DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #857226  autor: Sirmark
 19 mar 2016, 23:45
Jak być może niektórzy zauważyli, zaczęliśmy od czasu do czasu robić rankingi ofert.
Chcemy je robić ciut częściej, w różnych kategoriach i przy różnych założeniach.
Ale też chcielibyśmy z wami ustalać pewne parametry brzegowe, na bazie których opracujemy zestawienie.
Najprościej będzie to wytłumaczyć na konkretnym przykładzie, czyli rankingu, który chcemy teraz zrobić.

Na początek chcemy zrobić: Ranking z ofertami głosowymi, bez telefonu. Z oferty powinno być można skorzystać przez internet.
Będzie to coś podobnego do tego, co już zrobiliśmy w zeszłym roku
http://www.telepolis.pl/artykuly/rankin ... 3,794.html
Od razu uprzedzę pytania: czemu akurat oferty głosowe. Odp.: bo od czegoś trzeba zacząć. :)

Na początek chcemy jednak z wami ustalić kryteria. W powyższym linku założeniem była:
oferta nolimit na połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 2GB danych.
Pytanie, przyjąć mamy te same kryteria czy je zmodyfikować? Jeżeli zmodyfikować, to prośba o propozycje.

Do zestawienia nie chcemy brać wszystkich możliwych taryf, ale tylko te potencjalnie najlepiej spełniające założenia, dwie góra trzy taryfy każdego operatora. I tu możecie wskazać, które oferty na pewno powinny wejść do zestawienia.

Mając takie wasze głosy, wybierzemy kryteria i zajmiemy się przeliczeniem całości.
Mam nadzieje, że do poniedziałku włącznie pojawi się tutaj parę waszych opinii.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #857356  autor: Micho
 20 mar 2016, 19:45
SirmarK pisze:oferta nolimit na połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 2GB danych
Jest to tzw. podstawa i obecnie takie minimum więc jest to dobre do tworzenia rankingu.
 #857430  autor: Mila89
 21 mar 2016, 10:01
SirmarK pisze: Na początek chcemy jednak z wami ustalić kryteria.
Napewno dodatkowe pkt za lejek
oraz za dodatkowe GB :)

ew zrobcie 2 rankingi

1) No limit i 2GB
2) No limit i 5GB

Bo jednak 2GB to dla sporej grupy jednak mało

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #857436  autor: Kryniczanin
 21 mar 2016, 10:31
Nie zapomnijcie o połączeniu oczekującym, zawieszeniu, konferencji i zakazach połączeń. Bo bieda sieci typu Orange, Plus i częściowo T-Mobile (zakazy) nie udostępniają tych podstawowych usług GSM z początku lat 90 w mixie i karcie.

Za to w MVNO udostępniają Orange dawniej MyAvon, Plus Lajt Mobile.

Przy tworzeniu własnej taryfy pamiętajcie o tym!
 #858321  autor: Gregrin
 25 mar 2016, 18:57
Na pewno samoodnawialnosc pakietów, sumowanie się pozostałych jednostek (net), prędkość netu w danej taryfie no i dosyć istotna w prepaid'zie ważność konta (RWK) czy częstotliwość jego ładowania przy danym pakiecie jeśli nie ma RWK. Dodatkowo są jeszcze bonusy za staż/przeniesienie. Z marginalnych rzeczy to bonusy za doładowania w stylu skarbonki itp. Generalnie spory temat :)

PS linki do 2 i 3 miejsca nie działają
Np http://www.telepolis.pl/porownywarka-gs ... ,1598.html zwraca "Przepraszamy, strona wygasła
Możesz teraz przejść na Stronę główną lub Mapę Strony"

PS2.Nie wiem jak dla innych ale dla mnie ten ranking jest strasznie nieczytelny... Np najeżdżając na kolumnę powinno być jakieś małe info co w niej jest brane pod uwagę (a nie konieczność przeskakiwania stronę wstecz). Sytuacja z punktami jest dla mnie trochę zamieszana bo są punkty szczątkowe i z całości. Wydaje mi się ze lepiej by było napisać w % ile dana grupa znaczy w całej ocenie. Niby te same liczby ale już nie mieszają się z punktami w grupie.
Fajnie ze jest szczegółowo wyjaśnione jak zostało wszystko policzone ale dlaczego zamiast kilku koszyków ze statycznymi danymi nie da się samemu wpisać swojego użycia i na tej podstawie wyliczyć najlepszej oferty ?? Jak sami piszecie "nie istnieje też najlepsza, uniwersalna oferta. Istnieją tylko takie, które są najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb danego klienta." nie było by to zwykłym porównaniem ofert a dopasowaniem ich indywidualnie pod każdego użytkownika.