DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 25 z 53
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 53
 #1056066  autor: LuiN
 22 lis 2018, 12:48
pawcio1978 pisze:
22 lis 2018, 12:17
Stare forum było lepsze. Spam nadal jest.
Spam kasujemy na bieżąco i blokujemy całe grupy adresów IP spamerów. Dzisiaj zablokowaliśmy już 4 mln adresów. Znudzi im się :)
 #1056067  autor: Remington
 22 lis 2018, 12:54
Botom się nie znudzi, nam już prędzej.

A wystarczyłoby włączyć konieczność autoryzacji pierwszych postów przez moderatorów. Było to postulowane już dawno, czekaliśmy na nowe forum, więc włączcie to.
 #1056072  autor: LuiN
 22 lis 2018, 13:19
To nie są boty, tylko żywi ludzie. I tak, będzie to skonfigurowane. Piorytety Panie Remku.
 #1056169  autor: forum_tg
 22 lis 2018, 21:54
Remington pisze:
22 lis 2018, 12:54
A wystarczyłoby włączyć konieczność autoryzacji pierwszych postów przez moderatorów. Było to postulowane już dawno, czekaliśmy na nowe forum, więc włączcie to.
Dokładnie. Wielu z Nas pisało o tak prostym mechanizmie! czy to jest dla IT takie trudne?? Skoro nie ma skryptu automatycznie blokującego, to chociaż utworzenie ręcznej akceptacji
 #1056187  autor: Morvius
 22 lis 2018, 23:49
forum_tg pisze:
22 lis 2018, 21:54
Remington pisze:
22 lis 2018, 12:54
A wystarczyłoby włączyć konieczność autoryzacji pierwszych postów przez moderatorów. Było to postulowane już dawno, czekaliśmy na nowe forum, więc włączcie to.
Dokładnie. Wielu z Nas pisało o tak prostym mechanizmie! czy to jest dla IT takie trudne?? Skoro nie ma skryptu automatycznie blokującego, to chociaż utworzenie ręcznej akceptacji
Ta funkcja jest już włączona i osobiście dziś już takie posty zatwierdzałem.

Klasyczny obserwator wątku.
 #1061689  autor: piotrzet
 06 sty 2019, 11:02
Okazuje się, że na forum nie można pisać źle o Plusie natomiast o innych sieciach już tak. Także jeśli nie chcecie otrzymać ostrzeżenia lepiej nie pisać w ogóle źle o tej sieci. Widać administracja nie ma się już czego czepiać ;) Róbcie tak dalej, a na pewno będzie większa ilość odsłon.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061691  autor: Morvius
 06 sty 2019, 11:14
Posty użytkownika zostały zgłoszone, a sprawa rozpatrzona. Nie ma podstaw do zarzucania wyżej wymienionych oskarżeń. A że użytkownik dosyć często jest zgłaszany, cóż widocznie czymś sobie na to zasłużył skoro inni koledzy tak chętnie te wypowiedzi uważają za niepotrzebne lub niestosowne. W każdym razie, spiesząc z wyjaśnieniami, jeszcze raz przypomnę. Widząc na forum jakieś niestosowne wpisy, zbędne oftopy, szkalujące lub wprowadzające w błąd, poprawnym jest zgłosić taki post by oddać go moderacji czy administracji do oceny. Przyjemnego korzystania z portalu w 2019 roku! :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #1061692  autor: piotrzet
 06 sty 2019, 11:22
Przecież to, że to nie widzisz podstaw to normalne, bo to ty dałeś to ostrzeżenie. W każdym bądź razie widać, że na forum zaczyna wkradać się cenzura skoro takie za takie posty w odpowiednich do tego tematach można dostać ostrzeżenie. Inaczej tego nazwać nie można. Także ostrzegam innych użytkowników o pisaniu prawdy o sieci Plus, bo za to możecie zostać nawet zablokowani na forum. Ciekawe, że nikt nie daje ostrzeżeń osobom, które jak mantra powtarzają, że Play nie ma zasięgu. :lol:
Proponuję zmianę nazwy na plusforum2, bo zagrania macie dokładnie takie same jak na oryginalnym forum Plusa ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061695  autor: Morvius
 06 sty 2019, 11:32
Wszystko wyjaśniłem ci w prywatnej wiadomości, zalecam jej ponowne przeczytanie. Wyżej w sumie napisałem to co prywatnie tj. zgłoszenia dotyczą nagminnego tworzenia offtop. Nieważne która sieć jest najgorsza, śmiecenie forum to ciągle śmiecenie i za to dostałeś ostrzeżenie. Po więcej informacji zapraszam serdecznie w korespondencji prywatnej. :) I dalej podtrzymuję, że użytkownik zwyczajnie wylewa swoje żale, ale do tego służy odrębny temat "moje żale o Telepolis". Zawsze zwracałem się do was by dzielić się z nami wszelkimi myślami, jeśli ktoś chciałby na coś zwrócić uwagę, serdecznie zapraszam. Wasze wskazówki są dla nas bardzo ważne, a bez rozmowy sami się nie domyślimy :(

Klasyczny obserwator wątku.
 #1061702  autor: Remington
 06 sty 2019, 12:10
piotrzet pisze:
06 sty 2019, 11:22
Proponuję zmianę nazwy na plusforum2, bo zagrania macie dokładnie takie same jak na oryginalnym forum Plusa ;)

Tam jest wręcz chorobliwe pouczanie wszystkich przez modów i ogólnie przerost ich formy nad treścią. Tego tutaj nie zaobserwowałem. Jedynie działy oficjalne mają tam sens.

Czytałem Twoje wpisy o Plusie zarówno tutaj i jak na Disquss i masz prawo do swojego zdania, ale nie rozumiem po co piszesz o tym niemal wszędzie. Ja z Plusa (konkretnie 2 lata w Plushu) jestem zadowolony i to bardzo (choć w mojej rodzinie to jedyny numer w Plusie) - tam gdzie mieszkam, pracuję czy bywam, ostatnio byłem nad morzem, działa bardzo dobrze. Za to najgorzej oceniam Playa, z którym technicznie miałem niedobre doświadczenia. I nie piszę ani jednego, ani drugiego, pod każdym artykułem. Prosimy Cię po prostu o umiar, bo pisanie non stop tego samego jest zwykłym śmieceniem.
 #1065787  autor: biala1991
 20 lut 2019, 14:47
Moim skromnym zdaniem to są różne wątki, jeden o płatnym przedłużaniu bonusu za doładowanie a drugi o odnawianiu i kumulacji GB z pakietu Rozmowy, Smsy+internet
ale kłócić się nie będę :D
 #1065794  autor: jarekt
 20 lut 2019, 15:26
@biala1991 ma trochę racji.
Chodzi o to, że przedłużać można tym nowym oficjalnym sposobem tylko GB z bonusów za doładowanie i inne GB wpadające na to konto.
GB z pakietów no-limit (tytułowe w tamtym wątku) już tym sposobem się nie przedłużają (niektóre inne też się nie łapią).

Więc ja bym zostawił temat o pakietach nolimit i GB z tych pakietów (i innych GB z innych promocji nie lądujących na konto z GB z doładowań), zmienił mu nazwę (aby nie sugerował dyskusji o GB za doładowania), i utworzył bym nowy czy w zasadzie zmodyfikował ten - poprzez zmianę nazwy - aby dotyczył GB z doładowań i możliwości ich przedłużania.

W zasadzie i tak będą offtopy w obydwu takich "nowych" tematach, bo to normalne w tej "branży", ale będą przynajmniej wstępnie rozdzielone dyskusje o dwóch głównych rodzajach GB w OFnK.

Ale to tak na szybko napisałem, być może czegoś nie przemyślałem do końca - mod powinien się lepiej zastanowić, choćby po to aby mieć mniej potem roboty i aby nam się lepiej wszystko czytało i odpowiadało.

Przy okazji: użytkownik @sylwekZolkusza ma obecnie avatar zajmujący... 502kB, i dodatkowo bardzo "podłużny" i długi. Samo ładowanie wątków gdzie się wypowiada, może niektórym mocno przywiesić fona czy nawet kompa (ściągniecie 500kB to nie jest taki hop siup). Podejrzewam, że niektórzy mogli już zauważyć lagi na forum przez takie avatary (avatar @sylwka jest rekordowo wielki, ale są inni z równie "wielkimi" avatarami).
Zajętość posta przez tak podłużny avatar, to osobna kwestia, równie ważna.

Dla porównania mój avatar zajmuje 9kB - starałem się też aby nie był zbyt podłużny - i ładuje się prawie 60x razy szybciej niż avatar @sylwka, a moje krótkie posty zajmują niewiele miejsca (celowo nie wypełniam też innych pól w swoim profilu, aby moje krótkie posty były faktycznie jak najkrótsze).
 #1065796  autor: Remington
 20 lut 2019, 15:37
Z początku też tak myślałem. Wątek o płatnym przedłużaniu GB jest stary, bo założony wtedy gdy Orange to sondowało. Jednak gdy wprowadzono tę usługę/promocję... niemal cała dyskusja o niej toczyła się w wątku o bonusach OFnK. To chyba wskazało jaka jest "naturalna potrzeba" naszych forumowiczów.

Teraz ilekroć chcę coś napisać o płatnym przedłużaniu bonusu, to sam nie wiem, w którym wątku. Stąd moja propozycja połączenia ich.
 #1065801  autor: jarekt
 20 lut 2019, 15:59
Ja generalnie jestem za konsolidacją podobnych wątków, bo skakanie po tematach mnie denerwuje (bo użytkownicy mają często w nosie pisanie w odpowiednim temacie :)). No chyba, że jest masa postów i owocna dyskusja - wtedy podział na 2-3 tematy może być dobrym rozwiązaniem.
Być może będąc modem, eksperymentalnie (przy czym słowa "eksperyment" nie użyłbym publicznie :)) połączyłbym te tematy już dawno temu...

A tak ogólnie to powiem, że lubię jak mod sam z siebie robi porządek czy rzuca propozycjami porządków - tylko faktyczny porządek, przemyślany w kilku aspektach, a nie porządek, żeby tylko coś zmienić, bo się nudzi, albo go z roboty chcą wyrzucić, bo nic nie robi :).
 #1065802  autor: Remington
 20 lut 2019, 16:07
Z takimi eksperymentami jest taki problem, że po sklejeniu dwóch wątków trudno byłoby je potem rozdzielić. Wolałem zaczekać i zobaczyć czy oba wątki będą "miały się ku sobie".
 #1065808  autor: jarekt
 20 lut 2019, 17:01
To zmienia postać rzeczy, jeśli czekałeś i obserwowałeś. To w tym momencie jesteś ekspert i wiesz raczej dobrze czy je połączyć czy nie. Myślałem, że dzisiaj tak Cię naszło po prostu.

To jeśli po obserwacji i po czasie nadal mocno Cię dręczy myśl aby je jednak połączyć, to ja bym połączył bez zbędnej dodatkowej dyskusji :) (może tylko nad tytułem bym się zastanowił czy nie zmodyfikować aby to przedłużanie ważności GB uwzględnić).
 #1065814  autor: tele2017
 20 lut 2019, 17:15
Jestem przeciwny łączeniu wątku Orange o płatnym przedłużaniu Neta.
Właśnie natłok postów w wątku ogólnym o Orange Free i bonusie robi ogromny kłopot w odnalezieniu informacji.
 #1065838  autor: Remington
 20 lut 2019, 22:23
Zdecydowaliśmy na razie zostawić jak jest, zobaczymy jeszcze czy sprawa się rozwinie.
  • Strona 25 z 53
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 53
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 53