DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #341154  autor: majkelxb
 15 cze 2009, 23:27
Witam serdecznie.
Mój G1 w ogóle nie chce złapać sygnału satelity. W pierwszy dzień w nocy stanąłem na balkonie (3 piętro) i złapało mi sygnał więc telefon nie może być wadliwy.Tego dnia zainstalowałem też najnowszą aktualizację o której powiadomił mnie telefon (popup o aktualizacji). Następnego dnia, to samo miejsce, piękna pogoda ale żadnego sygnału nie złapało dosłowne nic przed dobre 30 min. Dziś to samo. Na wolnym powietrzu też nie łapało. Sprawdzałem w HTC SPV M650 to sygnał łapał dosłownie po minucie. Mieszkam na dolnym śląsku może jest tu jakiś zanik sygnału albo coś ? Możliwe, że aktualizacja zepsuła mi GPSa. Robiłem hardreset i też nic nie pomogło.

Dziś na tvn24.pl przeczytałem artykuł o niedziałających nawigacjach firmy Lark w którym jest napisane :
Firma Lark prosi o "uzbrojenie się w cierpliwość". Co jest powodem nagłej awarii urządzeń tylko jednej firmy? Lark tłumaczy, że związane jest to z "pracami naprawczymi na satelitach GPS prowadzonymi przez administrację USA". - Nawigacje, w których występuje moduł MSTAR, mogą wykazywać zakłócenia przy ustalaniu pozycji GPS. W naszych urządzeniach moduł ten użyty jest w modelach 35.0 / 35.4 / 35.6 / 43.0 - mówią przedstawiciele firmy, którzy podkreślają, że problem występić może w urządzeniach nie tylko ich produkcji.

Ci użytkownicy, którzy nie zdecydują się na aktualizacje oprogramowania będą borykać się z problemami do 20. czerwca, bo właśnie na ten termin planowane jest zakończenie prac.
Myślicie że to może mieć też jakiś wpływ na mojego G1 ?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Michał.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 19:59 przez majkelxb, łącznie zmieniany 1 raz.

 #341237  autor: novy
 16 cze 2009, 15:34
moj odbiornik Navibe GB337 tez nie łapie sygnału Jeżeli w G1 tez masz chipset Mstar to pewnie ta sama przyczyna.

 #341244  autor: majkelxb
 16 cze 2009, 15:59
Więc co pozostaje tylko czekać do 20 czerwca ?

 #341794  autor: robbo2k
 19 cze 2009, 09:20
Masz cos nie tak, sciagnij sobie z Marketu "GPS Status" i sprawdz czy ci lapie sygnaly ile i jak silne wtedy bedzie wiadomo

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić