DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 11 z 53
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 53
 #998483  autor: habish
 11 cze 2018, 19:31
Dajmy spokój.

Pytam tylko jakie są kolejne poziomy po ostrzeżeniach?
 #998485  autor: Eragon
 11 cze 2018, 19:35
Patryk7588 pisze:Dajmy spokój.

Pytam tylko jakie są kolejne poziomy po ostrzeżeniach?
Myślałem że logiczne iż mowa o banie czasowym.
Zresztą - grożę Ci?
Spokojnie możesz przytoczyć moją wypowiedź Morviusowi, gdyż niektórzy z moich kolegów nie bawiliby się w spokojne tłumaczenie Ci za co dostałeś ostrzeżenie. Ale widzę że bycie miłym nie popłaca...

:smt006
 #998489  autor: habish
 11 cze 2018, 20:00
W nosie to mam.

Bawcie się dalej w ostrzeżenia, a różowemu Piotrkowi napiszcie jakiś skrypt do ułatwienia zgłoszeń postów.

Facet wydaje się w kłótnie z różnymi użytkownikami a w koszu nie ma ani jednego jego postu, gdzie są nawet posty innych moderatorów, bardzo ciekawe.
 #998490  autor: Eragon
 11 cze 2018, 20:11
Najwyraźniej nikt jego postów nie zgłasza, a my nie przeglądamy wszystkich postów.
Jesteś zły? Również możesz przyczynić się do porządku na forum. Zgłaszaj te osoby, a sam się przekonasz że spamerskie posty zaczną znikać ;)

:smt006
 #998492  autor: habish
 11 cze 2018, 20:15
Nie jestem.
Jak dla mnie koniec tematu.
 #998499  autor: Morvius
 11 cze 2018, 20:41
Eragon, popłaca. Czasami trzeba poświęcić te 3minuty więcej i w spokoju wyjaśnić co się stało. Patryk, teoretycznie mamy zasadę 3 ostrzeżenia i nieposluchany dostaje tygodniowy ban. Z tymi trzema ostrzeżeniami bywa różnie, to zależy od przewinienia i sposobu ustosunkowania się do niego. W nowej odsłonie będą jasno określone przepisy mówiące co i jak. I dzięki nim właśnie wszystko wyjaśni się raz na zawsze, a wszelkie nieścisłości staną się jasne i klarowne dla wszystkich. Dokładamy wszelkich starań by łatwo i wygodnie korzystało się Wam z naszego forum. Chcę również zaznaczyć, że jesteśmy wszyscy tylko ludźmi. Ludzkim jest się mylić czy mieć lepszy lub gorszy dzień, a kamieniem niech pierwszy rzuci ten co nie jest bez winy.na spokojnie wszystko trzeba. Dialogu używajcie.

Wysłane z mojego S7 EDGE przy użyciu Tapatalka

Klasyczny obserwator wątku.
 #998511  autor: piotrzet
 11 cze 2018, 21:06
Patryk jak zwykle swoje. Zgłaszam posty, które są niezgodne z regulaminem forum i mam do tego prawo. Skoro post został usunięty to wyraźnie naruszał regulamin, a nie dlatego, że ja go zgłosiłem. Ale widać niektórzy tego nie rozumieją. Nie ma to jak nie mieć racji, a i tak wszczynać kłótnie i robić niepotrzebny zamęt. Po za tym jak napisał Morvius każdy jest człowiekiem może się pomylić po to jest PW żeby spokojnie wyjaśnić i spytać, a nie od razu na kogoś "naskakiwać".

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998514  autor: habish
 11 cze 2018, 21:12
Ja tylko prosiłem o skrypt który ułatwi Ci pracę, po co masz tyle klikać. :-)
 #998515  autor: piotrzet
 11 cze 2018, 21:15
A ja mam lepszy pomysł. Przestrzegaj regulamin. Wtedy nie muszę zgłaszać, ekipa forum nie musi sprawdzać i usuwać i wszyscy maja mniej roboty.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #999121  autor: Mila89
 15 cze 2018, 15:44
Szanowna Administracjo

Chciałbym sie zapytać kiedy pozbędziecie się wszelkiej maści trolli + prowokatorów z portalu?

Poziom forum w ostatnim czasie dzieki Morviusowi sie podniosł(co mówię z nieukrywanym zaskoczeniem bo zawsze miałem-błedne jak sie okazało wrażenie że jest nieodpowiednia osobą do kierowania forum)
O tyle na portalu pod newsami zupełnie sobie nie radzicie... osoby typu młody_pelikan wszystkie odmiany Calmów itd pisza sobie bzdety(nawet nie z opery) a ich komentarze ani nie są usuwane ani jak pelikan nie są blokowani

Może warto byłoby coś i tamtym kierunku zrobić?

ps zgłaszanie komentarzy nic nie daje, bo zgłaszam(czasem) te najbardziej jaskrawe a one i tak wiszą

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #999188  autor: Remington
 15 cze 2018, 22:11
Słuszny komentarz. Rozwiązanie wydaje się bardzo proste - integracja z Disqus, która zresztą już jest w bazie telefonów. Sam jestem ciekaw, jaka jest przyczyna zwlekania z nią.
 #999355  autor: Morvius
 17 cze 2018, 13:30
@Mila89- problem jest na bieżąco zgłaszany. Osobiście ingerować w posty pod artykułami na głównej nie moge, natomiast wszelkiego rodzaju ataki i przejawy spamerstwa oraz hejty wyłapuje i przekazuję wyżej by się tym zajęli. O ile tu mam sztab świetnie sprawdzających się moderatorów i nie boje się użyć tych zapewnień, o tyle tam na głównej za bardzo nikogo do tych czynności nie ma. Zachęcam pod tym wątkiem do zgłaszania takich rzeczy (w linku) w materiałach bieżących jak i archiwalnych, dzięki temu wasza pomoc przyczyni się do zapewnienia lepszego porządku. Zapewniamy, że już niedługo będziecie pozytywnie zaskoczeni lecz wszystko w swoim czasie. :-)

Klasyczny obserwator wątku.
 #999366  autor: iphoneski
 17 cze 2018, 14:07
Ale też musicie pamiętać, że serwis musi zarobić na wyświetleniach reklam, a jak kilku takich będzie regularnie wchodzić żeby pisać głupoty to wyświetlenia są. Ja nawet kiedyś proponowałem, że komentowanie powinno być tylko dla zalogowanych, np na myapple tak jest i każdy sobie chwali ale dostałem odp że nie wszyscy chcą się logować a serwis chciałby zapewnić możliwość wypowiedzi wszystkim. W weekend jest najgorzej, bo ci co to usuwają też chcą mieć czasem wolne i wtedy większość komentarzy to zwykły trolling.
 #999438  autor: Remington
 18 cze 2018, 08:05
Mila89 pisze:Poziom forum w ostatnim czasie dzieki Morviusowi sie podniosł(co mówię z nieukrywanym zaskoczeniem bo zawsze miałem-błedne jak sie okazało wrażenie że jest nieodpowiednia osobą do kierowania forum)
Morvius nie jest sam :) Działamy we 4-5 osób wspólnie, będąc ze sobą w stałym kontakcie. Pod wodzą Morviusa, któremu należą się wszelkie honory za ogrom pracy jaki włożył (a ile jeszcze przed nim!).

Mila89 pisze:O tyle na portalu pod newsami zupełnie sobie nie radzicie... osoby typu młody_pelikan wszystkie odmiany Calmów itd pisza sobie bzdety(nawet nie z opery) a ich komentarze ani nie są usuwane ani jak pelikan nie są blokowani
Moderacją na portalu zajmuje się wyłącznie redakcja. Skuteczność każdy może ocenić. Dziwi mnie zwłoka w integracji z Disqus, który na innych portalach sporo trolli wymiótł. Tym bardziej, że w części poświęconej telefonom, Disqus jest i działa. Mam nadzieję, że ktoś z redakcji wypowie się w tym wątku.

Mila89 pisze:ps zgłaszanie komentarzy nic nie daje, bo zgłaszam(czasem) te najbardziej jaskrawe a one i tak wiszą
Kiedyś zgłaszałem i działało. Od dłuższego czasu korzystam jednak przez to z wersji Premium - można ustawić wtedy widoczność komentarzy tylko od zalogowanych, wybranych ignorować, no i nie ogląda się reklam. 20 zł za pół roku to spoko cena za taki komfort. Oczywiście to jest workaround, a nie rozwiązanie istoty problemu.
 #999524  autor: LuiN
 18 cze 2018, 21:39
W weekendy pod newsami powinna Monika sprzątać, ale coś Jej to nie idzie jak widzę. Gdy Isand działał w weekendy, był względny porządek. Przemyślę sprawę.

Disqus trafił do katalogu na zasadzie testu i... tego testu nie zdał. Zaskakująco niewiele osób komentuje tą metodą :-/ Postanowiliśmy więc zostawić własny system komentarzy, który przy okazji działa też wtedy, gdy Disqus ma awarię, no i nie wymaga opłacania abonamentów.

Forum czeka totalna przebudowa, a wraz z nią pojawią się nowe narzędzia moderacji. Ruszymy z nim tuż po modernizacji serwisu (a to już w przyszłym miesiącu - 3majcie kciuki :D). Na tym etapie najbardziej zależało mi na zrobieniu porządków w wątkach, by przenoszone były już posprzątane treści i z wielką pomocą Morviusa i reszty Moderatorów, udało się to w miarę osiągnąć.

Ze swojej strony widzę czasami wręcz nadgorliwość w moderacji - objawia się zasypaniem skrzynki e-mail skargami. No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
 #999527  autor: iphoneski
 18 cze 2018, 21:50
LuiN pisze:W weekendy pod newsami powinna Monika sprzątać, ale coś Jej to nie idzie jak widzę.
W ogóle trochę mi jej szkoda bo dopiero niedawno dołączyła a te trolle trochę ją cisną w tych komentarzach.
 #999602  autor: Morvius
 19 cze 2018, 12:19
Ze swojej strony widzę czasami wręcz nadgorliwość w moderacji - objawia się zasypaniem skrzynki e-mail skargami. No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
LuiN skargi były i będą, nie wszystkich uda się zadowolić a zależy mi nie tylko na czyszczeniu forum, ale i odbudowaniu starej świetności i przypomnieniu o tym, że każdy temat jest ważny i niepotrzebne zaśmiecanie jest niewskazane. A jedna osoba ma z tym ewidentnie problem lecąc z płaczem jak dziewczynka do mamy bo jej krzysio złamał kredkę. No cóż, wszystkim dobrze nie zrobię. ;) Tak, wiem, że to dwóznacznie odbieracie zboczuchy. :P

Klasyczny obserwator wątku.
 #999608  autor: userro2
 19 cze 2018, 13:19
LuiN pisze:No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
Ekhem... Na jaką tapetę?
 #999676  autor: f0ku5
 19 cze 2018, 23:43
LuiN pisze:Ze swojej strony widzę czasami wręcz nadgorliwość w moderacji - objawia się zasypaniem skrzynki e-mail skargami. No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
Absolutnie nie zgadzam się, jakoby moderacja obecnie była "załatwiana" zbyt nadgorliwie. Problem po prostu leży w tym, że bardzo długo moderacji tutaj nie było praktycznie wcale i wszelakiej maści trolle czuły się bezkarnie ;)
Obecnie staramy się nad tym panować, a osoba ostrzeżona i/lub zbanowana pisze w takiej sytuacji do administracji, ponieważ myśli, że w takiej sytuacji coś ugra i się na nas w jakiś sposób zemści.
 #999693  autor: Remington
 20 cze 2018, 08:32
Zrobiła się dyskusja o moderowaniu i portalu, i forum, więc połączyłem wątki w jeden.
  • Strona 11 z 53
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 53
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 53