DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #825067  autor: banius14
 24 wrz 2015, 19:06
Witam. Mam taki problem, mianowicie Wczoraj zrobiłem "przywracanie ustawień fabrycznych" w moim telefonie, ponieważ telefon nie mógł znaleźć zasięgu. Po prostu jak znalazł to miał ok 5 min a potem 2-3 godziny nie mógł znaleźć, ale mniejsza z tym. Po zrobieniu tego resetu pewna gra, mianowicie "skarby piratów" z Facebook'a po pewnym czasie się wyłącza i wyskakuje błąd "Niestety aplikacja skarby piratów została zatrzymana" i do przyciśnięcia mam tylko "OK" albo zgłoś. Nie wiem co z tym zrobić... Przed hard resetem było wszystko dobrze ale po nim już się wyłącza. Nie wiem czy trzeba coś pogrzebać w ustawieniach czy jak? Nie instalowałem żadnych innych aplikacji niż miałem wcześniej, więc nie wiem o co biega. Pomożecie?
 #825084  autor: BlackBerryNecromancer
 24 wrz 2015, 20:27
Na Twoim miejscu sprawdziłbym, czy problem nie leży po stronie aplikacji. Sprawdź, czy nie musisz wykonać aktualizacji oprogramowania swojego OS w telefonie (nie podałeś co masz). Zazwyczaj niedziałający komponent aplikacji to problem po stronie dostawcy software'u, czyli Facebook Inc. Spróbuj zrobić niezbędne aktualizacje oprogramowania, jeśli to nie pomoże, zgłoś problem do dostawcy. Spróbuj także w innym urządzeniu. Jeśli w innym smartfonie to zadziała poprawnie, zostaje ci jedynie skierowanie urządzenia do serwisu.

Pzdr
 #825117  autor: bazooka
 25 wrz 2015, 07:02
Wygląda to zupełnie jakby:
- system nie miał czegoś doinstalowanego po HR, czegoś co wcześniej było - dopiero po chwili gry odnajduje brak i wyłącza apkę,
- system miał coś co blokuje apkę,
- apka nie miała jakiś uprawnień przydzielonych,
- system ubijał z jakiegoś powodu apkę - mała ilość RAMu, inne działające w tle z większym priorytetem
Przydałoby się jednak byś podał model telefonu (ilość RAM, wersję Andka), być może użytkownicy danego mogliby Ci to dla Ciebie sprawdzić. Przejrzałbyś może jeszcze wszelkie ustawienia systemu, po prostu wszedł w każdą "dziurkę" z ustawieniami i poczytał, może coś Ciebie nakieruje i zmienisz jakieś ustawienie. Android androidowi nie równy, a na pewno przy nakładkach stosowanych przez producentów. Jeśli masz czystego Andka to nie będę mieć pomysłu, bo gdyby tej grze brakowało czegoś do uruchomienia to by po prostu nie ruszyła.
Może wyłącza się apka w jakimś charakterystycznym momencie :?:
Aha - czy masz grę na karcie pamięci - może karta SD :?:
 #825492  autor: BlackBerryNecromancer
 27 wrz 2015, 11:48
Moim zdaniem jest to jakiś bug po stronie nakładki producenta. Obstawiałbym albo LG Optimus L5 lub L7 II gen, tudzież któregoś Samsunga mini. Optimus UI czy TouchWiz UI lubią mocno pożerać system i pamięć operacyjną, przez co często pomimo HR potrafią się wysypać nawet najprostsze aplikacje, (jak chociażby Wyszukiwarka Google) i powodować wymieniony komunikat błędu. Z reguły to ewidentny błąd telefonu, wymagający nie tyle co HR, o ile wgranie nowego oprogramowania. Czasem powinien pomóc cyanogen, choć nie na wszystkie modele telefonu dostępny.
 #828576  autor: zetka73
 13 paź 2015, 11:17
Chyba mam problem a ze kompletnie się nie znam na telefonach i aplikacjach, prosze o pomoc. Mam telefon HTC Desire 300 i dziś pojwaił mi sie właśnie ten komunikat.
Dodam ze moge odbierać rozmowy, mogę wpisać pin po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu jednak nie mogę korzystać w inny sposób
Mam zainstalowaną blokadę na pin którego niestety nie mogę juz uruchomić dotykowo bo nie pojawia mi sie klawiatura dotykowa
ktoś coś podpowie?