DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 26 z 53
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 53
 #1074832  autor: Eragon
 25 cze 2019, 11:57
Poszło zgłoszenie - może wypadek przy pracy.
Mam nadzieję że nowy dział odciąży stare i pomoże nowym, niezdecydowanym. Samemu kiedyś miałem ten problem - skoro szukasz - to samemu do końca nie wiesz czego...

Co do uwag dot. forum i jego technicznego działania, najlepiej pisać TU :)

:smt006
 #1074837  autor: orson_dzi
 25 cze 2019, 12:39
Zobacz teraz. Wygląda ok, teoretycznie powinno działać.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #1074889  autor: Morvius
 25 cze 2019, 21:52
działa już poprawnie :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #1079395  autor: kozien70
 28 sie 2019, 10:16
Szanowny Moderatorze: z premedytacją zacytowałem posta, pod którym odpowiadalem. Autorzy często edytuja/zmieniają po pewnym czasie treść swoich postów i bez cytatu wersji oryginalnej odpowiedź traci sens i brzmi głupio.
Sorry za offtop.
 #1079397  autor: Remington
 28 sie 2019, 11:17
Komentarz był do osoby, której nick znalazł się w moim wpisie.

Kolega poczyna sobie w ostatnich dniach na forum tak, że część jego postów leży w koszu, a na jego koncie są już ostrzeżenia. Nawet napisane boldem zwrócenie uwagi zignorował.
 #1083747  autor: Remington
 12 lis 2019, 00:30
Wreszcie ktoś zauważył ;). Wobec ograniczonej dostępności Morviusa, zaproponowano mi tę funkcję jeszcze przed wakacjami, jednak podjęcie decyzji zajęło mi aż do jesieni.

Tytuł "Junior" nie pasuje do kogoś w moim wieku, ale cóż poradzić, tak jakoś wyszło i odmłodniałem niczym Benjamin Button :). Junior Admin to bowiem nazwa grupy uprawnień, wiążącej się z szerszą funkcjonalnością panelu. Dzięki temu udało mi się rozwiązać problemy już kilku użytkowników i zasłużyć na szczere "dziękuję" z ich strony, zweryfikować kilka oficjalnych kont operatorów, a także namierzyć dużo więcej spamerów niż mogłem dotąd.

Tak poczuwam siebie w tej roli, by przede wszystkim pomagać - jednostkom i całej społeczności. Nie czuję się "pierwszym wśród modów" i oby nie było takich sytuacji bym musiał tak się poczuć :D.
 #1083751  autor: frasag
 12 lis 2019, 06:27
Gratulacje Remington :). Był 1 post Admina LuiN-a że będzie nowy Szef na Forum- ale jakoś nie skojarzyłem- pewnie dlatego że tu rzadko bywam. Spodziewałem się nowej buzi. Zajrzałem do spisu Redakcji i zmian nie widziałem. Pardon Monsieur!
 #1084729  autor: abrams
 30 lis 2019, 12:02
mirekK pisze:
28 lis 2019, 22:45
Projektant forum nie założył , że ktoś może chcieć usunąć/edytowac post.... BRAWO :)
Założył, założył tylko że jest to ograniczone czasowo (1h ?) od czasu napisania
 #1084749  autor: mirekK
 01 gru 2019, 10:37
Bez sensu... to znaczy myśl/sytuacja nie może zmienić się po upłynięciu 12 h ??
Na kilkunastu ogarniętych i bardziej rozbudowanych forach, chćby pod kątem IT, taka możliwość zawsze jest zwyczajnie "bezterminowa". Użytkownicy zmieniając coś używają przekreślenia czcionki, żeby można było złapać wątek. Pojawia się oczywiście problem uczciwości, no ale bez przesady to nie gra o życie ludzkie czy duże kwoty. Podobna sytuacja dotyczy moich wpisów na temat sieci Otvarta, są nie wiadomo dlaczego regularnie usuwane. Poelacam przyjrzeć się chociaż standardom na bardzo liczniejszej Elektrodzie. Pewnie i ten wspis nie zostanie zaakceptowany... dziwne podejście, bo przecież miałem w zamiarze wesprzeć forum wartą uwagi ofertą.
 #1084750  autor: Remington
 01 gru 2019, 11:27
Ograniczenie czasu edycji było konieczną odpowiedzią na działania spamerów na forum. Jeśli minęło 12 godzin lub ktoś Ci odpowiedział, po prostu wstaw nowy post.

Przyczyny odrzucania postów podawałem Ci w PW. Jak dotąd notorycznie próbujesz zaśmiecać wątki wpisami nie na temat, oto konkrety:

1. viewtopic.php?f=76&t=82383 - w wątku służącym wyłącznie do zamieszczania kodów próbowałeś rozpocząć dyskusję, więc wpisy zostały odrzucone

2.viewtopic.php?f=76&t=91656 - wątek o promocjach w prepaid próbowałeś zaśmiecić linkami do promocji w abonamencie Otvarta, więc wpisy zostały usunięte

3. viewtopic.php?f=76&t=129642 - we własnym wątku o kodach z gazet rozpocząłeś dywagacje na temat czasu edycji postów i odrzucania Twoich wpisów, w drodze wyjątku wpisy zaakceptowałem i przeniosłem by wszyscy mogli przeczytać niniejszą odpowiedź.

Piszesz o standardach, więc dochowuj ich sam.
 #1085496  autor: Remington
 12 gru 2019, 13:15
Remington pisze:
01 gru 2019, 11:27
2.viewtopic.php?f=76&t=91656 - wątek o promocjach w prepaid próbowałeś zaśmiecić linkami do promocji w abonamencie Otvarta, więc wpisy zostały usunięte

Dziś znowu w ww. wątku próbowałeś zamieścić post, którego niemal cała treść to był wywód o edytowaniu postów. Odrzucony.
 #1085497  autor: mirekK
 12 gru 2019, 13:23
Po prostu odnoszę się do wszystkich innych for i ich normalnych standardów.. kolejna sprawa skoro odrzucacie wpis, to wypadało by go zachować, żeby autor miał szansę na korektę. Poza tym dobrym obyczajem jest swtorzenie wątk, co można zmienić / usprawnić na forum, żeby poddać go dyskusji. Bo każdy może zaproopnować dobry i zły pomysł / rozwiązanie.
Naprawdę macie dziwne zasady... nie uwględniajace komfortu użytkownika i wymuszjące dodatkowy czas na uspraweidliwienia, prośby itp a tego mamy wszyscy nie wiele. Założeniem powinna być chyba wzajemna pomoc i wymiana informacji, ale na zdrowo pojętych zasadach a nie DZIWNYCH wytycznych.
 #1085503  autor: Remington
 12 gru 2019, 14:35
mirekK pisze:
12 gru 2019, 13:23
Po prostu odnoszę się do wszystkich innych for i ich normalnych standardów.. kolejna sprawa skoro odrzucacie wpis, to wypadało by go zachować, żeby autor miał szansę na korektę.

To już niestety funkcjonalność PHPBB, niezależna od tych, którzy z niego korzystają i moderują. Fajnie byłoby mieć nie tylko przyciski "Zaakceptuj" i "Odrzuć", ale też "Zwróć do autora". Co do czasu edycji, to np. na playforum, na edycję jest 5 minut. U nas jest 144-krotnie więcej czasu. Nawet nie wiesz ile spamu pozwoliła ta blokada odsiać (a i tak każdego dnia mamy go sporo).

mirekK pisze:
12 gru 2019, 13:23
Poza tym dobrym obyczajem jest swtorzenie wątk, co można zmienić / usprawnić na forum, żeby poddać go dyskusji. Bo każdy może zaproopnować dobry i zły pomysł / rozwiązanie.

To może w ogóle zapoznaj się z forum? W dziale viewforum.php?f=6 znajdziesz sporo wątków, w których można wyrazić swoją opinię lub zgłosić propozycje odnośnie funkcjonowania portalu, forum, moderacji na portalu, moderacji na forum (to niniejszy wątek) itd.

mirekK pisze:
12 gru 2019, 13:23
Naprawdę macie dziwne zasady... nie uwględniajace komfortu użytkownika i wymuszjące dodatkowy czas na uspraweidliwienia, prośby itp a tego mamy wszyscy nie wiele. Założeniem powinna być chyba wzajemna pomoc i wymiana informacji, ale na zdrowo pojętych zasadach a nie DZIWNYCH wytycznych.

Zachęcam Cię też do zapoznania się z innymi działami forum, może dzięki temu w końcu przestaniesz siać offtopami. Zapewniam, że wówczas konieczność akceptacji Twoich postów zostanie zdjęta i również moderatorom ubędzie pracy.
 #1085508  autor: mirekK
 12 gru 2019, 17:37
Nie wiedziałem, że możliwość edycji wspisu powiązana jest z możliwością otrzymania spamu...

Ok zbiorę z czasem uwagi i zamieszczę w odpowiednim temacie.

Konkretniej co trzeba zrobić żeby posty nie wymagały akceptacji ?
 #1085512  autor: Remington
 12 gru 2019, 17:58
mirekK pisze:
12 gru 2019, 17:37
Nie wiedziałem, że możliwość edycji wspisu powiązana jest z możliwością otrzymania spamu...

Nie otrzymania spamu, tylko jego publikowania.

mirekK pisze:
12 gru 2019, 17:37
Konkretniej co trzeba zrobić żeby posty nie wymagały akceptacji ?

Pisać tak, aby posty nie były odrzucane. Czyli trzymać się tematu wątków, przeszukać forum zanim się opublikuje nowy wątek lub o coś zapyta i ogólnie przestrzegać netykiety. Jeśli będziesz się tego trzymać, na pewno zdejmiemy blokadę.
 #1086030  autor: marcz123456
 21 gru 2019, 15:07
Szanowny Pan Admin Remington powinien być trochę mniej nadgorliwy.
 #1086036  autor: Remington
 21 gru 2019, 15:47
Zakończyłem z konkretną deklaracją dyskusję, którą ciągnąłeś o czymś co dawno Ci wyjaśniono. Wznawiając ją mimo mojego apelu, nie oczekuj, że nie dotrzymam słowa.
  • Strona 26 z 53
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 53
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 53