DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1097085  autor: frasag
 10 cze 2020, 19:54
Halo! Panie i Panowie- znawcy Androida. Mam prośbę:
Szukam najlepszej przeglądarki na nowego smartfona. Jest zainstalowana Chrome i jakaś druga zwana Przeglądarką. Dołożyłem Firefox i Operę- ale dalej się zastanawiam. Tylko Firefox mi zsynchronizował zakładki z PC- a na innych nie daję rady- trzeba by od nowa robić- a jest tego kilka setek. Na Chrome niby włączone, zalogowane ale nic nie przychodzi od wczoraj. W necie piszą że wiele osób na Chrome nie może synchronizować. Przede wszystkim chodzi mi o wygodę- szybkość mniej istotna- no i musi być po polsku.
Proszę o poradę.
 #1097088  autor: forum_tg
 10 cze 2020, 20:27
Poruszyłeś temat gdzie odpowiedź jest prosta: ilu użytkowników tyle opinii
Jak korzystam z Chrome i jestem zadowolony
 #1097221  autor: mirekK
 12 cze 2020, 13:39
Chrome zbiera dużo danych...
Osobiście używam kilku różnych i równolegle:
naked browser (ultra lekka, ale okrojona)
firefox/firefox beta/firefox nightly (bez większych zastrzeżeń; można ustawić pod prywatność)
Fennec F-driod (firefox, z większym naciskiem na prywatność)
brave (funkcjonalna, ale kolekcjonuje dane)

Zdecydowanie negatywnie:
mi browser
duckduck
dolphin
 #1097703  autor: mirekK
 19 cze 2020, 21:27
W Brave jest godna uwagi funkcjonalność... pomiędzy zakładkami można przełączać się w pełni będąc offline. Po prostu nie są irytująco ładowane przy każdym otwarciu.

p.s.
Z tematu można wyciąć wersję 9 Android bo nie za bardzo ma związek z opcjami i właściwościami przeglądarek.
 #1100185  autor: mp107
 28 lip 2020, 13:10
Ja korzystam głównie z Yuzu Browser. Cenię tą przeglądarkę głównie za ogromną konfigurowalność. Mogę ustawić m.in. umiejscowienie i rozmiar paska adresu, lokalizację i typ przycisków, definiować m.in, własne menu, ustawienia odnoszące się do konkretnych stron, itp. Niestety, jej rozwój najwyraźniej zatrzymał się, bo w repozytorium kodu przeglądarki w serwisie GitHub od około roku brak jest jakichkolwiek zmian, poprawek. Istnieje jej (można powiedzieć) następca - Berry Browser - ale jeszcze nie przetestowałem go szerzej.
Oprócz tego czasami korzystam z Opery Mini, w wersjach starej (7.6.4) i nowszej, aktualnej.
Wcześniej również głównie ze względu na szerokie możliwości personalizacji korzystałem też z Habit Browsera, a jeszcze wcześniej z Opery Mobile/Classic (miała m.in. obsługę skryptów i styli użytkownika).
Gdyby nie brak jakiejkolwiek personalizacji interfejsu użytkownika (choćby pasek adresu na górze jest dla mnie dyskwalifikujący) korzystałbym pewnie z Firefoxa.
 #1100705  autor: mirekK
 04 sie 2020, 20:14
Berry Browser faktycznie ma pełne możliwości personalizacji ! Testuję :)
Z Brave zdecydowanie zrezygnowałem - prywatność.