DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1117615  autor: Radzinski007
 12 cze 2021, 15:43
Korzysta ktoś z aplikacji do automatycznej wysyłki USSD i byłby w stanie taką polecić?
Chciałbym wysyłać z automatu co 2gi dzień USSD do aktywacji usługi nielimitowanej w konkretnej godzinie.
Z gotowych rozwiązań w Sklepie Play rzuciła się appka Auto SMS/USSD/CALL i ta działa, ale wymaga do tego odblokowania telefonu, co za tym jeśli ustawię na wykonanie o 1 w nocy, kiedy to już śpię kod się nie wykona, dopiero rano jak odblokuję tel.
 #1117617  autor: Remington
 12 cze 2021, 16:40
Ta aplikacja jest dobra, niestety im nowszy Android tym gorzej z działaniem takich automatycznych rozwiązań.
 #1117644  autor: ursa20
 13 cze 2021, 18:20
Spróbuj USSD Dual Widget (Pro). Powinien spełnić oczekiwania.
 #1119033  autor: Radzinski007
 16 lip 2021, 19:50
Dzięki za sugestię, appka w wersji podstawowej działała, ale niestety nie była tak wygodna jak auto ussd, mianowicie:
-powtarzalność tylko co x min(czyli jeśli chciałem coś włączać o 3 w nocy to musiałbym za pierwszym uruchomieniem siedzieć do 3 w nocy, aby zapoczątkować powtarzalność i owszem, mogłoby to być jednorazowe siedzenie, ale patrz punkt niżej)
-naliczanie czasu od nowa po restarcie terminalu, brak zapamiętania licznika czasu z przed restartu
-aplikacja nie potrafiła się utrzymać przy życiu(przynajmniej przez dłuższy czas rzędu typu 3k min) przez co ustawiając wykonanie co X min te wykonywało się po X+Y min, gdzie Y to czas kiedy appka była w uśpieniu. Dodam, że wyłączyłem dla tej aplikacji Oszczędzanie Energii + w opcjach był priorytet na zadania.

Ostatecznie udało się znaleźć rozwiązanie idealne :)
Aplikacja Automate(widziałem ją wcześniej, ale nie mogłem znaleźć ussd request, a te siedziały w Telephony, gdzie ja pierwotnie szukałem w Messaging), wykonuje wcześniej zaprogramowane przez nas scenariusze, dodatkowo logując każdy z kroków, testowałem na Android 10 i 11 i pozostaje w aktywności + rzecz jasna wykonuje zadania przy zablokowanym tel.
Dodatkowo dzięki pisaniu do loga po restarcie terminalu od razu wie na czym skończyła prace i jaki ma target.
Przykład1:
Zaplanowana akcja cykliczna na godzinę 3 w nocy, terminal zostaje wyłączony o 1 w nocy po czym włączony o 2:30, akcja poprawnie wykonuje się o 3 w nocy(nie trzeba wykonywać żadnych czynności na terminalu)
Przykład2:
Zaplanowana akcja cykliczna na godzinę 3 w nocy, terminal zostaje wyłączony o 1 w nocy po czym włączony o 8 rano, akcja wykonuje się automatycznie sama natychmiast po uruchomieniu terminalu.
 #1119036  autor: surface123
 16 lip 2021, 20:27
Ale problem jest jeśli mamy telefon włączony cały czas
Autmate potrafi tylko powtarzać codziennie nie ma opcji co dwa dni :(

I jak w tym automate ustawić cykliczność i wysyłanie samego kodu ussd ? Nie mogę sobie coś poradzić :/
 #1119039  autor: Remington
 16 lip 2021, 20:55
Niestety u mnie na żadnym nowszym telefonie żadna taka apka nie działa. Nawet mimo wyłączenia ochrony baterii itd. Nie wiem czy znajdziesz rozwiązanie lepsze od przypominajki w kalendarzu.
 #1119041  autor: surface123
 16 lip 2021, 21:10
W auto ussd SMS akuratnie wysyłanie smsów działa z schedulera ale to słabo opłacalne bo każdy SMS to 20 groszy , w miesiącu to wyjdzie ze 3 zł dodatkowo.
 #1119049  autor: Radzinski007
 17 lip 2021, 02:20
surface123 pisze:Ale problem jest jeśli mamy telefon włączony cały czas
Autmate potrafi tylko powtarzać codziennie nie ma opcji co dwa dni :(

I jak w tym automate ustawić cykliczność i wysyłanie samego kodu ussd ? Nie mogę sobie coś poradzić :/
Automate potrafi powtarzać co 2dni, skorzystaj z opcji Delay.
Wysłanie samego kodu tak jak wspomniałem w poprzednim poście jest w sekcji Telephony(w miejscu gdzie dodajemy bloczki).
Remington pisze:Niestety u mnie na żadnym nowszym telefonie żadna taka apka nie działa. Nawet mimo wyłączenia ochrony baterii itd. Nie wiem czy znajdziesz rozwiązanie lepsze od przypominajki w kalendarzu.
W automate zaznaczamy opcję 'awake device' w ustawieniach naszego bloku instrukcji(checkbox znajduje się na samym dole) i nie prześpi wysyłki, trochę sobie to testowałem na dwóch różnych urządzeniach i dwóch różnych androidach(10 i 11, ale wedle dokumentacji od androida 8 i w górę powinno to działać) i wysyłka była po dwóch dniach co do sekundy przy czym nie było konieczności włączania oszczędzania energii dla tej aplikacji.
Dodatkowo polecam zaznaczyć w ustawieniach, aby aplikacja zawsze startowała z systemem(jako zabezpieczenie przed niepożądanym restartem).

Na dokładkę rzecz jasna wyłączamy powiadomienia z numeru skróconego(który informuje o włączeniu/wyłączeniu usługi) i mamy bezobsługowy automat, który nie denerwuje smsami oraz w moim przypadku usługę nielimitowaną za pół ceny na przestrzeni miesiąca.
 #1119051  autor: surface123
 17 lip 2021, 07:45
Spróbuję to zrobić :)

Tylko jak narazie nijak nie potrafię tego zaprogramować.
Oczywiście sekcje telephony mam, kod ussd wpisałem tylko nic mi się nie wykonuje :/

Mam flows i ciągle jakieś błędy :/
Nie widzę nigdzie checkbox itp
Chyba mam poprawną apke, nic innego mi nie wyszukuje

Może masz jakiś gotowy setting ktory mógłbym zaimportować i miałbym podgląd jak to ma działać.
 #1119059  autor: Remington
 17 lip 2021, 11:57
Tu szukałeś?
Radzinski007 pisze:
16 lip 2021, 19:50
nie mogłem znaleźć ussd request, a te siedziały w Telephony, gdzie ja pierwotnie szukałem w Messaging
 #1119060  autor: surface123
 17 lip 2021, 12:58
Tak, tylko jak wpisać do zadań bo nijak , wpisuje i nie chce się nic wykonać
 #1119079  autor: surface123
 17 lip 2021, 19:39
Pomoze ktoś ?

Moze ktoś podeśle swojego flows który wysyła co dwa dni kod ussd ?
Walczę i nijak nie mogę sobie poradzić :(
Proszę...
 #1119091  autor: Radzinski007
 18 lip 2021, 02:56
Pamiętaj, że instrukcje łączą się 'nitką', czyli jak masz na początku bloczek flow beginning i GO to od tego GO musisz poprowadzić nitkę dalej(poprzez tapnięcie paluchem na GO i przeciągnięcie do IN), aby wysłać ussd request to prowadzisz ją do wcześniej dodanego bloku z ussd request(bloki dodajesz plusem w prawym dolnym rogu na schemacie), wówczas włączenie(poprzez przycisk Start będąc w danym flow) zainicjuje wysyłkę USSD.
Jak już wiemy jak wysyłać to najlepiej wysyłkę inicjować w konkretnej dacie(Time await), a po wykonaniu wysyłki wstawić Delay(w naszym wypadku 48h), który przekieruje nas ponownie do wykonania kodu USSD :)
Checkbox 'awake device' masz dostępny w blokach czasowych(ja opierałem się na Time await oraz Delay) na samym dole.

Polecam testowanie na jakimś neutralnym kodzie(który nie pobiera środków), aby zrozumieć działanie i upewnić się, że wiemy co robimy.
 #1119094  autor: surface123
 18 lip 2021, 08:32
Już załapałem, dzięki za naprowadzenie :)
Robiłem jeden głupi błąd, nie łączyłem nitkami ;)

A jak zrobic by nie przychodziły potwierdzenia SMS o włączonej usłudze ? Zwykle wrzucenie w spam ?
Czy może też jakoś w automate ?
 #1119113  autor: Radzinski007
 18 lip 2021, 14:04
Ja korzystam z rozwiązania androidowego:
Wiadomości->klikamy w wiadomość którą chcemy 'przyciąć'->trzy kropki w górnym prawym rogu->szczegóły->powiadomienia->i tutaj mogę wyłączyć powiadomienia z konkretnego numeru
Dzięki temu powiadomienia dostaję, ale tylko w backgroundzie, czyli nie mam dźwięku, ani nic się nie wyświetla, nie mam również kropki na ikonie wiadomości, ale jak wejdę w wiadomości to te smsy są, to rozwiązanie mi odpowiada, bo mam historię co się dzieje(przynajmniej z punktu widzenia powiadomień od operatora), a nie mam przy tym dodatkowego bodźca, który by był jakkolwiek uciążliwy, bo powiadomienie jest w wiadomościach, ale system nijak mnie o nim nie informuje.
Spam i blokowanie to też rozwiązanie, tylko wówczas nie mamy podglądu do bieżących smsów z tego numeru(bo są blokowane), więc to już jak kto woli.

Pamiętajmy, że dzięki naszym automatom możemy również korzystać z darmowych ofert, np. tych na 5dni nielimitowane z okazji Wakacji itp., oczywiście taki automat trzeba osobno skonfigurować, ale wystarczy to zrobić raz i w razie informacji o promocji, podmienić daty na odpowiednie, odpalić oba(jeden który aktywuje jednorazową usługę w ramach wakacji poprzez sms dnia kolejnego po północy i to będzie jego jedyne zadanie, drugi, który po jej zakończeniu, czyli po 5-6dniach ponownie odpali nasz 2dniowy automat w pętli) i już ;)