: dzazik
 03 wrz 2009, 16:46
Znalazłem jedna wade. Telefon nie ma przypominacza, chyba, ze ma a ja nie wiem gdzie:(

 #357276  autor: kowcio
 03 wrz 2009, 17:27
dzazik pisze:Znalazłem jedna wade. Telefon nie ma przypominacza, chyba, ze ma a ja nie wiem gdzie:(
Spróbuj ustawić w kalendarzu notatkę z alarmem.

 #357289  autor: dzazik
 03 wrz 2009, 18:02
Dzięki, i znowu lubie ten telefon:)
 #357584  autor: IG
 04 wrz 2009, 22:27
Też przymierzam się do zakupu tego modelu, pytanie mam może głupie, ale oglądając dziś ten model w MM zauważyłam, że nie można zablokować telefonu, mimo włączenia opcji blokady klawiatury - czy użytkownicy spotkali się może z takim problemem? Czy to może wystawowy model był felerny?

 #357753  autor: dzazik
 05 wrz 2009, 17:31
Pewnie felerny był model wystawiony, bo blokade można ustawić automatyczna np po 10 sekundach lub też ręcznie zablokować naciskajac gwiazdkę

 #357758  autor: kowcio
 05 wrz 2009, 17:54
Ehh nadal mam niedosyt jeśli chodzi o tego Samsunga ;/ Pomóżcie mi. Nie miałem w ogóle z nim kontaktu...
Aktualnie mam E1070 i jest to dobry telefon, ale chciałbym mieć coś z nieco lepszym odtwarzaczem oraz radiem niż w E51, która zostaje u mnie. Nie interesuje mnie teraz wymienianie telefonu co chwilę, po prostu chcę kupić i mieć.
A więc przede wszystkim. Noszę dwa telefony w kieszeni. Jeden to E51. Czy mając E51 i S3310 w kieszeni dżinsów nie będzie mi sprawiało to żadnych problemów? Teraz mam E1070 i jest ok, ale on bardzo mały jest, Z400 przeszkadzał mi trochę. Poza tym radio. E51 mnie do szału doprowadza pod tym względem. Czy ten Samsung nie szumi co chwilę? Miałem inne Samsungi z radiem i było ok. Czy jakość muzyki z odtwarzacza jest przyzwoita? Co ze zdjęciami- mnie się wydaje, że ten telefon będzie miał taki aparat jak L700 (w dziale testy użytkowników są zdjęcia wykonane tym telefonem), czy gorsze? Lepsze na pewno nie.
Bateria. Godzina rozmów dziennie, godzina radia, kilka- kilkanaście SMSów na dobę, czy wytrzyma mi 4 dni? W dodatku kilka dobrych godzin będe w miejscu, gdzie zasięg nie jest najlepszy.
Wyżej napisałem godzina rozmów dziennie. Rozmawiam sporo. Jak jest z głośnością oraz jakością rozmów? To jest najważniejsze. Jak ktoś może, niech porówna do innych telefonów.
Wyświetlacz. Widać ładnie na słońcu? Jakość powinna być ok, rozdzielczość jest duża.
Klawiatura. Wygodna? Czy napisanie SMSów nie sprawia problemów? Męczyć się nie będę.
Czy dałoby radę ustawić wygaszacz ekranu- zegar cyfrowy? W innych Samsungach nie da się, a korzystam z tego w E51 bardzo często. Poza tym nie ma jakiś wad? Obudowa jest wytrzymała, farba nie schodzi? Wiadomo, telefon będzie noszony w kieszeni z drugim, więc poobijać się może troszkę.

Jeszcze jakby ktos był aż tak miły i wstawiłby zdjęcie jak wygląda menu, to będzie super. Oczywiście jeśli ktoś coś jeszcze ciekawego napisze o tym telefonie, to będę wdzięczny. Nie wiem czy mam kombinowac i wymieniac na tego S3310, czy lepiej nie (on dośc tani jest).

 #357759  autor: dzazik
 05 wrz 2009, 17:59
No co do wyświetlacza na słońcu to jest nafajnie, bo słabo widać (takie jest moje zdanie), co do głosności to jest ok, tylko moim zdaniem bardzo cicho słychać dzownek (mam na najwyzszym 7 poziomie). Ale co ja tam mogę wiedzieć, przez 6 lat miałem Nokię i do Nokii wrócę

 #357761  autor: kowcio
 05 wrz 2009, 18:01
dzazik pisze:co do głosności to jest ok
A możesz mi powiedzieć, co z jakością? Przerywa, czasami niewyraźnie słychać czy jest dobrze? Takich telefonów, które wręcz trzeszczą podczas rozmowy mam po dziurki w nosie.
Dałbyś rade odpowiedzieć na resztę pytań? ;)

 #357763  autor: dzazik
 05 wrz 2009, 18:07
Jakoś rozmów jest bardzo dobra tak mi się wydaje:) Telefon jest bardzo cienki, prosty w obsłudze. Chyba nie da się ustawić cyfrowo zegara jako wygaszacza ekranu, ja mam czarny ekran, W nokii miałem zegar

[ Dodano: 2009-09-05, 18:08 ]
Jakbym miał wybierać drugi raz to wybrałbym Nokię 6300 to tyle co mogę powiedzieć.

[ Dodano: 2009-09-05, 18:11 ]
Co do radia, zdjęć, kamery i innych bajerów to się nie wypowiem, bo nie używam. Baterie trzeba dobrze sformatować (3x po 12 godzin ładować)

 #357774  autor: kowcio
 05 wrz 2009, 18:37
dzazik pisze:Baterie trzeba dobrze sformatować (3x po 12 godzin ładować)
Nic nie trzeba ;)
Jakbym miał wybierać drugi raz to wybrałbym Nokię 6300 to tyle co mogę powiedzieć.
Miałem i jakoś byłem zadowolony, ale ona nie znosiła być noszona z E51, a w pokrowcu mnie było niewygodnie. Także póki co wstrzymam się, ale być moze sprawię sobie go. Dzięki za odpowiedź.

 #358044  autor: torture
 06 wrz 2009, 18:46
@IG: Da się zablokować.

@kowcio: Specjalnie dla Cie zrobiłem test:
1) Wymiary E1070: 100.8x41x14.7, S3310: 109x46x10.9. Jest szerszy i dłuższy, ale myślę że grubość ma kluczowe znaczenie w takim noszeniu w kieszeni. Nie ma żadnych odstających guzików, sprawia wrażenie jednolitej bryły.
2) Radio gra w porządku jak się ma tylko dobry zasięg. Oczywiście jakość nie jest idealna, ale wg mnie zadowalająca. Podejrzewam, że tu bardziej ma zasięg się liczy. Nie szumi co chwile, jeżeli ma się kiepski zasięg to szumi lekko w tle, ale jednostajnie. Nie szarpie.
3) Odtwarzacz mp3 jest świetny. Głośny, jakość bardzo dobra. Mój G502 się chowa tutaj.
4) Jako, że dzisiaj pochmurno i ciemno, wrzucam kilka zdjęć zrobionych wcześniej (telefon nie mój, nie ja robiłem :D ). Myślę, że nie jest źle:
http://img297.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie0008.jpg
5) Bateria. Przy sporadycznym rozmawianiu (15 minut dziennie) i praktycznie tyle, telefon trzyma ponad tydzień. Myślę, że rekordów E1070 nie pobijesz, ale tragedii też nie ma.
6) Jakość rozmów jest bardzo dobra. Mieszkam na wsi, zasięgu nie mam idealnego, a rozmawiając z osobą, która użytkuje ten telefon słyszę ją wyraźnie. W drugą stronę jest to samo. Mamuśka jest zadowolona, i twierdzi, ze w porównaniu do E250 jest o niebo lepiej. Rozmawiając z dziewczyną G502<->K550 zawsze musi mi powtarzać dwa razy, tutaj tego nie ma. Nie mam porównania do droższych modeli, nie miałem z takimi styczności.
7) Wyświetlacz jest naprawdę dobry - duży, wyraźny, blisko powierzchni. Ciężko mi powiedzieć jak jest w słońcu, bo go nie ma. Z tego co pamiętam jest zdecydowanie lepiej niż w moim G502.
8) Klawiatura jest duża, ma twardy skok. Jak ja pisze smsa, to taki układ mi odpowiada. Ciężko coś tu powiedzieć, to kwestia indywidualna chyba.
9) Zegar jako wygaszacz - chyba się nie da. Nie mogę znaleźć.
10) Po miesiącu wad konstrukcyjnych nie stwierdzono.

Telefon jest w Media Markt, przynajmniej w Koszalinie, i można go sobie pomacać. Minusem jest to, że przesyłając pliki przez BT nie można ich zapisywać bezpośrednio na karcie pamięci. Zdjęć menu nie zrobię, bo nie mam dostępu do aparatu chwilowo, tutaj tez odsyłam do obmacania gdzieś w salonie Ery/MM.