DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1107966  autor: piotrszat007
 10 gru 2020, 14:43
Hejka, sprawa wygląda tak, że w marcu 2019 roku kupiłem Samsunga Galaxy S8 na aukcji na allegro. Jak telefon przyszedł do mnie to okazało się, że jest wzięty na raty (w opisie aukcji nie było o tym mowy), ale nie miałem pojęcia, że jest coś takiego jak blokada operatora i mogą z tym być problemy. Pani, od której kupiłem telefon po półtorej roku przestała spłacać raty (mam z nią kontakt, Pani pisze, że nie ma pieniążków na spłatę rat :))). POK z allegro nie wchodzi w grę, bo z tego co się orientuję to działa on do 6 miesięcy od zakupu. Zgłaszanie sprawy na policję to też chyba średnia opcja, bo nie jestem właścicielem telefonu i jakbym tam poszedł to by mi go pewnie zabrali. Widziałem, że są ogłoszenia na OLX, gdzie ludzie zdalnie ściągają blokady operatorów, ale mam mieszane zaufanie do tego. Wyczytałem, że ostatecznie zostaje wgranie TWRP z jakimś custom romem, bo to pozwala obejść Knoxa, ale i tak potem może jeszcze wlecieć blokada IMEI. Wiem, że jest masa postów o tym w internecie, ale wszystkie, do których dotarłem są sprzed około 1-2 lat. Stąd moje pytanie, są może jakieś nowe/inne sposoby rozwiązywania takich spraw, albo co polecacie zrobić w tej sytuacji?
 #1107972  autor: Kryniczanin
 10 gru 2020, 16:15
Sąd cywilny, jakieś trzy lata przy dobrych wiatrach. Szkoda zdrowia i nerwów. Wiem, Twoje pieniądze, ale od 5 lat jestem uczestnikiem sprawy spadkowej...Jakbym znał przyszłość 5 lat temu to bym polazł do notariusza zrzekł się w pół roku i żył bez problemu.
 #1107975  autor: Remington
 10 gru 2020, 17:39
Odnośnie własności, to pisałem już o tym: viewtopic.php?f=4&t=129924

Jeśli kupiłeś telefon w dobrej wierze, to jest on Twój. Ale to nie sprawa dla policji, lecz do postępowania cywilnego względem sprzedawcy (sprzedał telefon z wadą prawną) lub względem operatora (zablokował telefon, którego stałeś się właścicielem), w obu przypadkach skazana na lata postępowania sądowego.
 #1107981  autor: iphoneski
 10 gru 2020, 19:03
Najprościej chyba sprzedać poza Polskę.
Najlepsza pani sprzedająca - nie płaci rat, bo nie ma pieniędzy. To po kiego raty brała?