DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1114708  autor: Pietraz
 07 kwie 2021, 12:57
Witajcie...
Mam nietypowy problem jak w tytule. Jedna osoba nie może do mnie ani wysłać żadnego SMSa ani wykonać połączenia. Ja natomiast mogę do Niej dzwonić i wysyłać SMSy. Przejrzałem listę zablokowanych i listę spamów. Nigdzie dany nr nie występuje. Jedyny ratunek gdzie możemy teraz się komunikować to Whatsapp, ale wiadomo, że to nie jest rozwiązanie problemu. Oba telefony przeszły magiczną procedurę wyłącz/włącz.
Pacjent: LG G8s
Android: 10.
Ktoś ma jakieś pomysły lub zetknął się z czymś podobnym?

===
Siemens C35i -> Alcatel OT535 -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N900 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 925 Special Edition 32GB -> Nokia Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950 -> LG G6 -> LG G8s
 #1114725  autor: frasag
 07 kwie 2021, 16:08
Miałem kiedyś podobny przypadek- tylko w drugą stronę. Abonent UPC do mnie dzwonił, a ja do niego nie mogłem. Tylko ten jeden numer mi szwankował. Chyba z numerem A2M tak miałem, ale nie jestem pewny. Zgłaszałem do swojego operatora- sugerowali że to wina UPC. Odpuściłem, bo miałem kontakt przez inny numer. A za jakieś 2 tygodnie sami do mnie zadzwonili żebym sprawdził, bo już jest dobrze. I nadal jest ok- czyli wina była nie po stronie UPC tylko po stronie mojego operatora.
 #1122421  autor: rsig
 26 wrz 2021, 14:53
1. Dowiadujesz się czy ta osoba ma problem z odbiorem sms tylko od ciebie czy również od innych ludzi.
2. Jak tylko od ciebie to sprawdzasz na starterze innej sieci czy jest tak samo. Jeśli jest tak samo to znaczy że problem jest z telefonem (upewnisz się przekładając swoją kartę do innego telefonu). Jeśli z innej sieci sms dochodzą to znaczy że problem jest z twoim operatorem lub kartą sim. Żeby się upewnić sprawdzasz na innej karcie sim twojego operatora.