DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #376966  autor: a2dede
 26 gru 2009, 19:42
Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie wymienić telefon na nowy. Niedawno Play w swojej ofercie zaprezentował owy telefon w atrakcyjnej cenie. Powiem szczerze, że zainteresowałem się tym aparatem. Jednak nie mam zielonego pojęcia czy warto go naprawdę wybrać. W internecie dość mało piszą o tym telefonie stąd też nie mogę się dopatrzeć jakiś konkretnych opinii.
Udało mi się, zauważyć gdzieś 2 komentarze, że Samsung Galaxy to telefon dla bogaczy oO i trzeba się liczyć z dużymi kosztami eksploatowania jego (chodzi tutaj głównie o internet). Zdziwło mnie to trochę. Także tutaj nasuwa się moje pytanie. Czy warto zakupić ten telefon?
Proszę o konkretne odpowiedzi i uzasadnienie tego co jest jest ok, a co jest nie tak w wymienionym aparacie :)

PS: Także prosiłbym obeznanych, aby przybliżyli mi możliwości Androida.

 #378642  autor: dr184
 04 sty 2010, 23:45
Podbijam temat.
Zastanawiam się nad zmianą 5800 i zainteresował mnie ten samsung (głównie z powodu systemu).
Jak wyświetlacz?
Obsługa qwerty?
Mniejsza rozdzielczość wyświetlacza będzie bardzo widoczna po 5800?
Muzyka? Na pewno gorzej niż 5800, ale czy tragicznie?
W ogóle opłaca się zmieniać 5800 na takiego samsunga?
Męczy mnie trochę symbian w 5800, do wszystkiego trzeba się dokopywać, nie mówiąc już o braku kinetyka i śmiesznym zaznaczanie>otwarcie...
Zależy mi jak napisałem na: ekran, wygoda qwerty, muzyka(!), zdjęcia tylko jako ksero, przyjemna obsługa telefonu i internetu.

Aha co dają do kompletu i jest TV out? (nie zauważyłem)

 #379787  autor: Oberschlesien
 10 sty 2010, 01:46
Podbijam temat :)

konczy mi sie umowa z Play i jest to chyba jedyny telefon ktory mnie zainteresowal a ogolnie opinii o nim jakos nie da sie znalezc

 #382179  autor: venro
 22 sty 2010, 16:43
Telefony, z którymi miałem do czynienia: 5800, iPhone 3G, Omnia.

Od tygodnia jestem właścicielem i7500. Nie wiedziałem w co się pakuję właśnie z uwagi na mało komentarzy. Nie żałuję.

Wyświetlacz:

AMOLED mówi samo za siebie. Tyle, że Samsung dołożył taki, że pod słońce wszystko jest czytelne. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że podobnie jak w iPhonie. A kolory są tak żywe, że aż ciężko było mi się przyzwyczaić. Czarny to czarny, jest lepiej niż na moim 22" monitorze. Oglądać filmy mp4 480x320 to czysta przyjemność.

Dotyk (qwerty):

Byłem wniebiowzięty, dosłownie... Tak samo czuły jak w iPhonie, tylko muśnięcie wystarczy. W omnii denerwowala mnie klawiatura, tutaj jest idealnie. Przyzwyczaiłem się po 2 godzinach. Co mnie zdziwiło standardowo nie ma korekty pisowni dla języka polskiego.

Rozdzielczość:

Ze względu na pytania potraktuję to jako osobny rozdział. Osobiście nigdy nie widziałem rozdzielczości 800x480, ale za to 5800 miałem w ręku. 480x320 w 3,1" w galaxy jest idealnym połączeniem. Większej rozdzielczości na takim obszarze bym nie chciał. Strony są renderowane specjalnie do tej rozdziałki, więc wszystko dobrze wygląda. Uznałem, że nie potrzebuję większej rozdziałki.

Przyciski:

O jak dobrze, że jest d-pad. Joystick (czy jak to się nazywa w HTC) jest źle przemyślany. Po pierwsze jak chcemy poruszać się po stronie internetowej to musimy się namachać, a w d-pad przytrzymuję przycisk i czekam. To samo tyczy się gier jak i poruszania w systemie. Jest po prostu lepiej. To był jeden z powodów czemu nie wybrałem marki HTC.

Internet:

Po pierwsze można wyłączyć synchronizację i używać tylko kiedy się tego zapragnie. Wifi niezbyt sobie radzi przy słabym zasięgu, ale wiadomo, to nie laptop. Przeglądarka jest bardzo dobra, obsługuję prawie wszystko. Youtube niestety nie obejrzy się z jej poziomu, także filmu 3GP bezpośrednio ze strony nie da się odpalić. Co jest dziwne, ponieważ od razu włącza się odtwarzacz video (jakby telefon znał ten format) z ładnym błędem braku obsługi.

System:

Wyciągnąłem z pudełka, ustawiłem konto w google mail, podłączyłem się do wifi, pościągałem gry i telefon od razu miał dwa razy więcej programów. Zdziwiło mnie jak szybko to przebiegało. System jest bardzo stabilny, mogłem instalować 5 rzeczy na raz. Brak przycisku reset o czymś świadczy. Jeżeli któryś program się zawiesi system o tym poinformuje i da opcję "zabicia" procesu. Już nigdy nie przesiądę się na symbiana czy iPhone... chyba, że Iphone 4.0 coś ciekawego wniesie. Android jest intuicyjny, ale tylko do pewnego momentu. SMS, telefon, widgety to jest super, ale ustawienia mogłyby być lepiej zrobione. Co nie zmienia faktu, że raz to się ustawi i tyle, więc nie traktuję to jako defektu. System powiadomień jest ciekawie przemyślany. Przy używaniu gadu-gadu nowa wiadomość może być tak sygnalizowana jak sms i to niekoniecznie z takim samym dźwiękiem. Świetny pomysł.

Muzyka:

I tutaj jestem bardzo zaskoczony. Nie jest audiofiliem, ale lubię dobrą jakość. Zarówno dołączone słuchawki jak i telefon potrafią wyprodukować bardzo dobry dźwięk. Brakuje mi jedynie obsługi FLAC... ale to może dojdzie później. Na uznanie zasługę opcja Party w odtwarzaczu. Dzięki niej możemy sterować jednym przyciskiem w zestawie słuchawkowym (NARESZCIE!). Dwa szybkie kliknięcia to następny utwór, jedno to play/pause. Czemu inni producenci tego nie zrobili??? Zawsze mi tego brakowało. W odtwarzaczu brakuje equalizera, ale osobiście przy tak dobrej jakości nie potrzebuję go. Na pewno są darmowe programy w markecie, które mają taką opcję.

Gry:

Trzeba tutaj powiedzieć coś otwarcie. Galaxy nie ma standardowych bibliotek dla OpenGL !! Tzn. że tylko część gier 3D będzie nam poprawnie działać. Reszta albo się nie zainstaluję albo będzie miała 2 klatki na sekundę. Osobiście udało mi się odpalić tylko Hyperspace, reszta nie działała poprawnie. Jest sposób na podmianę sterowników, ale wymaga to rootowania. Reszta gier bez zastrzeżeń. Na razie nie ma co liczyć na tak rozbudowane gry jak na iPhonie. Największa gra jaką znalazłem miała ok. 15MB, a na iPhona ma ile? 400MB?

Budowa:

Nic nie trzeszczy. Świetnie leży w dłoni i widać, że nie jest oszczędnie zbudowany. Pokrowiec w zestawie też o czymś świadczy. Lepiej zbudowany od Omnii i zdecydowanie lepiej niż 5800. Może jedynie przeszkadzać, że jest śliski (tak jak iPhone), jednak można się szybko przyzwyczaić.


Ogólnie uważam, że warto zmienić 5800 na galaxy. Więcej programów, lepiej działa. Technologicznie też. A co do TV-Out to miałem go w Omnii i nawet kabelka nie kupiłem. Kiedyś miałem w zestawie razem z Nokią N93 i użyłem go może z 5 razy.

Jeżeli macie pytania, proszę śmiało pisać.

 #382330  autor: bass-man
 23 sty 2010, 12:49
http://www.youtube.com/watch?v=l0cr4kq6bWg czy w Polsce również dostajemy w zestawie dwie baterie? Zastanowiło mnie to troche. Zwykle dwie baterie są w chińczykach ...

 #382343  autor: venro
 23 sty 2010, 14:07
Nie, w zestawie jest jedna bateria.

 #382474  autor: bass-man
 23 sty 2010, 19:07
a propos fajny opis telefonu zrobiłeś ;) czekać teraz tylko aż samsung zrobi aktualizację do androida 2.0. za jakieś 2 tygodnie będzie wiadomo kiedy będzie takowa

 #382591  autor: venro
 24 sty 2010, 01:31
Dzięki. Przychylam się do zrobienia pełnego opisu jak go lepiej poznam :) Też czekam na aktualizację...

Wiele z rzeczy, które poruszyłem powinny się znaleźć chociaż w jednej recenzji tego telefonu. Wygląda to tak, jakby żaden z recenzentów nie poświęcił dla niego więcej czasu :/

 #394826  autor: TS96
 22 mar 2010, 12:02
jak jest z "przeoczonymi" smsami, w recenzjach i na obrazkach można znaleźć że nie ma diody (na wzór HTC) która informuje o nie odebranych połączeniach/smsach, czy jest jakiś inny sposób informowania o takich rzeczach? np wibracje co jakiś czas albo dźwięk?

Traktowany przez watt 1200, przygniatany problemami ciągle na podeście

 #404586  autor: ewqaewqa
 13 maja 2010, 19:15
Owszem, nie ma diody, na początku przeoczenie nieodebranej rozmowy czy smsa faktycznie się zdarza, ale po kilku dniach wyrabia się odruch patrzenia na górną belkę. Poza tym jest naprawdę duża możliwosć dopasowania interfejsu do swoich potrzeb - ja osobiście upodobałam sobie aplikację wyświetlającą smsa w całości na głównym ekranie, nie da się przeoczyć.
Galaxy jest świetny, bałam się dotyku, ale ten mnie zachwycił. WiFi nie próbowałam, korzystam cały czas z 3g i szczerze mówiąc często na galaxy ściaga mi pliki szybciej niż na iPlusie, gdzie teoretycznie powinien być lepszy transfer;)
Polecam z pełną odpowiedzialnością.

 #404649  autor: grubass
 14 maja 2010, 08:13
Brak diody jest wadą. Na belkę powiadomień można patrzeć jak się ma odblokowane urządzenie i podświetlony ekran. Gdy ekran jest zablokowany nie da się zobaczyć, czy ktoś dzwonił albo nie odebrano wiadomości. Gdyby była dioda nie trzeba by było wybudzać ekranu. Brak podświetlenia klawiszy też jest sporą wadą. Niedawno na pdaclu.pl ukazał się ciekawy test, bardziej szczegółowy niż ten na telepolis. Polecam.

 #407937  autor: dario321
 01 cze 2010, 17:19
a czy ten telefon ma zaczep na smycz??

 #411523  autor: Tenzen
 20 cze 2010, 12:06
Ja jednak polecam i5700 ze względu na aktualizację Androida do wersji 2.1 która poprawia wiele w telefonie a i istnieje szansa na aktualizację do wersji 2.2 bo właśnie Samsung prowadzi takie testy.

Tutaj wszystko:
http://www.youtube.com/watch?v=94ctdWVfzUg

@dario321 - i5700 ma taki zaczep.