DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1084183  autor: user11
 18 lis 2019, 17:39
Czy ma ktoś kłopot z niezgodną wersją aplikacji Revolut? Miałem custom ROMa (https://www.needrom.com/download/mados- ... -20180422/) i po flaszowaniu aplikacja jest niezgodna z Play Store. Wgrałem innego custom ROMa z rootem (https://www.needrom.com/download/miui-v8-6-06-17/) i to samo. Telefon Jiayu S3. Jest jakieś rozwiązanie?
 #1084739  autor: mp107
 30 lis 2019, 15:04
Wspominasz o custom ROM-ach.
Na jakiej wersji Androida oparty jest ten custom ROM?
Masz zainstalowane aplikacje Google'a (tzw. gapps, czyli Sklep Play, Usługi Google Play itp.)? Dopytuję, bo o tym nie wspomniałeś, a wnioskując z faktu, że instalujesz Revoluta przy użyciu Evozi APK Downloadera możesz ich nie mieć zainstalowanych.
Brak aplikacji "Usługi Google Play" może być powodem problemów z działaniem Revoluta.
Jeśli je instalowałeś, to upewnij się w menu Ustawienia->Aplikacje, że masz aplikację "Usługi Google Play" na liście zainstalowaną i włączoną .
No i pobierając aplikacje z serwisów w rodzaju APK Downloadera musisz zwrócić uwagę, czy pobierany plik APK obsługuje używaną przez Ciebie wersję Androida. Najlepiej byłoby używać do tego celu po prostu aplikacji Sklep Play. W ostateczności, gdy np. nie chcemy mieć zainstalowanych aplikacji Google'a (gapps) użyć Aurora Store (dla Androida 5.0+) albo Yalp Store (fork) (dla starszych wersji Androida), czyli nieoficjalnych aplikacji-klientów Sklepu Play.
 #1084849  autor: user11
 03 gru 2019, 19:03
Android 8.1 (https://forum.xda-developers.com/jiayu- ... 3-t3706919), gappsy mam zainstalowane. Inne aplikacje działają, tylko Revolut jest niekompatybilny.
Przez Yalp nic się nie da zrobić (nie można się zalogować).
Przez Aurorę mogę pobrać Revoluta, ale jak nacisnę zainstaluj to instaluje się bez końca.
 #1105392  autor: arrilwen
 22 paź 2020, 16:32
Mam ten sam problem i taką oto odpowiedź dostałam od Revoluta:

I am sorry to hear that you had some issues with downloading the app. This can happen if you use rooted device or operating system that is no longer supported. The app supports just the stock android versions if you have rooted device or custom rom it could happen that the app is not supported. Then the solution unfortunately is to try another device or stock android with recent version.

A więc problem w custom ROMie (mam Ancient OS z Androidem 10 na Redmi 3). Przeszukuję internety, ale nie mogę znaleźć prostego rozwiązania. Jeśli ktoś dotychczas wpadł, będę wdzięczna za wskazówki dla niewtajemniczonego i niezaawansowanego użytkownika :)
 #1105988  autor: rumcum
 03 lis 2020, 00:07
Problem rozwiązałem metodą prób i błędów.
U mnie już można pobrać z Google Play Revoluta. Przestrzegam, że można tym uceglić system! Bez stresu.
Przyczyną jest blokada w Sklepie Play. Jak masz zrootowany system, należy pobrać Lucky Patcher. Tam odinstalować Sklep Play. Wykonać Android Patch z toolboxa. Restart telefonu. I przez LuckyPatchera - toolbox instalacja najnowszego modowanego Google Sklep. Gdyby to było mało, jest jeszcze taka aplikacja MarketHelper 2.0.4 do imitacji innego urządzenia na HTC One. Nie zapomnij wgrać gapps - tak, żeby usługi play store były aktywne.
Jak widać support jeszcze może się od nas nieco nauczyć... :)
 #1108197  autor: terapatrick
 15 gru 2020, 11:57
U mnie market helper wywalał sie przy próbie zmiany identyfikacji telefonu. Ale w sumie znalazłem prostsze rozwiązanie i nie wymagające aż tak 'podejrzanych' zmian w telefonie. Zamiast używać google play, można użyć innego repozytorium z aplikacjami. To które znalazłem nazywa się APKPure . Można stamtąd bezpośrednio pobrać najnowsza wersje revoluta. Pliki są w formacie XAPK wiec warto doinstalowac sobie apkę APKPure (też do pobrania ze strony, w normalnym formacie APK) . Z tego co widze dzilaa to jak normalny market z aplikacjami, nawet proponuje updaty do innych ktore mam w systemie. Wszystko zadzialało bez problemu, wystarczy tylko zmienić w opcjach Androida zgody na instalowanie aplikacji z 'nieznanych źródeł' .