DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1103108  autor: baksiczek
 15 wrz 2020, 13:58
Witam

Na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy to odpowiedni dział dla takiego tematu ale telefon mam Galaxy J5 więc punkt zaczepienia jest.

Chciałbym zapytać czy możliwe jest sterowanie głosem zainstalowanej aplikacji za pomocą Asystenta Google? Kombinuję od dłuższego czasu jak sterować dekoderem nc+ za pomocą głosu bez dotykania niczego. Jest aplikacja nc+ Go pilot tylko czy Asystent będzie nią mógł sterować głosem, może są na to jakieś sposoby?

Myślałem też o Braoadlinku i sparowaniu go z dekoderem i Asystentem Google ale wtedy pojawia się problem z zablokowanym ekranem/telefonem, na zablokowanym nie wywołam Asystenta głosem bez dotykania ekranu. Czytałem, że wcześniej było to możliwe ale wycofali tą funkcję. A może jest inny sposób na to?

Można by dokupić Amazon Echo Dot 3 z Alexą lub głośnik Googla Home + Broadlink i by zadziałało ale może uda się wykombinować z Asystentem w telefonie.

Cała ta sprawa dotyczy pomocy osobie sparaliżowanej w obsłudze dekoderem - zmiana kanałów/głośności, włącz/wyłącz itd. Osoba ta nie dotknie telefonu więc go nie odblokuje i nie wybudzi.

Pozdrawiam
 #1103283  autor: Eragon
 18 wrz 2020, 00:17
Na wstępie - Najszybszym rozwiązaniem jest TV z GA - klik na pilocie i można mówić.
Zaś jeśli mowa o telefonie - jeśli nie ma nawiązanej współpracy, to GA nie może sterować appką.
Ale - gdyby dało się to jakoś podłączyć pod urządzenia smart w ekosystemie Google - wtedy by poszło - mam tak lampę smart Xiaomi skonfigurowaną i gadając do GA jestem w stanie ją włączyć i wyłączyć.

:smt006
 #1103408  autor: baksiczek
 19 wrz 2020, 20:42
Eragon pisze:
18 wrz 2020, 00:17
Ale - gdyby dało się to jakoś podłączyć pod urządzenia smart w ekosystemie Google - wtedy by poszło - mam tak lampę smart Xiaomi skonfigurowaną i gadając do GA jestem w stanie ją włączyć i wyłączyć.
Konfigurowałeś to przy użyciu broadlinka?
 #1103442  autor: Eragon
 20 wrz 2020, 18:06
baksiczek pisze:
19 wrz 2020, 20:42
Eragon pisze:
18 wrz 2020, 00:17
Ale - gdyby dało się to jakoś podłączyć pod urządzenia smart w ekosystemie Google - wtedy by poszło - mam tak lampę smart Xiaomi skonfigurowaną i gadając do GA jestem w stanie ją włączyć i wyłączyć.
Konfigurowałeś to przy użyciu broadlinka?
Nie.

:smt006