DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #296429  autor: Ewelinka87
 07 lis 2008, 09:27
Mam spory problem, uzywajac standardowych instrukcji konfiguracyjnych i modyfiukujacyh pliki gier nie jestem w stanie wgrac gier zeby format byl mozliwy do otworzenia przez moj telefon, uzywalam kilku stron ale byly to ogolne instrukcje do d900 lub ogolnie do samsunga, jesli ktos jest w stanie mi pomoc to prosze podawac linki albo konkretne podpowiedzi, prosze! :cry: :smt095

 #296483  autor: kowcio
 07 lis 2008, 15:04
Pozwolę sobie na wklejenie instrukcji zapodanej przez pidsud w innym temacie:
pidsud pisze:"najpierw potrzebujesz “Qualcomm USB” (sterownik usb) i bitPim (program do wgrywania) , przygotuj kabel ale nie podlaczaj go.

Driver: http://uploaded.to/?id=u8j08i (sterownik)
BitPim: http://sourceforge.net/projects/bitpim (program)


2.Wypakowujemy sterowniki do folderu np na Pulpicie ale nie instalujemy ich

3. Instalujemy program BitPim.

4. Wpisujemy na klawiaturze telefonu następujący kod *#0523# i wybieramy kolejno:
[9] common --> [6] USB Configuration --> [2] Qualcomm USB [*]
Pojawi się n
am: Qualcomm USB Configured. Plz Reconnect the Cable.0

Żeby dojść do tej zakładki musisz parę razy krzyżyk wcisnąć, jak się już uda to wchodzimy tak jak wyżej 9,6,2

6. Podłączamy teraz telefon do komputera za pomocą kabla USB.
a) Windows znajduje nowe urządzenie, dajemy instalacje sprzętu i w okienku instalacji lecz nie łączymy się z witryna MS
b) Wskazujemy folder gdzie wcześniej wypakowaliśmy pliki ze sterownikami (patrz punkt 2)
c) sterowniki zostają zainstalowane

7. Uruchamiamy program BitPim i konfigurujemy go: Edit -> Settings ustawiamy:
Phone type: Other CDMA phone
Com port: klikamy Browse patrzymy na Available ports i wybieracie z tych co tam są Qualcomm diagnostics interface

8. Wybieramy w górnym menu View a potem zaznaczamy View Filesystem

9. Klikamy w Filesystem po lewej stronie okienka programu, widzimy teraz niebieski folder otwieramy go.

10. Wysyłamy pliki aplikacji java (*.jar i *.jad ) do folderu Games (Media -> Games)

Dobra rada: we wspomnianym katalogu (Games) należy utworzyć podkatalog i nazwać go tak jak grę (w zasadzie nazwa tego katalogu jest dowolna) i dopiero do niego wrzucać pliki *.jad i *.jar!
Pamiętajcie: każda gra w osobnym katalogu!!! Daje to nam następujące korzyści:
a) Porządek w systemie plików
b) Możliwość usuwania gier z poziomu telefonu
c) Nie mieszają się pliki różnych gier, np. jeśli dwie gry zawierały w sobie pliki o takich samych nazwach to albo jedna z nich się w ogóle nie zainstaluje, albo poprzednia przestanie działać. Częstszym skutkiem (co pewnie zauważyli ci którzy wgrali sobie sporo gier) jest pomieszanie ikonek. Po prostu w menu telefonu ikony są źle przyporządkowane do tytułów aplikacji.

11. Odłączamy telefon od komputera, wychodzimy w telefonie z Qualcomm menu.

12. Wpisujemy następujący kod na klawiaturze telefonu *#6984125*# wyskakuje nam Menu Administratora (Admin setting)
a) Wchodzimy do menu Internals i wpisujesz Master Key: *#9072641*#
b) Wybieramy menu Storage settings
c) Klikamy po kolei: Update media database, Update Java DB and Create AX Dat File tylko to.

13. Cieszymy się nowymi aplikacjami java na telefoni"
Jeśli to Ci nie pomoże, to wgrywaj przez WAP w telefonie, tak najlepiej. Możesz załadować plik z kompa na stronkę www.laduj.pl i pobrać go w telefonie ;)

 #378291  autor: nick0008
 03 sty 2010, 13:34
kowcio pisze:Cieszymy się nowymi aplikacjami java na telefoni"
ok gry ładnie działają ale teraz jak je usunąć? bo wywalilam kiedys przez telefon i nieciekawie pozniej wygladal / nie mialam do niego dostepu tzn do pamieci telefonu / pomogl mi kod od jednego z tutejszego forum by przywrocic poprzedni stan tel. ale nadal nie wiem jak poprawnie usunac gry ktorych nie chce by nie zablokowac go ponownie.

 #378306  autor: kowcio
 03 sty 2010, 14:46
Ja Ci gwarancji niestety nie dam... Ale aplikacje usuwasz tak- jak wejdziesz w gry i aplikację, szukasz tego co chcesz usunąć i dajesz opcje, usuń, wybrany, ok i usunięto...

Jeśli jakaś aplikacja doprowadza telefon do takiego stanu, to może lepiej nie instaluj tej aplikacji, żeby nic się nie stało...

 #378313  autor: piotrek1690
 03 sty 2010, 15:11
Gry i programy usuwasz tak samo jak tły instalowane. czyli przez Bit Pima.

 #378378  autor: nick0008
 03 sty 2010, 21:00
kowcio pisze:Ja Ci gwarancji niestety nie dam... Ale aplikacje usuwasz tak- jak wejdziesz w gry i aplikację, szukasz tego co chcesz usunąć i dajesz opcje, usuń, wybrany, ok i usunięto...
wlasnie tak je usunelam ale zostaly foldery z nazwa gry puste i ich nie szlo usunac.
piotrek1690 pisze:Gry i programy usuwasz tak samo jak tły instalowane. czyli przez Bit Pima.
nie wgrywalam gier przez ten program - znalazlam na innym forum sposob taki :
"Tworzymy nowy katalog o nazwie > Games i otwieramy go tworząc kolejny katalog z nazwą gry np: NFS2008
Do katalogu wgrywamy ściągniętą wcześniej aplikacje lub grę posiadającą 2 pliki w formacie jar* i jad*

całość ma wyglądać tak: Games > NFS2008 > i nasza gra
każda gra musi posiadać oddzielny katalog ...

(jeżeli gra posiada tylko jeden plik np jar* w dalszej instrukcji opiszę jak utworzyć dodatkowy plik jad* który pozwoli nam zainstalować grę)

Jeżeli wszystko zrobiliśmy według powyższego opisu odłączamy telefon i wykonujemy następującą operacje:
W telefonie wpisujemy kod *#6984125*#
w menu wybieramy pozycję 4 "Internals", telefon zażąda wpisania kodu
wpisujemy : *#9072641*# i potwierdzamy przyciskiem ok
Następnie w menu wybieramy pozycję 7 "Storage settings" i klikamy pozycje 2 "Update Java DB"
Pojawi się napis "Zaktualizowano" "

[ Dodano: 2010-01-10, 16:51 ]
Mam pytanko dotyczące plików jar i jad - gdy ściągam grę i ma ona tylko plik jar więc czy jest jakiś sposób by otrzymać również plik jad?