DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #766181  autor: SpokoWap
 29 lis 2014, 18:36
Jeśli ktoś jest ciekaw naszej opinii o Honor 6, zapraszam tutaj: http://sh.st/idtPx
W razie jakichkolwiek pytań czy niejasności służę pomocą :)
 #766706  autor: bazooka
 01 gru 2014, 17:29
H60-L02 jest już w moim posiadaniu - jakby kto miał pytania to chętnie odpowiem... Tymczasem rozpoczynam zabawę i personalizację zarazem :)
 #766836  autor: martin76
 02 gru 2014, 00:08
Jest dual activ czy nie ?? Mozna wybierac pasma recznie i technologie 2G/3G/4G.
 #766864  autor: bazooka
 02 gru 2014, 09:35
DUAL SIM Activ, dzwonię z jednej na drugą i odwrotnie.
1. slot na kartę 2G/3G/4G
2. slot tylko na 2G
...stąd podejrzewam autentyczny DUAL activ.
Pasm ręcznie nigdy nie wybierałem - a to nie robi się przez jakąś konkretną aplikację :?:
 #766922  autor: martin76
 02 gru 2014, 14:27
W routerze moge wybrac 2G/3G/4G a do 4G konkretna czestotliwosc 800/1800/2600 + niebslugiwane w PL 850/1900/2100.
W telefoie pewno to jest w ustawieniach sieci.

A jak rozmawiasz z jednej karty to mozna na druga zadzwonic?? Telefon daje wtedy opcje zawieszenia pierwszej i polaczenia na druga, albo zrobienia telekonferencji??
 #766934  autor: bazooka
 02 gru 2014, 15:25
Z tego co ja wyczytałem to jest na to osobny sposób:
http://www.huaweimobileshop.com/blog/hu ... -function/
...jeśli dobrze Ciebie rozumiem :)
Nie ma tu żadnego innego wyboru.

Rozmawiam na jednej karcie, ktoś dzwoni na drugą - gdy ją odbiorę, rozmówca z pierwszego połączenia dostaje info: "pozostań na linii" itp - ale to pewnie różne w zależności od operatora.
 #766941  autor: martin76
 02 gru 2014, 15:55
To jest odblokowanie pasma FDD-LTE ktore w chinach jest zablokowane.

Ale to znaczy, ze Twoj H6 nie ma LTE ??
 #766958  autor: bazooka
 02 gru 2014, 16:57
Jak nie ma :?: Coś mi się zdaje, że coś Ci się z pasmami pomyliło albo odnosisz się do pasma LTE w Aero, co :?:
Napisz jasno o co Ci biega - po co chcesz wybierać pasma :?:
 #766966  autor: martin76
 02 gru 2014, 17:12
Ten link co dales odnosi sie do odblokowania technologi FDD-LTE, ktore z jakis wzgledow jest w Honorze zablokowane w Chinach. A u nas obecnie na tym wlasnie dziala LTE na 1800. Teraz jest ta aukcja na kolejne czestotliwosci 800 i 2600. W swoim routerze moge sobie wybierac z jakiego pasma chce korzystac. Np jadac samochodem po okolicy i chcac byc w zasiegu caly czas lepiej przelaczyc sie na 800.

W sumie wczesniej pomylilem pojecia.
Pasmo to czestotliwosc np 1800,800,2600
A FDD i TDD to technologia nadawania sygnalu dla LTE.
Honor obsluguje takie 4G: FDD-LTE: B1(2100MHz)/B3(1800MHz); TDD-LTE: B41(2496-2690MHz). Tyle ze ewidentnie FDD jest poblokowane.
Moze eksportowe H6 sa odblokowane, albo zrobil to sprzedajacy.
 #766983  autor: bazooka
 02 gru 2014, 17:58
Teraz rozumiem, to mi się też pomyliły te częstotliwości :) - no ro widocznie musieli odblokować, bo sam tego nie robiłem.
Prawda jest taka, że smartfon to nie router, choć może czymś tam to można zrobić, przestawić - tylko chyba dopiero po tym jak zrobi się Roota, co?
 #767031  autor: martin76
 02 gru 2014, 19:01
A wybor technologi ma w ustawieniach Sieci ??
Chodzi o zablokowanie 2G/3G/4G na tej karcie co ma 3 czestotliwosci.
Czyli tylko 2G tylko 3G tylko 4G albo np preferowana 3G a na reszte sie przelacza albo np jak laczy z netem to na 4G albo jak slaby zasieg dla voice to na 2G ??

To sie czasem przydaje szczegolnie wybor na sztywno 2G lub 3G. W play np w roamingu miedzynarodowym w centrach miast w godz szczytu albo na koncertach czy duzych zlotach moja karte play wywalalo w ogole z sieci na 3G. Na 2G chodzila bez problemow.

Porob jakies fotki detali. Np zlaczy kart czy wtyku microusb, boczkow obudowy (podobno to plastik), rozumiem ze H6 nie ma wymiennej bateri i tylna klapka to nie klapka a zamknieta obudowa ??
 #767516  autor: bazooka
 04 gru 2014, 11:53
SCREEN dla karty z pierwszego slotu SIM1
Dla SIM2 takich ustawień nie ma - tylko 2G.

Co do fotek obudowy myślę, że dosyć jest ich w sieci.
Potwierdzam niewymienność baterii - pogodziłem się już z tym przeglądając specyfikacje modeli, które by mnie interesowały - choć tu zdaje się o grubość telefonu chodzi. Jeśli się mylę to chciałbym zobaczyć przykłady smartfonów cieńszych niż 8, a nawet 9mm, które takie ściągalne obudowy i wymienialne baterie, mają.

Mam jednak jedną smutną potwierdzoną, własnym doświadczeniem informację:
Honor 6 nie obsługuje HD Voice - jest to fakt bardziej smutny niż tragiczny, ale jednak Chińczycy nie zaprzątnęli sobie tym głowy, idzie za tym brak Video rozmów po sieci.
Działają video rozmowy przez komunikator, np. Viber. Cała więc sprawa wydaje się być niezrozumiała i dotycząca prawdopodobnie tylko i wyłącznie systemu, nakładki (software'u) czy jak kto woli to nazwać.
 #768135  autor: bazooka
 06 gru 2014, 08:38
Po aktualizacji kupionego z Chin smartfonika okazało się, że jej obecna wersja EMUI 3.0 (B307) - ma jakiś bliżej nieokreślony problem...nie wiem czy to kwestia czcionek domyślnych w telefonie (chińska czcionka, która nie widzi polskich znaków) czy to inny problem, ale w dwóch aplikacjach zawiesza się jedna z zakładek z ustawieniami. Sprawdzone na dwóch takich fonikach z tą wersją nakładki, bez uprawnień i modyfikacji przez roota.
Na starszej wersji EMUI 2.3 (przed aktualizacją) zdaje się być wszystko okey.
Wizualnie nowa nakładka jest również uboższa - zaleca się chyba jednak nie przeprowadzanie jej jeśli zależy nam na ew.gwarancji. Można wrócić do starej wersji nakładki jednak wiążę się to z przydzieleniem uprawnień root i odblokowywaniem fona - podobno te dane widnieją gdzieś na serwerach - jeśli sprzedawca (gwarant) sprawdzi to, odmówi nam naprawy gwarancyjnej.
Zamierzam się pomęczyć z tym wszystkim co najmniej pół roku - tyle czasu daje sobie na sprawdzenie fizyczne fona (kładę tu nacisk na baterię).
A potem będzie zabawa w software'y...
Oczywiście nakładka EMUI to nie tylko problemy: niesamowity Menedżer optymalizacji oraz uprawnień daje nam informacje zagrożeniach wynikających z przyznaniem dostepu zainstalowanym aplikacjom, posiada wbudowany antywirus i informuje o poborze prądu przez funkcje aktywne w tle.
Jest też bardzo fajna funkcja oszczędnego ekranu, która zaspokaja mnie ze względu na brak zainteresowania rozdzielczością FullHD na tak małym ekranie. Po uruchomieniu tej funkcji ekran zaczyna wyświetlać w rozdzielczości 720p co daje nam mniejsze zużycie energii, przy niewidzialnej różnicy na wyświetlaczu.

Mimo wszystko, potwierdzają się moje słuszne założenia, żeby dać te 200zł więcej i kupić Honorka w Polsce, jednak cóż można zrobić, skoro DUAL-SIM na polski rynek nie trafił... :(

Jeśli chodzi o wydajność, no to na razie pozostaje w szoku... :)
Różnice między poprzednim moim fonem widać w SPECYFIKACJI - zainteresowani wysuną zapewne swoje własne w tym temacie wnioski.
 #768138  autor: cyanoone
 06 gru 2014, 09:12
@sebusy. Sprawdź czy hard reset pomoże. Sprawdź też czy ten soft, który masz mozesz wgrać ponownie.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #768140  autor: bazooka
 06 gru 2014, 09:23
Master reset nie przywraca do poprzedniej nakładki, nie cofa.
Przez PCetowskie oprogramowanie HiSuite nie da się nałożyć aktualnego oprogramowania.
Zapewne trzeba by było oszukać jakoś system, a to już kwestia uprawnień root - w tym temacie jestem już na bieżąco na innym forum :)
 #768142  autor: cyanoone
 06 gru 2014, 09:53
@sebusy. Miałem na myśli poprostu wbicie wszystkiego od nowa i mam pojecie, że HR nie cofnie wersji softu. Zauważyłeś łudzące podobieństwo Huaweia do Xiaomi?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #768144  autor: bazooka
 06 gru 2014, 10:07
Nie widziałem nigdy nakładki Xiaomi :) Nie mogę jednak znaleźć przypadającego mi do gustu motywu jak na razie - nie widzę możliwości modyfikacji ekranu blokady - czy wszystko może być w pełni zmienialne dopiero po roocie :?: :(
 #769493  autor: orson_dzi
 11 gru 2014, 17:32
Bez honorów, ale zajechał Honor 6.
W wielkim skrócie, Huawei P7 z zaokrągloną obudową i plastikiem po bokach, wydajniejszy, z większą ilością RAM-u.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #769501  autor: Micho
 11 gru 2014, 18:01
To czekam na recenzje, bo nie ukrywam że zaciekawił mnie ten telefon. Przydały by się jakieś info jak wygląda wsparcie producenta.