DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1102073  autor: Remington
 27 sie 2020, 21:37
Jest ich w sklepie Play sporo, ale dobrze działały tylko na starszych wersjach Androida. Gdy poczyta się komentarze to wyraźnie widać, że od Andka 9 apki inne niż Google i producentów mają problemy i nie blokują połączeń.

W moim przypadku chodzi o Nokię z czystym Androidem 9. Googlowska aplikacja "Telefon" blokuje tylko konkretne numery, a dla mnie to zbyt mało i szukam możliwości blokowania np. numerów zaczynających się od konkretnych cyfr.

Czy możecie polecić jakieś sprawdzone aplikacje skutecznie blokujące połączenia na Androidzie 9 i ewentualnie wyższym?
 #1102112  autor: Remington
 28 sie 2020, 16:59
Próbowałem. Odebrałem nawet Telefonowi uprawnienie do modyfikowania systemu, też nie pomogło. Jakby systemowy telefon był nadrzędny wobec wszystkiego co się doinstaluje.

[Edit]Miałeś rację, w aplikacjach systemowych znalazłem drugi Telefon i jemu też odebrałem to uprawnienie. Coś ruszyło, teraz etap testów, po którym zdam relację.
 #1102292  autor: Remington
 31 sie 2020, 13:58
Relacja po kilku dniach testów.

Działa. Duża konfigurowalność, da się też ustawić tak by jednym wpisem ogarniać numery 9-cyfrowe oraz w formacie z kierunkowym kraju na początku. Jest polska wersja, a w niej kilka błędów. Niestety, aplikacja nie uruchamia się sama przy starcie urządzenia, więc trzeba ją odpalić ręcznie. Potem już raczej działa (jeszcze nie sprawdzałem po dłuższym czasie).

Z alternatyw technicznie najlepiej chodzi filtr połączeń wbudowany w Eset Mobile Security, ale... on nie ma możliwości definiowania mask numerów, więc nie spełnia mojego głównego kryterium.
 #1102300  autor: marcin19883
 31 sie 2020, 17:08
Remington pisze:
31 sie 2020, 13:58
Jest polska wersja, a w niej kilka błędów.
To github, więc zawsze można kod skopiować i zrobić po swojemu :-) Ja się na tym nie znam, ale można wszystko poprawić. Super, że działa. Pewnie jest takich aplikacji więcej, ale to wymaga szukania i testowania.
Jest jeszcze jedna aplikacja, ale nie ma języka PL https://f-droid.org/packages/dummydomai ... llblocker/
 #1102301  autor: Remington
 31 sie 2020, 17:23
Tarcze do zegarka robiłem, ale apk to już zbyt mądre byłoby dla mnie 😉.

Testy wypadły dobrze. Nawet gdy apki nie ma na liście działających procesów, to podczas przychodzącego połączenia - wybudza się i działa. Czyli jedyna niedogodność to brak autostartu, ale to można obejść... pamięcią.

Dzięki jeszcze raz za ten namiar!
 #1107161  autor: mati33
 23 lis 2020, 18:51
Jaka Aplikacje do blokowania połączeń telefonicznych polecacie ?

zainstalowałem
apk "Odebrać telefon 2019 " ale zniknęła mi opcja nagrywania rozmówcy ?