DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1063182  autor: perxenat
 22 sty 2019, 12:09
Donoszą, że nowy android Q będzie posiadał wbudowane narzędzia do blokady telefonu przez operatora. Mówi się o dwóch sytuacjach:
- uniemożliwienie logowania się kart operatorów wirtualnych
- w przypadku sprzętu dualsim: wymagana obecność karta abonamentowa w slocie nr 1. Inaczej blokada.
Jest dużo opisów w internecie. Poszukajcie, nie dodaje linków do stron konkurencji.
Czyżby krok w strone likwidacji prepadów?
 #1063225  autor: perxenat
 22 sty 2019, 20:50
umcusumc pisze:
22 sty 2019, 18:09
Nie wiem o co chodzi z pierwszym przypadkiem, ale drugi ma rację bytu tylko przy telefonie kupionym od operatora.
Powiedzy masz karte Klucza albo innego wynalazku co działa pod Plusem (a plusem nie jest). W takim aparacie nie zalogujesz się do sieci Plus (tam, gdzie Wasz operator ma podpisaną umowę), operator będzie mógl wyrzucić z sieci - czy po prostu nie wpuścić.
Może troche niewyraźnie napisałem - w wyszukiwarce znalazłem:
"More specifically, it will be possible to designate a list of “allowed” and “excluded” carriers, essentially a whitelist and a blacklist of what will and won’t work on a particular phone. This can be done with a fine-grained detail to even allow blocking virtual carrier networks that run on the same towers as your main carrier."