DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #976547  autor: LuiN
 08 lut 2018, 10:54
Witajcie,
Nasz obecny weekendowy redaktor, czyli Isand vel Michał, od marca zasili skład serwisu w dni robocze (będziemy mieli dla Was więcej treści :D ). W związku z tym, pojawiło się wolne miejsce dla miłośnika telekomunikacji, który miałby ochotę pisać dla TELEPOLIS.PL w weekendy czy święta.

W pierwszej kolejności najlepiej będzie odpowiedniego kandydata poszukać u nas, na miejscu, wśród osób, którym Telepolis jest bliskie. Stąd to ogłoszenie kieruję właśnie do Was.

Od razu dodam, że nie chodzi o wolontariat, a oprócz pisania newsów do rozważenia są też inne opłacane przez nas treści, jak testy sprzętu czy uzupełnianie zaległości w katalogu telefonów.

Osoby zainteresowane taką współpracą proszę o bezpośredni kontakt na l.okon@telepolis.pl, a jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, zapraszam do dyskusji.
 #976549  autor: Morvius
 08 lut 2018, 11:07
Obiecywane zmiany nadchodzą. :) Śmiało, na pewno są chętni. ;)

Klasyczny obserwator wątku.
 #976553  autor: forum_tg
 08 lut 2018, 11:35
LuiN pisze:do rozważenia są też inne opłacane przez nas treści, jak testy sprzętu czy uzupełnianie zaległości w katalogu telefonów.
Z czystej ciekawości zapytam jak wygląda realizacja dwóch powyższych aspektów. Telefony dostarcza Telepolis do testów? czy jest uzupełnianie danych telefonów - wysyłacie np skany materiałów i tylko ktoś je przepisuje?
 #976554  autor: LuiN
 08 lut 2018, 11:42
forum_tg pisze: Z czystej ciekawości zapytam jak wygląda realizacja dwóch powyższych aspektów. Telefony dostarcza Telepolis do testów? czy jest uzupełnianie danych telefonów - wysyłacie np skany materiałów i tylko ktoś je przepisuje?
Telefony wypożyczają biura prasowe producentów. Na test urządzenia są 2 tygodnie, następnie sprzęt odjeżdża do biura prasowego.

Dane techniczne do bazy telefonów uzyskujemy wieloma ścieżkami. Przede wszystkim jest to strona producenta i materiały przesłane przez niego, a do tego bezpośrednie zapytania do producentów w razie, jakby jakieś informacje były niepełne. Z oficjalnych źródeł pochodzą też zdjęcia, na które nakłada się znak wodny i dodaje do katalogu. Sporadycznie zdarzają się przypadki, że zostawiamy urządzenie do weryfikacji estymując np. klasę modemu LTE na podstawie chipsetu. Zawsze jednak próbujemy dotrzeć do oficjalnych informacji.

W skrócie, jeden telefon wstawia się w 15 minut, a inny czasem i kilka dni, czekając na odpowiedź ze strony producenta.
 #976669  autor: goral2099
 09 lut 2018, 12:44
Też mnie ciekawi jak wygląda praca w redakcji. Jak to wygląda z wiadomościami? Są jakieś normy do wyrobienia? Musi być odpowiedni udział procentowy np nowinek o sprzęcie, ofertach, technologiach itp? Jest jakaś narzucona lista, czy pełna (w granicach rozsądku oczywiście) dowolność wyboru tematów? A może jest jakiś podział - specjalizacje, że ktoś zajmuje się daną tematyką, ktoś inny czym innym i nie wchodzą sobie w tematy?
 #976673  autor: LuiN
 09 lut 2018, 13:21
goral2099 pisze:Też mnie ciekawi jak wygląda praca w redakcji. Jak to wygląda z wiadomościami? Są jakieś normy do wyrobienia? Musi być odpowiedni udział procentowy np nowinek o sprzęcie, ofertach, technologiach itp? Jest jakaś narzucona lista, czy pełna (w granicach rozsądku oczywiście) dowolność wyboru tematów? A może jest jakiś podział - specjalizacje, że ktoś zajmuje się daną tematyką, ktoś inny czym innym i nie wchodzą sobie w tematy?
Każdy z nas ma określone miesięczne cele w przypadku umów stałych, natomiast redaktor weekendowy otrzymuje wynagrodzenie według liczby publikacji (w końcu różna jest liczba weekendów i świąt w danych miesiącach). Tematów jest mnóstwo, więc raczej hamowaliśmy Isanda, by pisał po nie więcej niż 5-6 newsów dziennie, wybierając te najistotniejsze. Gdy przychodzi informacja o nowej ofercie jakiegoś operatora, to rzuca się wszystko i zajmuje nią, reszta to stały research (RSS, Feedly, FB, Twitter, portale polskie i zagraniczne).

Mamy specjalną platformę komunikacji, na której autorzy mogą sobie "zaklepać" temat czy planować większe publikacje, ale i też w panelu administracyjnym portalu wystarczy założyć temat, by inna osoba go zauważyła i nie zajmowała się nim. Gdy pod koniec piątkowego dyżuru trafiają się ciekawe pomysły na wiadomości, to przesyłamy je do Isanda, by nadrobił je w weekend.

Tematyka to z jednej strony kwestia oceny autora, a z drugiej stała obserwacja, które z typów wiadomości (tematyka, format itd.) cieszą się największą popularnością wśród Czytelników. Np. nie zawsze wysokiej klasy sprzęt z Biedronki zwykle pobudza do dyskusji. Nawet poza swoimi dyżurami, gdy ktoś upatrzy jakiś ciekawy temat, to podsyła go na redakcyjną skrzynkę. Sam pracuję od 8 rano do często 23-24, koordynując pracę 2 redakcji (GamingSociety.pl to też moje dziecko), co chwila wynajdując coś fajnego dla obu redakcji.

Ścisłego podziału tematyki nie ma, choć łatwo jest zgadnąć kto u nas lubi jakie tematy. Np. Arek chętnie podejmuje się spraw regulacyjnych i zawiłości regulaminowych, a Marian rankingów czy zestawień aplikacji. Arek uwielbia testować Huaweie, a Marian Soniaki itp. Isand z kolei np. śledzi prasę w języku francuskim i azjatyckie premiery sprzętu. Po mojej stronie są korekty dużych tekstów i multimedia do recenzji sprzętu - 95% testowanego sprzętu przechodzi przez moje ręce.

Gdy na dyżurze jest więcej niż jedna osoba, raczej bijemy się o tematy, niż kogoś trzeba prosić, chętnie zamieniamy się na dyżury czy zastępujemy kogoś, a na naszym prywatnym czacie gadamy sobie jak normalni kumple. Bardzo często też np. jedna osoba zajmuje się tekstem, druga wycina grafikę, a trzecia publikuje wpis na FB. Podczas imprez takich jak MWC czy IFA, wszyscy zasuwają jak w transie, by przetworzyć ogrom materiału. Zgrany team to podstawa :)
 #976674  autor: Morvius
 09 lut 2018, 13:28
Pięknie rozpisane. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #976679  autor: goral2099
 09 lut 2018, 14:22
Ciekaw jestem, czy nadawałbym się do tego typu pracy. Czy posiadam odpowiednie cechy, wiedzę i umiejętności...bo w sumie nie mam pojęcia zielonego o takim zajęciu - nie wiem jakie są oczekiwania itp.
 #976680  autor: Morvius
 09 lut 2018, 14:25
@goral2099 nic nie stoi na przeszkodzie abyś podesłał DEMO do Luina na PW. :wink: Nie spróbujesz to sie nie dowiesz. :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #976700  autor: LuiN
 09 lut 2018, 16:21
@goral2099, Morvius dobrze prawi. Napisz jakiś newsik, podeślij i pomyślimy.