DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #896312  autor: voudox
 19 lis 2016, 17:09
Witam,
Od 2 miesięcy posiadam Z5C (bardzo mało zainstalowanych aplikacji i bardzo podstawowe wykorzystanie telefonu).

Od początku w telefonie była nowa karta Kingston 32GB Micro SD HC - na karcie lądowały tylko zdjęcia z aparatu. Niestety po miesiąc system zaczął krzyczeć, że karta jest uszkodzona. Doszło do tego, że straciłem zdjęcia, a jej sformatowanie przez komórkę było niemożliwe.

Nie mając czasu - wyjąłem i włożyłem zupełnie nową kartę - taką samą. Sytuacja po jakimś czasie się powtórzyła. Telefon nie widzi karty a po podłączeniu do komputera widać takie coś Obrazek.

Raz jeszcze podkreślam, że telefon jest nowy ma 2 miesiące, a sam sprzęt wykorzystywany jest to podstawowych celów. Zainstalowanych aplikacji jest ~10 i wszystkie dot. raczej sprawdzonych źródeł, gdzie ilość pobrań wynosi "ponad milion".

W czym sęk. Gdzie szukać usterki i jak ją rozwiązać?
Dziękuję za info.
 #896400  autor: Xy
 20 lis 2016, 11:24
Czy ta sama karta działa w innym telefonie bez kłopotu?
Może winne jest gniazdo na karty w tym Sony?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #896405  autor: Niezgodna7
 20 lis 2016, 12:11
Kupic karte innej firmy, bo moze ta seria Kingstonow sie nie nadaje.
Jesli kolejna karte zniszczy -- problem fonu, nie karty.
Mozna zmniejszyc tez pojemnosc - nie 32, a 16 wsadzic.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis