DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #768140  autor: bazooka
 06 gru 2014, 09:23
Master reset nie przywraca do poprzedniej nakładki, nie cofa.
Przez PCetowskie oprogramowanie HiSuite nie da się nałożyć aktualnego oprogramowania.
Zapewne trzeba by było oszukać jakoś system, a to już kwestia uprawnień root - w tym temacie jestem już na bieżąco na innym forum :)
 #768142  autor: cyanoone
 06 gru 2014, 09:53
@sebusy. Miałem na myśli poprostu wbicie wszystkiego od nowa i mam pojecie, że HR nie cofnie wersji softu. Zauważyłeś łudzące podobieństwo Huaweia do Xiaomi?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #768144  autor: bazooka
 06 gru 2014, 10:07
Nie widziałem nigdy nakładki Xiaomi :) Nie mogę jednak znaleźć przypadającego mi do gustu motywu jak na razie - nie widzę możliwości modyfikacji ekranu blokady - czy wszystko może być w pełni zmienialne dopiero po roocie :?: :(
 #769493  autor: orson_dzi
 11 gru 2014, 17:32
Bez honorów, ale zajechał Honor 6.
W wielkim skrócie, Huawei P7 z zaokrągloną obudową i plastikiem po bokach, wydajniejszy, z większą ilością RAM-u.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #769501  autor: Micho
 11 gru 2014, 18:01
To czekam na recenzje, bo nie ukrywam że zaciekawił mnie ten telefon. Przydały by się jakieś info jak wygląda wsparcie producenta.
 #769581  autor: orson_dzi
 11 gru 2014, 22:27
A pewnie, jak temat jest w złym dziale, to i nie było go widać ;) .
Micho pisze:Przydały by się jakieś info jak wygląda wsparcie producenta.
Na początku roku będzie aktualizacja nakładki, a w pierwszym kwartale dostanie Androida 5.0 .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #770127  autor: bazooka
 14 gru 2014, 10:30
UWAGA! Jeśli ktoś miałby problem z samowysyłającymi się SMSami na numer 10086 itp. to należy WYŁĄCZYĆ funkcję kalibracji automatycznej w:
ustawienia => zarządzanie transmisją danych => ustawienia pakietu
 #771325  autor: Kojot80
 18 gru 2014, 16:35
Kupiłem właśnie Honor 6 (w najmocniejszej wersji) i mam pytanie dotyczące baterii.
Czy mam ją najpierw sformatować czy mogę normalnie już użytkować telefon?
A jeżeli sformatować to dokładnie jak?
 #771333  autor: Micho
 18 gru 2014, 17:00
Baterii od wielu lat już się nie FORMUJE :) Litowo-jonowe czy litowo-polimerowe tego nie wymagają a wręcz jest to dla nich szkodliwe. Obecne baterie ładujesz kiedy chcesz, nie mozna dopuszczać by rozładowywały się do zera.
 #771429  autor: Kojot80
 18 gru 2014, 23:36
Zaczynam dopiero poznawać HH6 i pomimo polskiego języka zauważyłem mnóstwo chińskich znaków i aplikacji.
Czy jest sposób aby to wszystko całkowicie spolszczyć? Czy to kwestia tego EMUI 3.0 ?
 #771461  autor: bazooka
 19 gru 2014, 08:24
Większość aplikacji z "krzaczkami" da się normalnie odinstalować - przytrzymaj i przesuń do góry na śmietnik. Te co się nie dadzą (ze 2 czy 3) będzie od razu zamiast śmietnika na pasku, że apka systemowa czy chroniona, jakoś tak.
Dałem to na ostatni ekran to folderu "Chronione" i zostawiam do momentu, aż zdecyduje się na root (moją fazę testów sprawności hardwarowej telefonu ustaliłem na pół roku).
Chcę się wstrzymać z grzebaniem w sofcie jak najdłużej ze względu na doświadczenie z bateriami - ryzyko jest zawsze, a bateria w tym modelu niewymienialna samemu - gdyby coś się zaczęło z nią dziać zamierzam reklamować - w końcu jakoś roczną gwarę od sprzedawcy z alle trzeba wykorzystać...tfuuu, oby nie.
Na razie, 2 tygodnie, wszystko gites, ładuję co 2 noc - raz tylko rozładował się ok16-17 drugiego dnia używania, ale wtedy było sporo grzebania, gierczenie i przede wszystkim ok2h połączenia głosowego na słuchawce BT :)
 #771488  autor: yack07
 19 gru 2014, 10:56
Witam,
Z ciekawości zapytam ile oczekiwaliście na dostawę telefonu? Kupiłem tydzień temu na przez pompmall.com z opcją przesyłki ekspresowej, która miała być zrealizowana od 3 do 5 dni roboczych a nadal nie mam. Jak jest z vatem z urzędu celnego?
 #771609  autor: bazooka
 19 gru 2014, 20:39
@yack07 - podejrzewam, że na tym forum będziesz prekursorem zakupu w ten sposób akurat tego telefonu - podziel się wrażeniami jak dojdzie.
 #772059  autor: Kojot80
 21 gru 2014, 19:41
Miałem dziwne zdarzenie, któregoś razu wziąłem telefon i okazało się ze nie odpowiada, nie reagował na żaden przycisk. W nic nie grałem, tylko chwilę wcześniej robiłem aparatem zdjęcia i przeglądałem je. Momentalnie też zaczął się tak rozgrzewać że po ok 10min. stał się gorący i lekko parzył. Po 30min zresetowałem go, temperatura oczywiście spadła ale poziom baterii obniżył się przez to zdarzenie o 30%. Czy ktoś miał taki przypadek? Co na to można poradzić żeby się nie powtórzyło?

Ja kupiłem H60-L12 na Allegro, zapłaciłem z góry we wtorek, a w czwartek telefon już dojechał z Poznania do Warszawy.

Co do baterii to w trybie bardzo energooszczednym i odpowiednich ustawieniach (np. minimalna jasność ekranu) zżarło mi zaledwie 20% w ciągu pierwszej doby (wysłałem tylko klika smsów i przegadałem 20min).

W trybie normalnym, przy dwóch kartach sim, po 45 godzinach od ładowania mam jeszcze 49% naładowania. W międzyczasie przegadałem ok 30-40min, wysłałem kilkanaście smsów i przez ponad dobę jestem pod WiFi ale nic nie ściągałem.
 #772087  autor: bazooka
 21 gru 2014, 20:52
Mógł to być zwyczajny przypadek - zwróć większą uwagę, jeśli się powtórzy, jakie apki działały w tle - usunąłeś wszystkie "krzakowe" :?: Pozostaje parę, których się nie da - je trzeba zablokować z poziomu menedżerów zezwoleń, uruchamiania czy powiadomień.
Przy swoim sposobie używania telefon działa całe 2 dni, jak dla mnie to idealna sprawa. Używam tylko trybu oszczędnego (nie potrzebne mi w ogóle FullHD, od samego początku chciałem 720p rozdzielczości) - ta funkcja jest jakby stworzona dla mnie, jedynie podciągam troszkę jasność w automacie do 3/4...zresztą ciekawe - niby automat a jednak z możliwością modyfikacji.
Wciąż nie mogę się przyzwyczaić do tych menedżerów zezwoleń, czasami się wkurzam, że jakaś apka mi nie działa jak w starym foniku, mimo że mam zezwolenia włączone - okazuje się, że najważniejsze jest włączenie ochrony dla apki, by mogła pracować w trybie wygaszonego ekranu, potrzebne to mi jest np dla aplikacji SofaScore :)
 #772091  autor: Kojot80
 21 gru 2014, 21:06
Przede wszystkim chciałbym Ci podziękować Sebusy za podpowiedzi. Jeżeli chodzi o te "Krzaki" to jeżeli pozwolisz popytałbym Cię o to na priva, bo nie chce tu przypadkowo od wątku zbytnio odchodzić. Natomiast co do wspomnianego zdarzania to co ciekawe nie miałem wtedy żadnych aplikacji włączonych. Tez lubie tryb oszczędny i 720p w zupełności mi wystarcza.
 #783448  autor: wook
 08 lut 2015, 21:03
Jak wygląda regulacja jasności ekranu? Chodzi o poziom minimalny czy nie wypala w nocy oczu?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #783475  autor: bazooka
 08 lut 2015, 22:53
Jest bardzo dobra, by nie pisać przesadnie: idealna - automat działa bardzo dobrze, jednak nawet w automacie można doregulować nieco, mi było za słabo i podniosłem na 3/4.