DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #786875  autor: wook
 24 lut 2015, 07:35
Dobrze że appki można przenosić i wybrać domyślną pamięć, takie pytanie zadałem bo miałem styczność z fanami w których nie było takiej opcji do wyboru (np. LG L9) ale widać w Huawei nie wywalili tej opcji.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #787134  autor: bazooka
 25 lut 2015, 06:44
Wracając do wyniku AnTuTu (podawałem wcześniej): wstawiam dla maniaków, bo wyżej podawałem wynik, ale zlewa się on w gąszczu postów :)
Obrazek
Dla zorientowanych to nie nowość, ale dla tych, którzy być może pierwszy raz widzą wyniki tego Benchmarka to wynik potrafi się różnić nawet do 2000 punktów w zależności od apek pracujących w tle. Powyższy screen to przy standardowym działaniu wszystkiego u mnie, a wcześniejszy podciągnąłem wyłączając sporo rzeczy, stąd różnica.

Przyznam się, że kiedyś podchodziłem do tego sceptycznie, sądząc, że nie oddaje to możliwości fona, ale odkąd mogę "chwalić" się takim wynikiem widzę, że te, które osiągają ponad 40tys.pkt. w tym teście to faktycznie potężne maszyny :D
 #807462  autor: Majkkk
 20 cze 2015, 12:43
Hej.

Sorry za odgrzewania kotleta ale jestem na etapie zakupu nowego Duala z full active. Aktualnie od dwóch lat mam HTC Desire 600 dual z full active ( bateria trzyma mi już tylko 4,5 godziny ale rozmawiam ponad godzinę dziennie ) i tylko takie dualne rozwiązanie mnie interesuje a jak wiadomo jest to rzadkość na polskim rynku. W grudniu wydałem 2,5 tys na Z3 dual i następnego dnia go oddałem bo oczywiście jest tam stand by dual SIM.

Może coś przeoczyłem ale jak to jest z gwarancją tego fona w PL? W ogóle nie widzę go w sklepach tylko dwie sztuki na allegro:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=40078868

No i jakieś futerały do niego? Silikonowe casy? Czy ktoś z użytkowników tego zacnego fona wie gdzie to można kupić?

Pozdr.
 #813181  autor: cyanoone
 20 lip 2015, 23:13
Czy ktoś z Was ma Lolipopa na Honorku?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #813184  autor: bazooka
 20 lip 2015, 23:18
Spodziewana aktualizacja STABLE - koniec lipca (jak Win 10) :)
Wersja beta nie spotkała uznania przez jednego testera - skupiono się jednak na możliwościach powrotu do Kitkata i to podobno jest opanowane. :P
 #821591  autor: bazooka
 06 wrz 2015, 10:46
Odświeżywszy temat...
Do tej pory nie wyszła wersja STABILNA dla Honorka 6 :(
Nie wiem co Oni tam robią, ale zapowiadają teraz 25 września...
Mimo to przez kilka dni była dostępna wersja developerska na tej oficjalnej stronie:
http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id ... ail&mid=76
UWAGA! Link do modelu L02 :!:

Oczywiście niektórzy ją przechwycili, a z racji braku wiary nawet w wersje stabilną we wrześniu wgrałem sobie ją, czyli 5.9.1 z EMUI 3.1 - obecnie dostępne tu:
http://forum.xda-developers.com/honor-6 ... s-t2963180

Polecam - drobne zastrzeżenia mogą być co do ubijania aplikacji chronionych przez Optymalizator (widżet na ekran), ale może to być wina nieprzystosowania niektórych apek do Lizaka.
Poza tym wszystko na PLUS :)
 #821712  autor: bazooka
 06 wrz 2015, 17:47
penguino pisze:Honor ma słąbe dźwięki, przeciętne wykonanie
Nie zgadzam się kompletnie - Honor 6, jak na telefon rangi middle ma bardzo dobrą głośność wbudowanego głośnika, gra czysto i wyraziście, jeśli ktoś w ogóle słucha czegoś przez głośnik. Nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń - nie wiem w ogóle co oznacza: "słabe dźwięki". W dodatku posiada jakiś nie sprawdzony przeze mnie bajer: Tryb Karaoke, oraz po podłączeniu słuchawek tryb DTS.
Wykonanie telefonu, jak na tę rangę jest ponad przeciętne - niczym nie ujmuje wykonaniu P8 lite, co miałem okazje porównywać. Co więcej po używaniu go przez 10 miesięcy nie stwierdzam żadnych odbarwień czy ścieralności metalicznej powłoki na rantach telefonów, która podobno jest plastikowa. Telefon trzymam w etui Croco z Auchan za 17zł i na przodzie i tyle ma naklejone folie załączone przez producenta. Nie odkleja się i stanowi monolit z telefonem. Telefon upadł mi dokładnie 3 raz z około półtora metra, raz w domu na podłogę, dwa razy na chodnik - nawet obicia nie ma.
P.S.
Nie mam powodów by reklamować te roczny Chiński produkt więc proszę mi wierzyć.
 #821716  autor: Monte Christo
 06 wrz 2015, 17:59
Przepraszam, nie zwróciłem właściwej uwagi na tę kwestię w Twojej wiadomości.
Mam nadzieję, iż w tym miejscu będziesz mógł mi odpowiedzieć na moje pytanie :)
Jak to jest z tą płynnością Honora 6 podczas korzystania z Facebooka oraz przeglądania stron internetowych w Chrome?
 #821743  autor: bazooka
 06 wrz 2015, 19:25
Nie używam Chrome, bo przeglądarka wbudowana całkowicie mnie zaspokaja w zakresie mobilnego przeglądania stron - wspomagam się czasem Firefoxem i usługą Sync :)

A jak myślisz co może być nie tak z przeglądaniem Facebooka skoro telefon posiada 3GB RAM, LTE, Wifi i jest wystarczająco wydajny by 20 uruchomionych aplikacji nie zachwiało działania :?:

Odpowiedź: może to zepsuć tylko teoria, że Huaweie są "żenujące" i nic nie opłaca się kupić tylko Sony, Szajsung i inne wydając 500 lub 1000zł więcej...
...mam nadzieję, że dobrze odczytałeś sarkazm z innego tematu :)

Jak pisałem, posiadam telefon od 10miesięcy: jedyne problemy to od czasu do czasu się zgrzeje nie wiadomo dlaczego, co robi prawie każdy telefon, no może nie ten za 2500tys. - ale po restarcie wraca wszystko do normy. Ewidentnie może nie być wskazany dla osób, które oczekują 3 dni pracy gdy ekran włączony jest bardzo długo, wówczas tylko chyba ekran i optymalizacja Sony może dać radę. Resztę o Honor 6 ode mnie możesz wyczytać w tym temacie :)
 #821758  autor: Monte Christo
 06 wrz 2015, 19:54
Pytałem o Chrome oraz Facebooka, bo mam drobne obawy o lagi. One nie mają miejsca?
To smartfon prawdopodobnie o najlepszym stosunku ceny do jakości, dlatego jestem nim bardzo zainteresowany. Sugerujesz zakupić folię lub szkło hartowane na ekran?
 #821759  autor: bazooka
 06 wrz 2015, 20:10
Jeśli masz obawy przy 4 rdzeniowym procesorze, 3GB RAMu, że smartfon będzie miał lagi na Chrome czy FB to niestety musisz kupić telefon za 2200 :)

Nic nie sugeruje dokupywać, bo każdy smartfona traktuje i używa inaczej, a ja w ostatnich kilku postach opisałem w czym trzymam - nie każdemu tak pasuje, ale na żadne szkła kasy nie wydam skoro folia wygląda dobrze - mam Ci sfotografować jak to wygląda :?:

Poza tym - pogrzeb trochę w sieci: http://antyweb.pl/test-smartfona-honor- ... zagrozone/
 #821763  autor: Monte Christo
 06 wrz 2015, 20:25
bazooka pisze:Jeśli masz obawy przy 4 rdzeniowym procesorze, 3GB RAMu, że smartfon będzie miał lagi na Chrome czy FB to niestety musisz kupić telefon za 2200 :)

Nic nie sugeruje dokupywać, bo każdy smartfona traktuje i używa inaczej, a ja w ostatnich kilku postach opisałem w czym trzymam - nie każdemu tak pasuje, ale na żadne szkła kasy nie wydam skoro folia wygląda dobrze - mam Ci sfotografować jak to wygląda :?:

Poza tym - pogrzeb trochę w sieci: http://antyweb.pl/test-smartfona-honor- ... zagrozone/
Edycja, 8 rdzeniowym procesorze :)

Dziękuję za pomoc :)
 #821778  autor: Monte Christo
 06 wrz 2015, 21:12
Monte Christo pisze:Jeśli masz obawy przy 4 rdzeniowym procesorze, 3GB RAMu, że smartfon będzie miał lagi na Chrome czy FB to niestety musisz kupić telefon za 2200
Nawiasem mówiąc, posiadałem Honora 3C, przypomnę, że posiada 4 rdzenie oraz 2GB RAM ... No i jakoś się lagowały te aplikacje, dlatego bardzo zależy mi na płynności w kwestii "6".
Ach, Honor 6 posiada Gorillę Grass na wyświetlaczu?
 #821801  autor: bazooka
 06 wrz 2015, 22:58
Wiesz co, to chyba jakieś przewrażliwienie albo jakieś wygórowane nadzieje czasami przez człowieka przamawiają....i naprawdę - jeśli smartfony flagowe za 2200 i więcej nigdy nie lagują to naprawdę rozejrzyj się za nimi...
Ja gwarantuję, jeśli stworzysz specyficzne i trudne warunki to każdy telefon przytnie - jeśli piszesz o sytuacji gdy Honor 3c zalagował raz, a potem po restarcie było dobrze, ale to już przekreśla dla Ciebie fona to naprawdę posłuchaj kolegę @penguino - On zna się na flagowcach, podpowie co kupić by Ci nigdy nic nie zalagowało, telefon na wieczny i nieskazitelny użytek :)

Niestety, nie umiem określić czy ma Gorillę czy nie - a różne źródła podają różne dane, że niby jest to coś co przypomina Gorillę, ale nią nie jest.
 #821807  autor: Monte Christo
 06 wrz 2015, 23:50
Wiesz co, to chyba jakieś przewrażliwienie albo jakieś wygórowane nadzieje czasami przez człowieka przamawiają.......
Czasem mam wrażenie, iż jest tak jak piszesz. Trzeba zwalczać tę obsesję na tym punkcie, ale to zależy już ode mnie.
Generalnie to uznałbyś, że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry? Napomknę, iż można go nabyć za 1100 zł.
 #821817  autor: bazooka
 07 wrz 2015, 07:20
Dotychczas, jak w innym swoim temacie nie napisałeś czy nie szukasz czasem telefonu dual-sim, także ostrzegam o tym, że Honor 6 ma kilka wersji swojego modelu i na Europę (w tym Polskę) oficjalna dystrybucja ogranicza się do wersji L04, czyli jednosimowej.
Oto sklep, z którym walczyliśmy z chłopakami z innego forum by poprawił swoje dane w ofercie:
http://www.morele.net/smartfon-huawei-h ... 04-752287/
Po zdaje się dwóch miesiącach i być może jakiś reklamacjach poprawił swoje dane, wcześniej informowali, że mają w sprzedaży wersję chińską, L02 z dual-sim - teraz w końcu mają poprawne dane.
Cena 11xx dotyczy na pewno wersji L04, jednosimowej.

Jeszcze jedno, bo nie jest to wszędzie napisane: telefon ten nie obsługuje technologii HDVoice. Niektórzy nie mogą bez tego korzystać z telefonu (tak jak bez jednego laga na 3 dni), dlatego ostrzegam :)

EDIT: literówka L02 na L04
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2015, 16:44 przez bazooka, łącznie zmieniany 1 raz.
 #821875  autor: Monte Christo
 07 wrz 2015, 13:13
bazooka pisze:Cena 11xx dotyczy na pewno wersji L02, jednosimowej.
Wszystko wskazuje, iż masz rację. http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... bhtml#opis w opisie smartfona w RTV jest jasno napisane, iż urządzenie nie posiada funkcji DUAL SIM. Tak więc również w Redcoonie jest wersja jednosimowa, choć nie zauważyłem u nich informacji w tej kwestii.
Nawiasem mówiąc, DUAL SIM nie jest dla mnie priorytetem.
 #822419  autor: bazooka
 10 wrz 2015, 07:42
Nie pamiętam, EMUI 2.3 miałem może 2dni od zakupu, potem zaraz poszła aktualizacja.
Przy pierwszych niedopracowanych wersjach EMUI 3.0 istniały powody, dla których ludzie wracali do 2.3. Przy nowszych już nie, a zwłaszcza przy dostępności developerskiej wersji 3.1 na Lizaku nie ma już powodu by utrzymywać na siłę 2.3.
W L04 sprawa może się nieco różnić - po takie informacje zapraszam jednak na fora specjalistyczne.
 #823138  autor: Monte Christo
 14 wrz 2015, 12:23
Cześć. Czy w Honorze 6 istnieje możliwość wybudzenia ekranu podwójnym stuknięciem? Pytam, bo na kilku forach są sprzeczne informacje.