DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1007503  autor: Niezgodna7
 12 sie 2018, 16:53
A to teraz juz nawet nie wolno swoich zali wylac we własnym temacie???
....ja cię .... nie mogę ....

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #1007519  autor: Niezgodna7
 12 sie 2018, 19:11
Moderacja, a usuwanie komentarzy na temat - to zupełnie co innego.
Tam jest temat żali - i tam to powinno być. Wymyślił pan i myśli, ze dobrze zrobił. Nie. Zale dotyczą zachowań "rządzących".
Takie moje zdanie.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #1007534  autor: Remington
 12 sie 2018, 21:38
Usuwanie wypowiedzi (na temat czy nie na temat) to jedna z czynności moderacyjnych. Żeby to rozdzielać na osobne wątki, to nikt się w tym nie połapie.

Zostaje póki co podział zgodnie z powyższym.
 #1007540  autor: Niezgodna7
 12 sie 2018, 22:20
I kolejne kasowanie dot. tematu.
(Wideo chat orange)

na telepolis jest wiele zboczencow, dodałam więc takie komentarze:
"
11.Niezgodna7 2018-08-12 18:59:08Mam nadzieję, ze do tego wideo nie będą przymuszać kobiet, bo będą dzwonić takie zboki z takimi pytaniami jak na tym telepolis ...

14.Niezgodna7 2018-08-12 19:17:28Bo jak dzwonią na 112 z wyglupami, to jednak jest szansa na ukaranie, ale gdy taki zbok dostanie wideo z pracownicą Orange - co ona moze mu zrobić? Jakieś kary są możliwe dla takich ordynarnych zboków..? Chyba nie... Oby ujeli to w jakimś regulaminie?".




Choć jedna jedyna osoba na tym telepolis widzi i wie o co chodzi...

"20.~G 2018-08-12 22:56:58
host: h09-01-02.opera-mini.net
Widzę że stalkerzy znów są w siódmym niebie...
@Redakcja - takie usuwanie wszystkich komentarzy razem z komentarzami ofiary stalkerów jest krzywdzące dla uzytkownika poszkodowanego.
A wystarczyłaby blokada na IP ich urządzeń, ale co tam, liczy sie ilość odsłon a nie człowiek.
Stalkerzy są redakcji na ręke bo przynosząstały dochód..."
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, 14:01 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Proszę Panią bardzo ładnie o nie pisanie posta pod własnym postem, korzystajmy z edycji :) Pozdrawiam i dziękuję

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #1064865  autor: lakers67
 09 lut 2019, 13:09
Może nie do końca sprawa dotyczy forum ale....
Komentowałem przed chwilą wpis na stronie głównej (mPay) i wysłanie/skomentowanie posta powoduje podwójną odpowiedz .

pzdr.
lakers67
Ostatnio zmieniony 09 lut 2019, 14:14 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Wymoderowano. Przeniesiono do odpowiedniego tematu.
 #1064872  autor: Morvius
 09 lut 2019, 14:17
A odpowiadając już na Twoją sprawę. Winę za to ponosi zawieszenie w sieci, które zdublowało treść jaką dodałeś. Podobnych sytuacji już sam doświadczałem. To raczej wina obciążenia. Jeśli masz problem, z którymś z postów na głównej lub tych na forum zawsze możesz się zgłosić do nas PW. Na pewno pomożemy lub podpowiemy.

:smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #1070495  autor: loms
 28 kwie 2019, 15:39
System CMS i baza danych telepolis.pl jest bardzo mocno rozbudowana i skomplikowana.
Nie stosuje się tak skomplikowanych rozwiązań bo prędzej czy później może uszkodzić się baza danych a tej nie da się naprawić.
Skryptu forum też się nie modyfikuje z tych samych powodów.
 #1087744  autor: matek451
 11 sty 2020, 09:35
Działanie moderacji na portalu niestety ale nadal pozostawia wiele do życzenia, ilość moderatorów niestety nie zawsze przekłada się na jakość ich pracy. Na waszych łamach można swobodnie nazywać kogoś publicznie złodziejem i kombinatorem bez wyroku sądowego, patrz wpis 3 pod https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... -na-play24 , oczywiście komentarz zgłoszony i wisi sobie żyjąc dalszym życiem.
 #1087827  autor: jarekt
 11 sty 2020, 23:51
SACZI pisze:
11 sty 2020, 22:28
Odnośnie "złodziejstwa i kombinatorstwa", to ja w komentarzach znalazłem zdanie @jarekt, że to on nim jest!

@SACZI, dobrze się czujesz? Bo kłamiesz i pomawiasz i to chyba kolejny już raz.

Napisałem dokładnie tak (komentarz #2 https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... -na-play24):
Ponieważ przekazywana jest jedna złotówka od każdego doładowania czy płatności, a ja jestem wiecznym kombinatorem, optymalizatorem i poszukiwaczem przygód...
(resztę sobie doczytaj, kolejny raz, to może zrozumiesz co napisałem i w jakim celu).

Nigdzie tam (ani nigdzie indziej i nigdy) nie napisałem o sobie, co wprost stwierdziłeś, że jestem "złodziejem i kombinatorem", czy czegokolwiek o takim wydźwięku.

Natomiast w komentarzu #3 (komentarz już usunięto), użytkownik @BRXzRRX napisał, że Owsiak to "złodziej i kombinator" i o tym komentarzu pisał @matek451.

Z kolei w komentarzu #2.1 (komentarz również już usunięto, choć to nie ja go zgłosiłem), który był odpowiedzią na mój wspomniany już wyżej koment #2, użytkownik @djdab nazwał mnie "żydkiem".


To tyle faktów oraz kłamstw i pomówień na mój temat moderatora @SACZI.


---edit---
Widzę, że @Remington usunął właśnie część postów z tego tematu (w tym obraźliwą i kłamliwą wypowiedź moderatora @SACZI, której fragment zacytowałem na początku), ale proszę mojego posta nie kasować, bo jest dosyć ważny.
 #1087829  autor: Remington
 12 sty 2020, 00:13
Tak, usunąłem po wyjaśnieniu Sacziemu o co tam w ogóle chodziło. Saczi przeczytał post matka i odpisał, gdy komentarze tamtych gości były już usunięte. Odniósł się więc nie do nich, lecz... do tego co tam pozostało.

Po wyjaśnieniu tego nieporozumienia, uzgodniliśmy usunięcie jego odpowiedzi. Licząc, że nikt nie zdążył go przeczytać 🤪.

Smutne jest to, że przywołane przez Ciebie komentarze wcale nie pochodziły od jakichś świeżych trolli, tylko osób z pewnym stażem na portalu. Liczę, że oprócz usunięcia tych wpisów, spotkają ich dalej idące konsekwencje.
 #1087830  autor: jarekt
 12 sty 2020, 00:22
No wiesz, ja wiem co się wydarzyło. Wydarzyły się 2 rzeczy: pomijając usunięte posty tamtych delikwentów, to SACZI wyraźnie napisał, że znalazł tam, że ja napisałem o sobie, że jestem złodziej i kombinator. To nie jest nieporozumienie tylko kłamstwo. I to ohydne.
 #1087831  autor: Remington
 12 sty 2020, 00:32
Przecież jak się czyta w pośpiechu to tak jest: złodziejem i kombinatorem miał być Owsiak, matek451 o tym (słusznie zresztą) napisał na forum, w międzyczasie wpisy zniknęły, Saczi dopiero później tu zajrzał i powiązał z czymś innym co sam żartobliwie o sobie napisałeś, przekręcił i wyszło mu coś zupełnie innego. Ależ to jest nieporozumienie i nie masz już co się pieklić. Patrząc z boku, nawet zabawne, takie qui pro quo.

Post Sacziego był wynikiem tejże pomyłki i dlatego zniknął stąd gdy tylko została ona dostrzeżona.
 #1087833  autor: jarekt
 12 sty 2020, 01:29
@Remington, czy dobrze byś się czuł jak ja na poważnie (jak SACZI) napisałbym np. tak:
"Odnośnie "pedofilów i zboczeńców", to ja w komentarzach znalazłem zdanie @Remingtona o sobie, że to on sam nim jest!"

Rozumiesz? Stwierdzam, że znalazłem zdanie, w którym Ty przyznajesz się (stwierdzasz, oznajmiasz), że jesteś taką osobą (i z wykrzyknikiem na końcu).
A potem, jak moje kłamstwo wyjdzie na jaw, to w dodatku będzie mnie tłumaczył mój kolega, że to nieporozumienie było...

Jak nieporozumienie, jak ja znalazłem i przeczytałem, że Ty się przyznajesz że nim jesteś!


Także to nie jest nieporozumienie, tylko ohydne kłamstwo, że takie zdanie znalazłem o Tobie.
Nieporozumienie to może by było wtedy gdybym napisał tak:
"Wydaje mi się, że chyba Remington pisał kiedyś o sobie w jakimś komentarzu że jet pedofilem".
Choć nawet wtedy to są ohydne insynuacje.

A SACZI znalazł moją wypowiedź, którą przeczytał, że ja przyznałem, że jestem złodziejem i kombinatorem.

Ohydne kłamstwo i tyle.



---edit---
PS. Sorki za ten konkretny przykład na Tobie w dodatku zrobiony, ale chciałem abyś choć trochę zrozumiał, jak to jest gdy ktoś taki numer odwali.
 #1087836  autor: matek451
 12 sty 2020, 10:09
Niestety ale wychodzi na to ze moderacja nie współpracuje ze sobą prawidłowo, co więcej napiszę ze nie istnieje skoro post wisiał tak długo i ze w ogóle takie wpisy zgłaszają uzytkownicy. ilość komentarzy jest teraz mniejsza, moderatorów wielu a mimo to nie nadzorują portalu na bieżąco czyli nie wypełniają zadań jakie są ich obowiązkiem.. Na dodatek moderator dał popis jakich mało, prezentując poziom @BRXzRRX . Skoro zwykłych uzytkowników za pewne sprawy spotykają bany na określony czas to logicznym krokiem wydaj się taki krok w stosunku do moderatora@SACZI i odsunięcie go tez od nadzorowania portalu. Na miejscu administratora zastanowiłbym się tez czy moderator który swoje prywatne animozje z użytkownikiem załatwia publicznie w taki sposób powinien pełnić taką funkcję.
Inna sprawa to jakość komentarzy @BRXzRRX , większość z nich od razu powinna lądować w koszu, póki co jest bezkarny.
 #1087839  autor: Remington
 12 sty 2020, 11:29
Jarek,
uważam przykład z pedofilem za niemądry. To jednak inny kaliber. Niech jednak będzie. Gdybyś się pomylił i tak bardzo przestrzelił po czym ten błąd został stwierdzony chyba wolałbyś usunąć swoją nieprawdziwą wypowiedź. Ja też chciałbym by zniknęła. Po co ma wisieć coś co bylo błędne i w zasadzie nie na temat. Słusznie więc to zniknęło.

Dlaczego to ja tłumaczę całą tę sytuację? Bo to ja zauważyłem to niezrozumienie, ja zglosiłem Sacziemu i ja usunąłem. Jak rozumiem, mimo to domagasz się satysfakcji w postaci przeprosin. Tego już w czyimś imieniu rzecz jasna zrobić nie mogę.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
Niestety ale wychodzi na to ze moderacja nie współpracuje ze sobą prawidłowo, co więcej napiszę ze nie istnieje skoro post wisiał tak długo

Moderacja istnieje, bo komentarze ktoś w końcu usunął, ale nawet nie wiem kto. I to jest clue problemu, że one wisiały zbyt długo mimo zgłoszeń oraz moich prób interwencji. To jest niewątpliwie do poprawy przez Redakcję, by i w weekend ktoś czuwał. W tygodniu one by pewnie tyle nie wisiały.

matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
ilość komentarzy jest teraz mniejsza, moderatorów wielu a mimo to nie nadzorują portalu na bieżąco czyli nie wypełniają zadań jakie są ich obowiązkiem..

Komentarzy jest mniej i bardzo dobrze. Skąd jednak masz wiedzę, że moderatorów jest więcej? Ja nawet nie wiem kto moderuje portal. Ale zbiór modów forum i modów portalu to zbiory rozłączne. Pragnę przypomnieć, że swój post zamieściłeś w wątku o moderacji forum, dopiero po wielu godzinach miałem możliwość przenieść go tutaj.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
logicznym krokiem wydaj się taki krok w stosunku do moderatora@SACZI i odsunięcie go tez od nadzorowania portalu.

Mówisz - masz. Saczi nie ma już uprawnień do moderowania portalu. Ani nigdy ich nie miał, podobnie jak ja. Saczi jest modem na forum i tę pracę wykonuje dobrze.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
Inna sprawa to jakość komentarzy @BRXzRRX , większość z nich od razu powinna lądować w koszu, póki co jest bezkarny.

Panów było trzech, bo jeszcze jeden oprócz wymienionych przez Jarka wymagał co najmniej pochylenia się nad jego wypowiedzią. Wpisy tamtych dwóch, mam nadzieję wywołają jakieś konsekwencje, ale zapewne nie w weekend.
 #1087843  autor: jarekt
 12 sty 2020, 12:31
@Rem, nie chcę już dalej tematu drążyć, bo chyba już powiedziałem co chciałem i to kilka razy, ale uważam, że powinieneś tamten post SACZI przesunąć do kosza, a nie usuwać całkowicie (tak żeby przez jakiś czas każdy mógł się z jego treścią zapoznać), zwłaszcza że SACZi zawarł w nim też inne "kwestie", np. o tym, że "@jarekt i @matek451, są użytkownikami, może nie spamerami, ale nadającymi się do zbanowania, przed czym naprawdę ciężko się powstrzymać".
I co ciekawe to była jego odpowiedź na informację @matka451 o wulgarnym komentarzu @BRXzRRX na temat Owsiaka pod niusem o Play/WOŚP.

Usunięcie jego posta odczytuję bardziej jak zabicie w zarodku ewentualnej dyskusji i ochronę SACZI, ale nie mam z tym problemu. Wolałbym jedynie aby jego post był w koszu.



I jeszcze jedna sprawa: użytkownik @djdab (to ten, który nazwał mnie "żydkiem" w tamtym niusie o Play/WOŚP) napisał kolejny komentarz, w którym nazwał brudasami ludzi chodzących na basen - koment #2.5 https://www.telepolis.pl/wiadomosci/apl ... tys-krokow.

Nie raportowałem tego komenta, bo wolę aby jak najwięcej ludzi się z nim zapoznało (po raporcie koment zostanie usunięty i nie będzie po nim śladu).



Przy okazji: po interwencji moda w takim czy podobnym komentarzu (i podjęciu odpowiednich kroków, które nie są podejmowane - chodzi o bana chociaż czasowego, na początek np. 7 dni, potem miesiąc, a potem permban), lepiej by było aby komentarz pozostał i wyglądał mniej więcej tak:
5. djdab
2020-01-11 18:14:47
***wymoderowano, powód: wulgaryzmy i pomówienia (konto zawieszone, ilość dni: 7).

Nie będę tłumaczył dlaczego. Albo napiszę w wersji krótkiej: aby podnieść w niedalekiej przyszłości jakość dyskusji na Telepolis.
 #1087845  autor: Remington
 12 sty 2020, 13:06
@jarekt
różni nas podejście do tego samego problemu. Gdyby w przytoczonym przez Ciebie przykładzie z moją osobą w roli głównej post tylko został przeniesiony do kosza i nadal każdy mógł się z nim zapoznać, byłbym bardzo niezadowolony. Bo ktoś przeczyta i wyrobi sobie zdanie o mnie, zapominając, że to kosz i dlaczego kosz.

Usunięcia będę bronił, bo sam bym tego chciał w podobnej sytuacji. Mogłem wymoderować całą treść tak jak to zaproponowałeś dla komentarzy, jednak w tym przypadku uznałem to za pozbawione sensu. Robię tak rzadko, bo w takich sytuacjach przypomina mi się zawsze taki stary czarno-biały film-romansidło, w którym na końcu przyszedł długi list miłosny od niego z Zachodu do niej w ZSRR - oprócz nagłówka i podpisu cały zamazany przez cenzurę. Unikam tego jak mogę.

Post @djdab o basenach mnie nie razi. Przyznam, że sam mam czasem podobne wrażenie-odrażenie gdy bywam na basenie. Staram się nie dopuszczać myśli, że pływam w wodzie wymieszanej z czyjąś uryną, choć przecież tak jest. Gdy to piszę nie twierdzę, że wszyscy sikają do basenu. @djdab uogólnia, ale nie czepiałbym się tej wypowiedzi, nie lubi basenów i pisze dlaczego, można się z nim zgodzić, można polemizować lub wręcz wyśmiać.

Za to wypowiedź, której sens sprowadza się do równania "kombinator+optymalizator=żydek" to rasizm w najczystszej postaci, który przywołuje najgorsze echa historii. Na coś takiego miejsca być nie może.