DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #820469  autor: Lewy94
 31 sie 2015, 20:12
Posiadam LG G3, w spoczynku telefon potrafi "podładować" się z np. 62 % do 65 %, szczególnie w nocy. Czy jest to normalny objaw? Telefon miał wymienianą baterię, był 3 razy na gwarancji, ale problem wciąż istnieje. System też miał przeinstalowany przez serwis LG. Wymieniona płyta główna została, ale problem wciąż istnieje. Czy to wina Androida 5.0? Może mi ktoś poradzić w tym temacie, bo powiem szczerze szału dostaję jak odłożę telefon i spojrzę za 30 minut i widzę, że stan baterii podskoczył o 2%.
 #820511  autor: Niezgodna7
 31 sie 2015, 22:33
może rozładuj baterię - aż się sam wyłączy, naładuj na 1oo%, wtedy włącz telefon.
ps. jaką i jak ładowarkę używasz - czy bateria się nagrzewa?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #820514  autor: Lewy94
 31 sie 2015, 22:39
Nie pomaga takie rozładowanie do zera i naładowanie. Jakiej ładowarki? Od LG , takiej jaką dostałem w zestawie. Ładowarka potrafi nagrzać się trochę jak się ładuje, bateria no raczej nie jest gorąca jak leży w spoczynku i ładuje się, chyba, że coś tam robię na telefonie ładując go, to wtedy tak. To wszystko zaczęło się jak było w czerwcu na dworze z 35 stopni i telefon po prostu wyłączył mi się i włączył. Pamiętam jak dziś, że miał wtedy 40% i po wyłączeniu i włączeniu miał 4%. Z upływem czasu procenty zaczęły iść w górę, nawet załapało się do 20% z tego co pamiętam. No, ale został oddany na gwarancję, płyta główna zmieniona, system zainstalowany od nowa, bateria nowa kupiona więc zapytam się tak: What the f##k? :P
 #820651  autor: Niezgodna7
 01 wrz 2015, 15:26
może masz kogoś znajomego z taką samą baterią - i mu pożycz swoją.
Jeśli u niego będzie ok - baterię można wykluczyć.
Chyba, że jesteś przy kasie, to kup lepszy zamiennik za 25zł
;- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #820653  autor: Lewy94
 01 wrz 2015, 15:33
Bateria została wymieniona na nową oryginalną, zamiennik nie działa w telefonie, bo od razu telefon pokazuje: "niewłaściwa bateria". Więc to nie wina baterii.
 #820657  autor: Niezgodna7
 01 wrz 2015, 15:47
no nieźle... zamienniki wykluczyli... pewnie takie zabezpieczenia wszyscy wprowadzą... oby to był tylko kiepskiej jakości zamiennik.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #820960  autor: goral2099
 02 wrz 2015, 20:45
Moja gorsza połówka ma LG G3 i takich problemów nie ma. Tel zaktualizowny do lizaka. No rzeczywiście jak wymiana płyty i baterii nie pomogła to zostają egzorcyzmy... :)
Ale w sumie nie jest to zbyt poważny problem. Skoro baterii "przybywa", to powinieneś być szczęśliwy. :) Spowodowane jest to pewnie wahaniami napięcia na ogniwie, pod obciążeniem i w stanie spoczynku. Normalna sprawa. Dziwne tylko, że układ pomiaru na to reaguje, a wymiany nie pomogły... Raczej nic groźnego.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 13:04 przez goral2099, łącznie zmieniany 1 raz.