DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #770594  autor: tofik1988
 15 gru 2014, 23:31
Witam


mam pewnie banalne pytanie lecz nie mogę rozgryźć tego problemu. Nie dawno zakupiłem Motorole Moto G ma ona mnóstwo ciekawych emotikon do wiadomości lecz gdy wysyłam smsa (starndartowym programem do wiadomości) i dołączam do niego jedna z ciekawych emotikon odbiorca jej nie widzi. Problem pojawia sie nie zależnie do kogo wysyłam i jaki odbiorca ma telefon lecz gdy do mnie ktoś wyśle taka emotikonę ja u siebie na telefonie ją widzę. Jest to moje pierwsze spotkanie z androidem wiec proszę o udzielenie informacji.
 #770635  autor: bazooka
 16 gru 2014, 07:25
Może nie aż tak banalne pytanie, ale na pewno zostało zadane w złym dziale i nie dotyczy tylko jednego modelu Motoroli - proponuję poprawę tytułu tematu i prośbę Moderatora o przeniesienie.

Aby zrozumieć idee emotikon najpierw trzeba sobie wyobrazić, że emotikon się nie wysyła tylko przesyła się ciąg znaków, które na każdym telefonie tworzą (lub czasami nie tworzą) inną emotkę.
Wyjątek stanowią wiadomości EMS, ale podejrzewam, że to już wymarły standard, w smartfonach raczej już nie stosowane.
Jeśli chcesz dalej drążyć temat to może wskaż/opisz/wstaw screena z telefonu/lub przepisz ten ciąg znaków tworzących emtoikonę - może coś jeszcze w tym temacie uda się dodać.

Nie mam jednak pewności co do jednego: czy emotka nietypowa, np "róża" wysłana przez konkretną aplikację z telefonu nadawcy zostanie wywołana i wyświetlona na ekranie odbiorcy jeśli ma zainstalowaną tę samą aplikację - niech ktoś to potwierdzi lub zaprzeczy...dla kolegi oraz by zaspokoić moją ciekawość :)