DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

#909736  autor: Mila89
 06 lut 2017, 18:15
Forum jak wiadomo umiera jednym z niewielu dzialow ktory jednak zyje jest dzial "hyde park" w opisie tego dzialu czytamy:

"Tu można pisać O WSZYSTKIM w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

O WSZYSTKIM a tymczasem Morvius postanowił jednoosobowo de facto o zamknieciu tego działu poprzez usuniecie kilkunastu tematów... przejrzałem pobierznie te tematy wiele z nich bylo wartosciowych wiele reprezentowalo odpowiedni poziom(nawet Morvius sie w nich wypowiadal) a tymczasem arbitralnie zostaly wyrzucone. Bardzo prosze o ponowna weryfikacje i przywrocenie wiekszosci. To ze wg Morviusa jakis temat "prowokuje spam to nie jest zaden argument, spamu tam nie ma ale idac tym tropem 99% tematow mozna wywalic do kosza

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-

Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #909743  autor: Xy
 06 lut 2017, 18:52
Właśnie tak patrzę, że poleciało wiele tematów wcale nie zachęcających do spamowania. Wiele z nich zakładanych było przez osoby którym ostatnie, co można zarzucić to spamowanie... Nie wiem o co chodzi :shock:

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ ???
 #909751  autor: Mila89
 06 lut 2017, 19:05
XY w czesci z nich zarowno ty jak i Morvius sie wypowiadaliscie... byly tematy gdzie co kupic gdzie wynajac co ktos poleca na prezent itd... tematy wytrzymaly pare lat czesc z nich miala wiele wypowiedzi a tutaj nagle Bang i koniec nagle za "fabryke spamu" zostaly uznane. Moze wywalcie caly dzial?

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-

Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #909752  autor: Xy
 06 lut 2017, 19:09
To nie ja usuwam hurtowo połowę Hyde Parku. Owszem, były wątki typowo spamerskie do nabijania postów, reklamowania Bóg wie czego ale widziałem, że było wiele sensownych i one także wyleciały w kosmos. Było pytanie o felgi samochodowe, koszula na prezent, gdzie kupić fajny zegarek, mój wątek o stronie typu wiadomości, bagażnik dachowy czy prezent na 40 urodziny. Sorry ale ja kompletnie nie rozumiem działania polegającego na koszeniu tego typu wątków.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ ???
 #909753  autor: Morvius
 06 lut 2017, 19:13
Tak, to prawda. Postanowiłem pozbyć się wpisów, które umarły lub nie zostały ciepło przyjęte i posiadały kilka odpowiedzi. Ponadto postanowiłem zablokować i usunąć tematy, które prowokowały do udostępniania spamu. Wybaczcie ale nie rozumiem tej bulwersacji. W sobotę usunąłem 94 zgłoszenia z Hyderpark o spamowaniu, dziś jest problem, że zablokowałem tematy generujące spam. Podejścia nie zmienię. Dalej będę blokował i usuwał wszytko co przyciąga spamerów oraz reklamodawców wszelakich usług niezwiązanych z polityką portalu. Nawet środki na pryszcze się znalazły.

Klasyczny obserwator wątku.
 #909755  autor: Xy
 06 lut 2017, 19:18
Mój wątek dot. strony z wiadomościami to był spam? Wątek o wyborze felg to był spam? Pytanie o bagażnik dachowy to był spam?

W takim razie dlaczego zostały wątki typu Pokemon Go, wynajem auta w Krakowie, inwestycja w złoto czy buty do 300 zł?
Było wykosić wszystko jak leci. A najlepiej usunąć cały Hyde Park i byłby spokój.

#909758  autor: Remington
 06 lut 2017, 19:39
Xy pisze:Mój wątek dot. strony z wiadomościami to był spam? Wątek o wyborze felg to był spam? Pytanie o bagażnik dachowy to był spam?
Strona z wiadomościami - sam się zdziwiłem (moderator zamknął dyskusję moderatorowi - dobre!), szczególnie, że pytałeś o wiadomości także technologiczne itp., a to ewidentnie w tutejszej tematyce. Sam ciekaw byłem tamtych propozycji. Podobnie wątek gdzie założyć maila i dlaczego - ale on został zaspamowany. I tylko te.

Natomiast co do reszty... Pomijając zdradzający zamiar wandalizmu i chamstwa temat o kolumnach w bloku. Sorry, ale to nie forum o felgach, prezencie na 40. urodziny, postanowieniach noworocznych, nauce języka, fajnej koszulce itp. Takie pytania w większości zadawali spamerzy - kopiując czyjeś pytania sprzed lat z netu, jak np. tu:
viewtopic.php?p=907030#p907030
albo tu:
viewtopic.php?f=37&t=88356#p907022

Pod wpływem pojawiającego się spamu nabrałem przekonania, że Hyde Park dawno już stracił rację bytu. Z kolei czy forum umiera - dzisiaj było sporo postów w zupełnie normalnej forumowej tematyce.

Z tych 94 zgłoszeń jakieś 2/3 to pewnie moje :D Powtórzę jednak co pisałem wcześniej. Zamykanie wątków i przenoszenie do kosza wcale nie uprzykrza życia spamerom. Wklejone przez nich linki nadal są widoczne dla wyszukiwarek. Albo trzeba wyżynać z postów linki, albo kasować całe posty.
 #909761  autor: Xy
 06 lut 2017, 19:47
Hyde Park był po to, by można było sobie luźniej porozmawiać nie tylko na tematy stricte telekomunikacyjne. Także właśnie o felgach, samochodach, stronach www, wyborze farb do mieszkania czy jakości powietrza. Na każdym forum, gdzie piszę jest taki wątek i nikt nie ma nic przeciwko tematom jak wyżej dopóki leżą sobie w odpowiednim dziale.
Ale skoro mamy tutaj pisać tylko i wyłącznie o telefonach i sieciach to chyba Hyde Park stracił rację bytu. Rozumiem usuwać wątki reklamowo spamerskie nic nie wnoszące do dyskusji. Ale obecne działanie to moim zdaniem lekka przesada.
A jeśli już tak zaawansowane czystki to Hyde Park ma 66 stron. Jak szaleć to szaleć...

#909762  autor: Remington
 06 lut 2017, 19:53
Xy, wchodzę na forum, klikam jak zawsze link "Zobacz nowe wątki" i widzę połowę wpisów w Hyde Parku na tematy, które wymieniłeś. Z czego większość to spam. Odechciewa się wertować tę listę i wyszukiwać wątki związane z tematyką forum. Hyde Park to poprostu śmietnisko, w którym w dodatku kłębi się od spamu.

Na post o woni z psiego pyska sam odpisałeś zwracając autorowi uwagę. Tyle, że psu śmierdziało... 8 czy 9 lat temu i to komuś z zupełnie innego forum. Podobnie z wątkiem viewtopic.php?p=900559#p899456 założonym przez spamera, podjąłeś dyskusję zamiast zamknąć. Itd.
 #909766  autor: Xy
 06 lut 2017, 20:01
Bo prawda leży po środku, a wiele wątków poleciało niesłusznie. Jasne, że wątek o tym, że kundlowi wali z japy nie nadaje się nawet na hajt park ale w dalszym ciągu uważam, że tematy np. moto powinny tam zostać. Swego czasu był nawet postulat o utworzenie takiego podforum. No ale skoro lepiej wywalić...
BTW skoro te tematy nie nadają się do HP to o czym można tam pisać?
BTW 2 Zobacz ilu z obecnych moderatorów w ogóle już się nie udziela bądź wpada bardzo rzadko. Zastanawiam się ale chyba z czasem i ja opuszczę ten okręt...

#909769  autor: Morvius
 06 lut 2017, 20:04
xy podaj mi proszę 4 kategorie do jakich należy Hyderpark?

#909771  autor: Remington
 06 lut 2017, 20:08
Xy pisze:BTW 2 Zobacz ilu z obecnych moderatorów w ogóle już się nie udziela bądź wpada bardzo rzadko.
To fakt. Dziękuję Morviusowi za reakcję, lepiej późno niż wcale ktoś zaczął tu sprzątać.
 #909775  autor: Xy
 06 lut 2017, 20:14
Morvius pisze:xy podaj mi proszę 4 kategorie do jakich należy Hyderpark?
Hyde Park główny oraz: Sport, Film i Muzyka, Komputery i Konsole oraz Humor.

Z opisu działu: "Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych."
Gdzie jest więc zakaz zakładania tematu np. Moto? Nie upieram się, że taki temat MUSI BYĆ. Ale powiedz mi dlaczego jeden z tego typu wątków wyleciał. Nie było spamu, reklam ani nic...

#909776  autor: Morvius
 06 lut 2017, 20:19
W gwoli ścisłości, dział Hyderpark dzieli się na:
-Humor
-Komputery i konsole
-Muzyka i filmy
-Sport.
Nie widzę tam motoryzacja, meble kosmetyki biżuteria etc. A jak się zakłada wątek? wybierając odpowiedni działa i w nim zakładając odpowiedni temat. To, że się zrobił śmietnik nie znaczy, że nie można tego poukładać więc moja odpowiedź brzmi tak, usunę resztę zbędnych śmieci i odpowiednie przeniosę do poszczególnych działów. Koniec z dziadostwem. I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.

#909785  autor: Morvius
 06 lut 2017, 20:54
Apeluję również do użytkowników o zgłaszanie treści, które waszym zdaniem nie mieszczą się w ramie regulaminu. Każde zgłoszenie zawsze jest rozpatrywane indywidualne, jesteśmy do waszej dyspozycji. :) Nie gryziemy.