DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 #1144476  autor: neotele
 28 lut 2023, 15:44
Remington pisze:moderatorzy (w tym ja oznaczony jako „junior admin”) są takimi samymi forumowiczami jak wszyscy inni
W tym miejscu składam kolejną propozycję, aby serwis płacił moderatorom za ich pracę, która przyczynia się zwiększenia atrakcyjności portalu, a w konsekwencji jego zysków reklamowych, więc z tego tytułu powinny się znaleźć $$$ także dla moderatorów.
Remington pisze:Korzystamy z tego co mamy i nie mamy wpływu na to co mamy
Może tak. A może dział IT nie jest świadomy ograniczeń skryptu i braku kilku istotnych funkcjonalności?
Jeśli to zgłosisz, to być może decydenci podejmą decyzję, aby to poprawić.
 #1144477  autor: Remington
 28 lut 2023, 16:02
Przez 5,5 roku bycia moderatorem nie miałem dosłownie ani razu styczności z nikim z IT. Żadne nasze pomysły też nie zostały wdrożone. Z tego co widzę, IT reaguje tylko w przypadku awarii lub spamerskich ataków.

Pomysł ws. wynagradzania popieram 😀 Ale jednak nie, bo tak na poważnie to stworzyłoby to pewną zależność i jeszcze bardziej separowało modów od reszty społeczności. A obecnie - jesteśmy jej częścią jak napisałem powyżej. Tytuły „Moderator” i „Junior Admin” mówią tylko o poziomie uprawnień w PHPBB.
 #1144478  autor: koszalineo941268
 28 lut 2023, 16:16
Z tymi zyskami z forum bym nie przesadzał. Luin swego czasu i tym pisał, że "forum to zaledwie 4% odsłon całego serwisu. Od wielu lat utrzymywane jest z tego, co zarobią inne działy Telepolis (...) jednym newsem potrafimy zrobić większy ruch i wpływy z reklamy niż całe forum przez miesiąc".

Czy na przeglądarce mobilnej z włączoną wersją na komputer nie można działać jak ze zwykłą wersją na kompa?
 #1144479  autor: Remington
 28 lut 2023, 16:45
Właśnie nie 🙁 Kulawa ta skórka, a LuiN mówił, że i tak najlepsza z wówczas rozważanych.

Co do tego co piszesz, niestety mam podobne wrażenie - forum jest cieniem tego czym było kiedyś, a korzystają z niego albo wierni stali bywalcy jak my, albo jednorazowi pytacze. Choć jedni i drudzy coraz mniej liczniej. Facebook wybił w pień tysiące forów…

I chyba mamy wytłumaczenie braku inwestycji w forum 🙁

Niemniej każdy news na portalu, jeśli pochodzi z forum, ciśniemy redakcję by zawierał taką informację i link do wątku. Strzelanie fochów w tej kwestii czasem działa 😉 Niestety, nie przekłada się to na aktywność czytelników portalu na forum.
 #1144523  autor: f0ku5
 28 lut 2023, 23:23
Forum ciągną (niestety) już tylko i wyłącznie Technikalia i dział związany z pre-paidem. Podzielam zdanie, że forum to obecnie cień samego siebie. Taki los czeka wszystkie fora w internecie.
 #1144547  autor: neotele
 01 mar 2023, 08:45
Remington pisze: Facebook wybił w pień tysiące forów…
Wg mnie Facebook nie jest konkurencją dla Forum.
Na Forum jest podział na działy, wątki i niektóre są aktywne przez lata.
Na Fb - owszem - jest duże aktywność na kilku najnowszych wątkach, ale żyją one przez kilka dni, a potem są wypierane przez kolejne "newsy".
Jeśli szukam jakieś wiadomości, to tylko na Forum (lub w wyszukiwarce).
Fb jest natomiast znacznym konkurentem dla newsów na telepolis.pl.
 #1144549  autor: Remington
 01 mar 2023, 08:48
Kiedyś też tak uważałem. I racjonalnie nadal się z tym zgadzam.

Ale empirycznie - w tym czasie wymarła większość forów, z których korzystałem.
 #1150341  autor: pawcio1978
 26 maja 2023, 07:54
Kuźwa...zróbcie coś z reklamą, której nie da się nawet wyłączyć (np.krzyzykiem czy closed ad) i zasłania cały wyświetlacz
 #1150347  autor: LuiN
 26 maja 2023, 10:12
23 problem był usunięty, powodem był błąd u samego Google'a i nieprawidłowe dopasowywanie reklam do urządzeń - nie tylko u nas to męczyło. Działaliśmy natychmiast w temacie, w tym momencie usunięcie cache przeglądarki powinno pomóc, ale że zgłoszenie jest po tylu dniach, to piszę do agencji reklamowej. Jakby dało radę ewentualnego screena podesłać na [email protected] to będę wdzięczny. Łatwiej im będzie namierzyć jednostkę reklamową.

Przepraszam za te utrudnienia - siła wyższa, absolutnie nie były naszą intencją :(
  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7