DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #897532  autor: motov3
 27 lis 2016, 19:53
No przeciez odpowiedz na topic jest banalnie prosta. Wszystko uzaleznione od systemu.

1. iOS - naturalna koleja rzeczy jest iPhone 7 / iPhone 7 Plus
2. Android - najepszym wyborem (premium) Samsung Galaxy S7 Edge (najlepiej Gold)
3. Windows 10 - jedynym wyborem Lumia 950 /950XL lub biznesowy HP Elite x3.

I niestety trzeba sie pogodzic z faktem, ze obecnie nie ma segmentu Premium w sensie compact. Wszystko powoli przechodzi na 5.5 cala co latwo mozna zaobserwowac u kazdego producenta.
Nawet w Chinach - np ZTE Axon 7.

Mozna rowniez poczekac do 1Q 2017 az NOKIA we wspolpracy z Foxconnem (iPhone) ma wypuscic Nokie z Androidem. 3 sluchawki kategorii Premium i 1 budzetowa.

Wszystko w temacie.

Obrazek
 #897565  autor: f0ku5
 27 lis 2016, 22:55
motov3 pisze:I niestety trzeba sie pogodzic z faktem, ze obecnie nie ma segmentu Premium w sensie compact.
iPhone'a SE można pod to podciągnąć ;)
 #897570  autor: motov3
 27 lis 2016, 23:42
No tak ale to troche podrasowana 5s. :) zaden wielki progres

Obrazek
 #897575  autor: f0ku5
 28 lis 2016, 00:20
SE podrasowana 5s...? O chłopie...
 #897579  autor: motov3
 28 lis 2016, 00:42
O chlopie ? :shock:

1. Ekran - ten sam
2. Wymiary - te same
3. Optyka - praktycznie ta sama (podniesli z 8 do 12mpx, ale sensor kamery ten sam)
4. Proc - A7 zmiana na A9 - oba 64 bitowe, 2 rdzeniowe (znacznie lepsza wydajnosc)
5. Lepsza znacznie grafika - PowerVR G6430 na PowerVR GT7600
6. Wiecej RAM - z 1 podniesli na 2
7. Pierdoły - dodali NFC

To ma byc ta rewolucja ? To nic innego jak podmianka bebechow. No sorry, ale jak dla mnie to nie rozumiem zdziwienia. Zmiana efektywnosci chyba oczywista jesli technologicznie dzieli je 2 lata.

Obrazek
 #897660  autor: WellDone
 28 lis 2016, 15:56
Moja żona ma SE i względem 5S jedyną różnicą jest prawie dwa razy lepsza bateria.

Różnica w szybkości, chociaż prawie dwukrotnie wyższa, przy codziennym użytkowaniu IOS jest nie odczuwalna za bardzo. To jest właśnie największa zaleta systemu Apple... (dotyczy modeli od 5s w górę)

Zamiana 6s na SE to byłby niezły regres ;) Mało kto tym nie pisze, ale 6s ma zupełnie inny ekran - patrząc się na niego wydaje Ci się, że "klikasz" bezpośrednio w digitaizer jakby nie było w ogóle szkła.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #897662  autor: maniek0071
 28 lis 2016, 16:03
motov3 pisze:O chlopie ? :shock:

1. Ekran - ten sam
2. Wymiary - te same
3. Optyka - praktycznie ta sama (podniesli z 8 do 12mpx, ale sensor kamery ten sam)
4. Proc - A7 zmiana na A9 - oba 64 bitowe, 2 rdzeniowe (znacznie lepsza wydajnosc)
5. Lepsza znacznie grafika - PowerVR G6430 na PowerVR GT7600
6. Wiecej RAM - z 1 podniesli na 2
7. Pierdoły - dodali NFC

To ma byc ta rewolucja ? To nic innego jak podmianka bebechow. No sorry, ale jak dla mnie to nie rozumiem zdziwienia. Zmiana efektywnosci chyba oczywista jesli technologicznie dzieli je 2 lata.
Dokładnie SE to lowend w obecnej ofercie Apple.

Jedyna różnica co procesor ram aparat ale tylko tylny NFC i tak niepotrzebne bo Apple Pay może za 10 lat razem z siri będzie. Ale jako drugi sprzęt gdy mamy jakiegoś high-enda super sprawa mały szybki poręczny bateria rewelacja. W żadnym wypadku nie jest to 6s w obudowie 5s.
 #897745  autor: ManiacGSM
 28 lis 2016, 22:56
Nie jestem onanistą marki Apple ,alei też nie hejutję. Natomiast jeśli to kogoś pocieszy iP SE ma nagrywanie 4K -hehe ,skoro już brniemy w tym kierunku.

A co do androida to zapomniałem jeszcze zaproponować markę BlackBerry ,która to nie mając pomysłu na to ,że ich statek idzie na dno ''przerzuciła'' się ze swoimi smartfonami na system android.
Czy są takie super z wysokiej półki to trudno mi oceniać. -choćby nie z tego powodu ,że nie miałem ich w ręce i choć nie jestem mega fanem i użytkownikiem tej marki to jednak jakby nie patrzeć dokonali według mnie małej profanacji z przerzutką na system android w swoich słuchawkach. Cóz...nie mieszkam w Kanadzie ,ani nie mam udziałów w tej firmie, może na prawdę grunt palił się im pod nogami.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #897917  autor: f0ku5
 29 lis 2016, 21:59
BB nie ma co polecać, nawet z Androidem. To - niestety - wymarła firma.
 #897925  autor: matteo
 29 lis 2016, 23:07
Bierz 7 lub 7 Plus i się nie zastanawiaj. Wiem, że masz syndrom "chcę coś innego, bo iOS mi się znudził", ale szybko po czymś innym wrócisz do iOS. Szkoda czasu.
 #897928  autor: ManiacGSM
 29 lis 2016, 23:18
matteo pisze:Bierz 7 lub 7 Plus i się nie zastanawiaj. Wiem, że masz syndrom "chcę coś innego, bo iOS mi się znudził", ale szybko po czymś innym wrócisz do iOS. Szkoda czasu.
I wszystko w tym temacie !!! :smt023 Zgadzam się z tym w 100%. Autor może mieć chwilowe znudzenie iOS-em, ale to jest droga w jedną stronę, nie znajdziesz już nic lepszego ;-)
ip7 plus - brałbym w ciemno, design można się spierać ,ale ten tylni wygląd aparatu i wersja Jet Black po prostu moim zdaniem wymiata.

Szczególnie ,że widzę że trudno Ci ''dogodzić'' to co byś nie kupił z androida to i tak za miesiąc lub trzy będzie na allegro. I będziesz miał tylko ciśnienie ,że tyle kasy poszło się j*****.
Nie jestem hejterem Apple -ani mega fanem zielonego robocika ale,
androida trzeba po prostu lubić jak parówki z biedronki ,żeby móc to przełknąć na co dzień.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #898081  autor: WellDone
 30 lis 2016, 20:25
To nie jest tak panowie, ze sie tylko znudziłem. Chciałem tez trochę bliżej poznać system którego używa największa liczba osób na świecie.

Kupiłem w końcu chyba najlepiej wykonany Android na rynku: Htc 10. Po dwóch dniach oddałem i wziąłem galaxy s7. Oddałem na drugi dzień... Niestety kolejna próba Androida i kolejne rozczarowanie. Naprawdę nie wiedziałem, ze różnica jest tak olbrzymia. Te same aplikacji co na iOS ładują sie dwa razy tyle, często sie przytykając pomimo dwukrotnie takie ilości pamięci RAM! Nawet natywny program Google Photos działa setki razy lepiej na iOS. Spróbujcie proszę porównać mając oba telefony obok siebie. To naprawdę nie jest drobna różnica. Sklep Google? Przy AppStore to jakis nieśmieszny żart! Najbardziej rozbawił mnie automatycznie tłumaczony opis appek w nim... jego płynność na najszybszych flagowcach wola o pomstę do nieba, nawet nie chce wiedzieć jak to działa na jakimś middle end.
Największa jednak wadą i de facto czynnikiem który zadecydował, ze jednak nie dałem rady wytrzymać było przeglądanie stron. Obojętnie która przeglądarka: Opera, Chrome itp. Mając obok siebie iphona 6s i 5s, oraz Htc nie mogłem uwierzyć jaka jest różnica w jakości i szybkości ładowania stron. I te reklamy! Na iOS wystarczy nawet bezpłatny adblokcker i nie ma czegoś takiego jak reklamy! W andoridzie pozostaje albo osobna przeglądarka typu adblock, albo root i zabawy jakieś modyfikacje, albo adguard puszczający ruch przez VPN. Ani to nie jest wygodne, ani skuteczne.

Naprawdę chciałem spróbować, ale nie będę sie męczył. Zamówiłem iphona 7.

Pozdrawiam.

Ps. Odnośnie Blackberry o którym wspomniał kolega wyżej. Jestem niezmiernie rozczarowany, ze firma przestała rozwijać rynek mobile. Mam jeszcze w domu dwa stare modele z seri 9xxx i 8xxx. To były świetnie wykonane urządzenia. Szkoda, ze tak sie to skończyło.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #898105  autor: motov3
 30 lis 2016, 23:18
Najwazniejsze ze dobrales produkt pod siebie idealnie. O to wlasnie chodzi, chociaz czasem widac - ze co poniektorzy zapominaja ze to nie jest wojna systemow czy userow - tylko kwestia personalnego dopasowania :) Gratuluje.

Obrazek
 #898223  autor: matteo
 01 gru 2016, 17:11
Gratulujemy :-)
 #898319  autor: pakierhakierxd
 02 gru 2016, 05:14
Ja tam mam iPada mini 2 i 2 urządzenia na android i ogólnie ios jest stabilniejszy, też to zauważyłem, ale android nie jest taki zły, sam postanowiłem sobie kupić iPhone 6 ale androida zostawiam, zobaczymy w przyszłości.

Wysłane z mojego LG-K520 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #898341  autor: WellDone
 02 gru 2016, 10:54
Odradzam zakup iPhona 6. Po pierwsze 1GB ramu, po drugie obudowa z materiału który za łatwo ulega deformacji. I nie chodzi tu tylko o kwestie wizualne, ale przede wszystkim o aferę związaną z padającymi wyświetlaczami przez wspomniane zjawisko.

A co do Androida ja nie mówię, że jest zly. Tylko porównując parametry sprzętowe i to jak to działa w porównaniu do iOS to już nie jest tak różowo. Wszyscy znajomi którzy teraz proponowali mi przejscie na Androida, bo działa on już tak dobrze jak iOS, nie uwzględnili tego, że OBA systemy ewoluują. Dlatego nie ma prawa nikt mówić, że kiedyś używał iPhona i jego Samsung S7 działa tak samo, a nawet lepiej. Porównywać można tylko modele np z tego samego roku.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2