DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1110450  autor: mirekK
 21 sty 2021, 19:50
Urządzenie Sony XA2.

W oryginalnym oprogramowaniu nie było tego problemu.

Jak dobrze pamiętam w trakcie pierwszej instalacji LoS pojawiał się ekran z pytaniem, którą kartę wybrać jako domyślną dla danych mobilnych. Nie wiem czy to ma jakiś związek ze sprawą.

Testowałem różne wersje LoS w ciągu ok 6-8 ostatnich miesięcy. Problem istniał w każdej. Nie używam Open GApps. Problem pojawia się od razu po instalacji systemu z domyślnymi nastawami.

Deweloper milczy:
https://gitlab.com/LineageOS/issues/and ... search=xa2

Myślę jeszcze o prawidłowości parametrów punktów dostępowych, ale takowe zawsze pobierały się automatycznie. Po prostu odpalałem transmisję i wszytko chodziło, nie trzeba było nic importować ani wpisywać.

1
Jak jest u Was w przypadku tego modyfikowanego systemu w XA2 lub innych urządzeniach ?

2
Czy ktoś dysponuje świeżymi ustawieniami punktu dostępowego MMS ? Play i internet podaje nieco rozbieżne nastawy, np:
https://www.play.pl/pomoc/serwis/reczna ... efonu.html
 #1110459  autor: marcin19883
 21 sty 2021, 21:37
Ustawienia punktów dostepu masz dobre, nic nie rób. Chyba mmsy odbiera numer, który ma ustawioną transmisje danych. Musisz mieć ją włączone, kiedy mms przychodzi lub wychodzi. Jakbyś miał nowszy telefon, to by nie miało znaczenia. Oba sloty obsługiwałyby mmsy i byłaby opcja "odbieraj MMSy nawet gdy transmisja danych jest wyłączona". No cóż tak to była z starymi telefonami.
 #1110465  autor: mirekK
 21 sty 2021, 23:22
Marcin dzięki za odzew !

Co do ustawień to mam dokładnie jak:
https://imgur.com/a/gEeb1QK
ale w innych sprzętach i Play na tych nastawach wszystko działa.

Chyba problem jest właśnie w tym, że MMS idą tylko przez, numer który ma przypisaną transmisję, ale tą wybraną tuż po instalacji. Mało tego wybór najprawdopodobniej dotyczy przede wszystkim gniazda.
Dlatego zmieniając w późniejszym czasie numer do danych mobilnych nic nie ulega zmianie.
Opcję
"odbieraj MMSy nawet gdy transmisja danych jest wyłączona"
mam pokazaną jedynie przy numerze, który właśnie odbiera MMS-y.

Sprawdzę jeszcze jak wgram inny system, bo wydaje mi się, że pojawiała się ta opcja dla obu gniazd.

Dziwne to. Na myśl przychodzi mi kurjozum z Acer v370, gdzie tylko jedno gniazdo obsługiwało 4g :) No ale to budżetowiec i znacznie mniej dotkliwa przypadłość zwłaszcza kilka lat temu.

Masz jeszcze jakiś pomysł ?
Tak czy owak potrzebuję kogoś kto używa stockowego XA2, bo mam kilka pytań i wątpliwość czy do oryginału nie wrócić.
 #1110470  autor: mirekK
 22 sty 2021, 09:29
Dokładnie. O tym pisałem.
Wygląda na to, że jedno gniazdo trwale nie obsługuje transmisji danych, bo dopiero zamiana kart miejscami umożliwia odebranie wiadomości MMS.

Jaki masz u siebie w Redmi Note 7 system ? Sprawdzisz jak to wygląda ?
 #1110476  autor: marcin19883
 22 sty 2021, 14:26
U mnie mam na każdym slocie to samo. Snapdragon 660 obsługuje dual volte, mmsy i ogólnie wszystko na każdym slocie. Custom romy teraz działają bezbłędnie. Choć obecnie jestem testowo na Miui 12. Wcześniej miałem Pixel Experience.
Obrazek
 #1110479  autor: marcin19883
 22 sty 2021, 14:43
Jak wejdę w ustawienia numeru, opcje mam takie same. Ustawienia Volte, wifi calling, wybór ustawień sieci. Oba numery obsługują wszystko. Jedynie muszę wybrać jaka karta ma się łączyć z internetem. Mmsy działają na obu slotach i nie muszę mieć aktywnego neta. Po to jest opcja Zawsze odbieraj MMS, nawet gdy transmisja danych jest wyłączona