Strona 1 z 1

[Desire Z] Problem z klawiaturą sprzetową.

Post:13 paź 2011, 15:29
autor: Zahirianka
Witam
Od kilku dni mam problem z używaniem klawiatury sprzętowej w telefonie. Świadomie nie przypisywałam żadnych skrótów, tymczasem podczas pisania zaczynają się dziać rzeczy niezamierzone, tzn. kiedy wciskam klawisz "s" wyskakuje okno wiadomości sms, użycie g powoduje wyświetlenie wiadomości z gmaila, zaś klawisz b wywołuje okno przeglądarki.
Na klawiaturze ekranowej te znaki wchodzą normalnie, ale chciałabym używać sprzętowej, bo dla mnie jest wygodniejsza. Jak usunąć te skróty? Pomożecie?

Post:13 paź 2011, 16:45
autor: Xy
Skróty skrótami ale może taśma łącząca jest padnięta i stąd taka heca? Sprzęt jest na gwarancji? Jeśli tak, to wiadomo co dalej czynić ;-)

Post:13 paź 2011, 16:53
autor: kerim36
tasma do wymiany

Post:13 paź 2011, 16:56
autor: marcinb
Spokojnie, nie straszcie koleżanki.
Zahirianka, wejdź do Settings - Applications - Quick Launch i wtedy przyciśnij dłużej tę literkę ze skrótem który chcesz wyłączyć.

Post:13 paź 2011, 17:12
autor: mtr
wejdz do ustawien potem informacje o telefonie i sprawdz jaka wersje androida posiadasz obstawiam, że 2.3 i stad Twoje problemy z klawiaturą i skrótami.

Post:13 paź 2011, 17:52
autor: tedy87
Chyba nie macie tego telefonu... wystarczy wcisnąć klawisz lupa na klawiaturze i już :P możesz wyłączyć te skróty w ustawieniach :) też panikowałem za pierwszym razem :)

Post:13 paź 2011, 19:34
autor: Zahirianka
Dzięki ogromne, patent z lupą uzdrowił klawiaturkę. Nie ma to Jak doświadczeni użytkownicy. Co do systemu, to rzeczywiście mam androida 2.3, ale aktualizację robiłam dużo wcześniej niż pojawił się problem. Prawdopodobnie nieopatrznie przycisnęłam klawisz włączający skróty.
Punkcik za pomoc pofrunął.
Jeszcze raz dziękuję.