DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #575301  autor: Najtańszy
 16 sie 2012, 13:46
Witam.

Kupiłem na Allegro tanio Xperie X8, problem polega na tym, że telefon po włączeniu go pyta o PIN, wpisuje ten od karty Plus i wyskakuje, że kod odblokowujący sieć jest niepoprawny.

Wersja Android 2.1

I jak można go zdjąć samemu za darmo?

Kodem USSD lub przez kabel USB.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 16:45 przez Najtańszy, łącznie zmieniany 1 raz.

 #575313  autor: Realista
 16 sie 2012, 14:40
Za darmo nic nie podziałasz to nie stare SE na platformie A2 gdzie wystarczył patch odpowiedni. Kombunuj z turbosim albo x sim czy jak sie to nie nazywa ale nie zawsze zadziała niestety. Darmowej metody nie ma niestety. Wałkowane na forum było wielokrotnie i nadal nic

Doradca klienta indywidualnego - ORANGE
Czasami cudotwórca - nawet często :-)
Masz problem to nasz , może pomogę , jak dam radę ;-)

 #575342  autor: orson_dzi
 16 sie 2012, 16:45
Za darmo, to możesz sobie z telefonu młotek zrobić.
Realista pisze:SE na platformie A2 gdzie wystarczył patch odpowiedni.
A2 już od ładnego kawałka czasu się nie patchuje i jest ogólnie problem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #575346  autor: Najtańszy
 16 sie 2012, 16:51
Tyle się dowiedziałem, że simlock jest na Orange.
orson_dzi pisze:Za darmo, to możesz sobie z telefonu młotek zrobić.
Może, ale nie zamierzam płacić dodatkowe 50 zł za ściągnięcie simlocka u mnie w serwisie.

Taki Android popularny, od **** aplikacji w Google Play a głupiej aplikacji do zdejmowania simlocka lub kodu USSD stworzyć nie potrafią. :roll:

----
wulgaryzm - tho
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 18:55 przez Najtańszy, łącznie zmieniany 1 raz.

 #575362  autor: Xy
 16 sie 2012, 17:40
Potrafią. Tyle, że w domu kodzikiem nie da się wyssać simlocka. Musisz mieć kabel serwisowy i odpowiednie oprogramowanie. A jak się nie podoba to kup Nokię 3310. Tam zdejmiesz sima kodem.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #575367  autor: thonka
 16 sie 2012, 18:12
Najtańszy, nie da sie sciagnac simlocka w zadnym telefonie z poziomu jakiegos oprogramowania wgranego dodatkowo do telefonu... trzeba bylo myslec o blokadzie zanim sie kupilo telefon, a nie teraz wyzywac sie na innych uzytownikach leczac swoja glupote...

aaa i dostajesz ostrzezenie. kolejne juz za wulgaryzmy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #575514  autor: Najtańszy
 17 sie 2012, 10:05
Już sobie zapłacę i ściągnę bez łaski.

Zdjąć simlocka za darmo dałoby się przez aplikacje czy menu serwisowe, niestety pazerność korporacji i was na to nie pozwala, bo przecież taki serwis czy inny punkt musi na tym zarobić.

I nikt mi nie powie, że nic nie można, wszystko można, jak się chcę i nie liczy tylko na pieniądze i zyski.

 #575520  autor: Sig
 17 sie 2012, 10:28
Pisz wiecej, to calkiem zabawne.
Czy ty w ogole zdajesz sobie sprawe po co sa simlocki? Dlaczwfo je operatorzy zakladaja? Jest kilka powodow, m.in. Takie, ze tan "niepelnowartosciowy" telefon trudniej zbyc, przez co producent moze dac na niego lepsza cene, bo nie jest konkurencja dla normalnej oferty. Ponadto operator moze w wieksztm zakresie go subsydiowac, czy w koncu producent moze dac wylacznosc na dany kraj. Te wszystkie czynniki powoli traca jednak na znaczeniu.
Co do twojej sytuacji to sam jestes sobie winien, ze nie sprawdziles kwestii simlocka przed zakupem. Przeciez takie telefony sa dlatego nieco tansze... Tansze zazwyczaj o koszt zdjecia simlocka.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #575541  autor: Precelos
 17 sie 2012, 12:10
Najtańszy, nie po to sie kupuje boxy serwisowe za kilkaset zl (simlock z se) albo kompy za 80 tys (sl3 w 1h) zeby miec pozniej "plecak" bo mozna to zrobic za darmo

wszystko kreci sie wokol kasy taki jest juz ten swiat

Obrazek

 #575562  autor: thonka
 17 sie 2012, 13:02
Najtańszy pisze:Zdjąć simlocka za darmo dałoby się przez aplikacje czy menu serwisowe, niestety pazerność korporacji i was na to nie pozwala, bo przecież taki serwis czy inny punkt musi na tym zarobić.
ale my jestesmy niedobrzy! a fe! pewnie wg. Ciebie kazdy z nas dostaje "w lape" za to, ze odwiedlismy Ciebie od tego pomyslu...

do twojej informacji - nie mamy zadnego interesu w tym, by Tobie nie pomoc, tylko ze po prostu nie da sie Tobie w zaden sposob pomoc, bo nie ma takich darmowych narzedzi i pogodz sie z tym... w serwisach "u pana Mietka" sa drogie sprzety za kilka tys. zlotych + do tego placi sie duze pieniadze za kazdy odblokowany telefon tj. wygenerowanie niezbednych danych do usuniecia blokady na serwerze producenta tego sprzetu. dlatego tez np. nokie z platforma BB5 czesto sa odblokowywane po 100-130zl - to bardzo drogi interes. to nie czasy, gdy pan Mietek sciagnal lewy program z internetu, kupil kabelek i trzaskal nokie 3310 i inne temu podobne za 15-20zl.

menu serwisowe? jak Ci producent telefonu wygeneruje kod to nawet do takiego menu nie musisz wchodzic.

no ale Ty wiesz lepiej czy takie narzedzia sa czy tez nie...
i na koniec- tak taki punkt musi na tym zarobic, bo wlozyl w to niemale pieniadze. nie chcesz - nie korzystaj.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #575589  autor: Realista
 17 sie 2012, 15:01
Przejrzał wszystkie fora o andku i X8 i wszędzie to samo a tu wylewa żale i złości, Najtańszy mniej pretensje do producenta i dystrybutora ewentualnie a nie do nas bo i za co. Nie każdy na tym zarabia, gdyby wszystko było za darmo to świat był by idealną utopią ale tak nie jest niestety.
Przejżyj ile w google jest podobnych tematów i wszędzie te same odpowiedzi.
-
-
Teraz jeżeli to zrobiłeś pomyśl czy my chcemy czy nie Ci pomóc

Doradca klienta indywidualnego - ORANGE
Czasami cudotwórca - nawet często :-)
Masz problem to nasz , może pomogę , jak dam radę ;-)

 #575593  autor: Najtańszy
 17 sie 2012, 15:30
Pytałem dziś w serwisie Biała Rawska / Rawa Mazowiecka, chcą 60 zł za zdjęcie blokady - do 3 dni, jak było coś próbowane odblokować z własnej strony to 120 zł do 7 dni.

 #575594  autor: Realista
 17 sie 2012, 15:32
Cene rozumię bo wszędzie są podobne niestety ale trochę ten czas jest nie chalo, mojej żonie zdejnowali w około godzinę , kazali iść na zakupy jej wtedy, wydała 90 zł

Doradca klienta indywidualnego - ORANGE
Czasami cudotwórca - nawet często :-)
Masz problem to nasz , może pomogę , jak dam radę ;-)

 #575596  autor: Precelos
 17 sie 2012, 15:45
z xperi x8 simlock zdejmowany jest do 30 min przy uzyciu TP oraz do kilku minut przy pomocy android debug bridge, wiec pewnie te 3 dni to stara metoda jest robione

mi to zajmuje doslowie kilka minut no chyba ze to TP wtedy trzeba zdejmowac naklejke(choc nie zawsze) z tylu ale to troche czasu zajmuje bo trzeba podgrzac telefon
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 15:47 przez Precelos, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #575597  autor: Najtańszy
 17 sie 2012, 15:47
Realista pisze:niestety ale trochę ten czas jest nie chalo
Ja nie mam innego wyjścia, jak chcę zdjąć, podobno zanim kod odblokowujący się wygeneruje, to tyle trwa.

 #575604  autor: orson_dzi
 17 sie 2012, 16:19
To widać super serwis jest. Przy okazji wizyty poinformuj ich, że nie z każdego egzemplarza można zdjąć kodem. Ciekawe co zrobią jak się nie uda.
Realista pisze:Cene rozumię
Jestę dysortografę?
Nie mogłem się powstrzymać, sory :smt005 .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #575667  autor: hincza
 17 sie 2012, 22:23
A ja się podepnę do tematu i zapytam czy T-mobile zakłada na pojedyncze modele swoich telefonów simlocki ? Pytam, gdyż wylicytowałem na allegro ace 2 i pisze, że fonik ma sim-locka. I jeszcze jedno ile ew. kosztowało by mnie zdjęcie go bez utraty gwarancji ?


Pozdrawiam

 #575678  autor: NokiaUser
 17 sie 2012, 23:20
Trzeba po prostu mieć znajomości w serwisach, wtedy zdejmą ci simlocka za darmo. :-D

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia

 #575685  autor: orson_dzi
 18 sie 2012, 00:11
hincza pisze:wylicytowałem na allegro ace 2 i pisze, że fonik ma sim-locka
Możesz spokojnie napisać do sprzedawcy, że jest idiotą w tym momencie. Ludzie zaznaczają takie cuda w aukcjach, ale to plus dla Ciebie, bo taniej coś takiego kupisz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #575714  autor: hincza
 18 sie 2012, 08:49
Tyle, że na innej aukcji ace 2 koleś też wspomniał o sim-locku t-mobile...dziwne..