DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1142093  autor: neotele
 20 sty 2023, 12:13
Szukając alternatywnego do Google Dialera, roboczo zainstalowałem popularną i często polecaną aplikację (także w wątku viewtopic.php?f=60&t=132881 )
True Phone Dialer & Contacts

Po jej uruchomieniu okazało się, że aplikacja nie chce działać, jeśli nie udzieli się usłudze True Phone pełnego dostępu do powiadomień ze wszelkich możliwych innych aplikacji.
To wzbudza mój niepokój, bo nie rozumiem, dlaczego ta aplikacja miałaby wymagać dostępu do wszelkich powiadomień (np. bankowych itp.)? Może znacie na to odpowiedź?
Poza tym rosyjski adres producenta tej aplikacji, także nie wzbudza (szczególnie dziś) mojego zaufania.
 #1142098  autor: neotele
 20 sty 2023, 14:10
@ koszalineo941268
Podane przez Ciebie aplikacje oferują inną funkcjonalność - sprawdzania kto dzwoni, czego akurat nie szukam.

Natomiast ten wątek dotyczy konkretnej, popularnej i dobrze ocenianej aplikacji (4,6 gwiazdek i 10 mln+ pobrań) oraz tego, do czego może służyć dostęp do powiadomień ze wszelkich możliwych innych aplikacji?
 #1142119  autor: neotele
 20 sty 2023, 19:42
koszalineo941268 pisze:
20 sty 2023, 17:22
Nie widzę takiego uprawnienia na liście
Tu tego nie ma, albo jest jakoś zakamuflowane.
Natomiast przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, pojawia się się informacja, że aplikacja wymaga udzielenia zezwolenia na dostęp do powiadomień, a następnie otwiera się okno Ustawień Androida "Dostęp do powiadomień", gdzie należy przyznać usłudze True Phone pełny dostęp do powiadomień systemowych i ze wszelkich aplikacji.
Bez tego zezwolenia aplikacja dalej nie przechodzi.
 #1143901  autor: passat99
 18 lut 2023, 22:42
Witam. Używam tego dialera gdyż mam dwie karty sim. Prywatna i służbowa. Dziele kontakty na dwa konta Google, dzisaj zauważyłem że z na Koncie Google gdzie miałem zapisane prywatne kontakty zniknęły mi numery telefonów z części kontaktów i są w grupie "niepogrupowane" wszystko było ok i nagle ciach zrobiło się nie pogrupowane i brak pewnych kontaktów. Czy może ktoś podpowiedziec dlaczego tak się stało i jak odzyskać numery z kont które są widoczne ale brak numerów? Dziękuję
 #1155806  autor: Xavi
 11 sie 2023, 19:42
Ktoś wie co się stało z tą aplikacją i gdzie ją wcięło? Nie ma w sklepie. Dla mnie to najlepszy dialer na andka i jeszcze z miesiąc temu widziałem go dostępnego. Wyrzucili bo ruski i szpiegował czy jak?
 #1155808  autor: Remington
 11 sie 2023, 19:58
Co zdarza się bardzo rzadko, AI Bing'a nie wiedziało tego co wiedział Bard od Google'a:
True Phone Dialer to popularna aplikacja do wybierania numeru dla systemu Android, która została wycofana w 2022 roku. Deweloperem aplikacji jest True Phone LLC, który podał brak zasobów jako powód wycofania. Aplikacja została ostatnio zaktualizowana w 2021 roku i nie jest już dostępna w Google Play Store.

True Phone Dialer był znany z możliwości dostosowywania i blokowania połączeń spamowych. Posiadał również wbudowany rejestrator rozmów i menedżera kontaktów. Jednak aplikacja nie była pozbawiona wad. Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że jest powolna i ma kilka błędów.

Wycofanie True Phone Dialer pozostawia lukę na rynku wybierarek numerów dla systemu Android. Dostępnych jest kilka innych popularnych aplikacji do wybierania numerów, takich jak Google Dialer i Simple Dialer, ale nie oferują one takiego samego poziomu dostosowywania jak True Phone Dialer.

Możliwe, że True Phone LLC w przyszłości przywróci aplikację, ale nie ma oznak, że stanie się to w najbliższym czasie. W międzyczasie użytkownicy systemu Android, którzy szukają zamiennika dla True Phone Dialer, mogą chcieć wypróbować jedną z innych popularnych aplikacji do wybierania numerów, które są dostępne.

Jeśli szpiegowali dla Rosji, to już wystarczyło im to co dotąd zebrali 😉.