DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1091209  autor: slawek987
 03 mar 2020, 19:42
Witam,
posiadam m.in LG L65. Ostatnio zrobiłem twardy reset telefonu, niestety po tym zabiegu nie mogę zainstalować aplikacji allegro oraz olx. W google play jest komunikat że aplikacja jest nieodpowiednia dla mojego telefonu. Czy ktoś wie o co chodzi?
Muszę zainstalować starszą wersję aplikacji aby wszystko grało?
Proszę o pomoc.
 #1091231  autor: mp107
 04 mar 2020, 15:16
@slawek987
Jak przypuszczam masz Androida 4.4 Kit Kat. Według informacji w sklepie Play aplikacja Allegro wymaga Androida 6.0+, więc jej najnowsza wersja nie będzie działać na Twoim smartfonie. Musisz poszukać starszej wersji skądinąd (czytaj - takiej, którą ktoś wcześniej ściągnął ze sklepu Play, gdy jeszcze była dostępna). Z OLX trzeba zrobić podobnie, bo teraz obsługuje Androida 5.0+.
Ta wersja aplikacji Allegro powinna działać, dopóki samo Allegro nie zablokuje możliwości korzystania ze starej wersji. Zainstalowałem ją przed chwilą na starym smartfonie z Androidem 4.4, działa wyszukiwarka, przeglądanie ofert, dalej się nie zagłębiałem.

Najlepiej przygotować się na przyszłość na przeglądanie Allegro i OLX z poziomu przeglądarki internetowej. Jako, że w Androidzie 4.4 silnik przeglądarek jest wbudowany "na stałe" w system, to nie ma możliwości jego aktualizacji za pomocą aplikacji Android System WebView, jak w nowszych wersjach Androida. Konieczne jest więc skorzystanie z przeglądarki, która sama w sobie zawiera swój własny silnik, a nie korzysta z tego systemowego, np. przeglądarek Opera (nie mylić z Operą Mini) lub Firefox (o ile smartfon je w miarę "uciągnie").
 #1091275  autor: Remington
 05 mar 2020, 11:22
mp107 pisze:
04 mar 2020, 15:16
https:// android-apk.org/pl.allegro/43570146-allegro/

Website blocked due to trojan
Website blocked: android-apk.org

Malwarebytes Browser Guard blocked this website because it may contain malware activity.
We strongly recommend you do not continue.
 #1091283  autor: mp107
 05 mar 2020, 16:21
U mnie nic takiego się nie wyświetliło. Tym niemniej ten przypadek pokazuje, że trzeba zachowywać szczególną uwagę ściągając aplikacje w postaci plików APK z sieci. Choć w tym wypadku ostrzeżenie odnosi się do strony, nie do samego pliku APK.
Akurat sam pobrany plik APK był oryginalny (niezmodyfikowany przez osoby trzecie), bo odcisk palca jego certyfikatu zgadza się z tym, z aplikacji Allegro zainstalowanej na moim smartfonie (odcisk palca można odczytać np. za pomocą serwisu VirusTotal: https://www.virustotal.com/gui/file/bd5 ... 47/details -> zakładka DETAILS -> Certificate Attributes -> Thumbprint). Na Androida też istnieją aplikacje wyświetlające takie dane. Można je znaleźć np. pod hasłem "APK analyzer" w Sklepie Play.