DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #817427  autor: Anthrax
 15 sie 2015, 18:13
Witam!

Przed kilkunastoma minutami, podczas przeglądania witryn internetowych (przez HSDPA) nagle automatycznie i bez mojej zgody zostałem przekierowany na dziwną stronę o adresie:
free-secure-link.co. Stronka ta próbowała mi wmówić, że mam dostępną aktualizację soft'a do mojego telefonu i należy kliknąć "ok", aby rozpocząć. Nie można było w żaden sposób odmówić, kiedy kliknąłem "back" na spodzie telefonu, pojawiła się kolejna wersja stronki imitująca sklep google play i... odliczająca do rozpoczęcia aktualizacji (10 sekund). Zdążyłem w ostatniej chwili zamknąć kartę, a potem przeglądarkę.
Nadmieniam również, że mniej więcej od miesiąca, google chrome z dobrej przeglądarki stał się jednym wielkim śmietnikiem reklamowym. Niezależnie jaką stronę przeglądasz, zupełnie niespodziewanie zostaje się przekierowany na dziwne strony zapewne ze spamem, albo niechcianymi reklamami (tracks2 czy podobnie, a także inne).
Na początku, nie było to aż tak irytujące, ale dzisiejsza próba niemalże przejęcia telefonu swoją bezczelnością przekroczyła wszelkie granice, dlatego postanowiłem przestrzec wszystkich tutaj, że w razie takiego komunikatu należy zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić.
Pozdrawiam