DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #800622  autor: Morvius
 07 maja 2015, 22:38
calm nie bierz tego do siebie, przecież to był tylko przykład. Jest zarówno na forum jak i na głównej masa spamerów, która tylko czeka aby opisać historię swojego życia pod wpisem, kompletnie odbiegając od tematu materiału. Zauważyłeś zapewne, że są ustosunkowane pewne poczynania związane z poprawieniem jakości użytkowania i pracy forum ( mega plus za to i chwała ) i pewne złe/dobre nawyki czasem jak palenie papierosów trzeba po prostu porzucić i iść z nurtem. Po co szukać problemów na siłę, kiedy codziennie dodajesz wpisy na temat ciekawych programów w telewizji ( codziennie śledzę twoje wpisy =] ) nie przeszkadza ci fakt zalogowania, który musisz wykonać. Nie możesz po prostu zaznaczyć "ptaszkiem" zapamiętaj mnie i przy kolejnym wejściu po prostu już jesteś zalogowany? Nie chce mi się wierzyć, że dla tak starego wilka to stwarza tak wielki i poważny problem.

Klasyczny obserwator wątku.
 #800665  autor: WitekT
 08 maja 2015, 09:13
Powiem Wam czemu jestem przeciwny wymuszania logowania przed komentowaniem. Kilka powodów:

1) Niektóre portale wprowadziły komentarze oparte o Disquss, często wymuszają zalogowanie. I co? I nic - okazuje się, że ludzie nie wstydzą się robić trzody pod własnym imieniem i nazwiskiem.

2) Komentarze to kopalnia wiedzy. Niejeden news na TELEPOLIS.PL został mocno zainspirowany jakimś wpisem. Czasem są to wpisy robione celowo, puszczane przecieki przez pracowników wbrew woli zarządzających. Jak ktoś rzuci anonimowo, to jest tylko jego IP (na dodatek może polecieć jakimś TOR-em albo innym proxy). Jeżeli wprowadzili byśmy rejestrację, to zostaje więcej śladów (np. konto mailowe, u providera takiego konta można zdobyć kolejne dane itp.) Chyba rozumiecie o co chodzi...

I na koniec - jak ktoś będzie chciał robić trzodę, to zawsze znajdzie sposób. Będziemy starali się mocniej ciąć i tyle. :-)
 #800668  autor: Golarz Filip
 08 maja 2015, 10:08
A już totalną porażką jest stosowane przez niektóre portale, moderacji komentarzy przed ich wyświetleniem; czy napiszesz ładnie i składnie czy w komentarzu umieścisz pięć słów powszechnie uważanych za wulgarne, to musisz czekać czasem kilka godzin, aż pojawi się pod wpisem.
Odechciewa się wtedy publikacji jakiejkolwiek.
Na Telepolis odkąd pamiętam pewne artykuły czy też newsy mają swój "time line" i grzeją się równie mocno jak żółte paski w TV. To jest właśnie w mojej opinii zaleta.
Owszem moderacja głupich czy wulgarnych powinna być na bieżąco, ale mnie osobiście minusy czy też plusy mało obchodzą.Może po prostu nie jestem zepsuty przez FB ;)
 #800676  autor: WitekT
 08 maja 2015, 10:34
Mila89 pisze:Czy my napewno jesteśmy dalej na TELEPOLIS.PL? Sprawy ktore stały i ktore sie wydawało nie zostana zmienione jeszcze dlugo ruszyły błyskawicznie
No fajnie fajnie
Pisałem wcześniej, że kilka tygodni temu wywróciliśmy do góry nogami pracę naszej redakcji, choć jeszcze trochę poeksperymentujemy. Efekty już zaczyna być widać i cieszę się, że widzą to nawet sceptycy.
 #800677  autor: babeo
 08 maja 2015, 10:55
WitekT pisze:I na koniec - jak ktoś będzie chciał robić trzodę, to zawsze znajdzie sposób. Będziemy starali się mocniej ciąć i tyle.
Czyli jednak najbardziej pasuje do tego, ta propozycja:
divhashmorex pisze:1. Poprawienie systemu moderowania komentarzy - zwiększenie ilości osób, które miałyby możliwość reagowania na zgłoszenia, jak i ukrywania/usuwania komentarzy. Najlepiej, gdyby oddelegować część moderatorów forum, przynajmniej tych doświadczonych, bądź chetnych.
:-)
 #800792  autor: goral2099
 08 maja 2015, 18:48
No jak na razie moja wypowiedź o reklamach Play ma tylko -2. Myślę, że taki sam wpis tydzień temu "pochwaliłby" się wynikiem -4 do -6. No, ale zobaczymy co dalej będzie. ;)

Za to Calm, widzę czuje się jak ryba w wodzie... :D
 #800806  autor: Niezgodna7
 08 maja 2015, 19:45
Ja? Ja nie czuję, a widzę, że mam już -9.
Więc da się? Da się
:- D
Góral, a która to ta woda?
;- )
 #800858  autor: Niezgodna7
 09 maja 2015, 10:37
Hehe
Nie wszystkie minusowacze jeszcze wiedzą, więc minusują do -4, i tak zostawiają.
Ewidentnie widać, po co większość minusuje; aby ukryć komentarz.
A ja naiwny myślałem, że po to są plusy i minusy, aby OCENIAĆ, a nie ukrywać wypowiedź...
 #801180  autor: Mila89
 11 maja 2015, 18:19
babeo pisze:
Mila89 pisze:System z ocenianiem wypowiedzi zmieniony w PÓŁ DNIA Sprawa z błedami w newsach literowkami koniecznościa czytania 3 razy tekstu przed wysłaniem newsa(orson) zmieniony w PÓŁ DNIA
Nowi moderatorzy na forum(gratuluje) generalnie zmiany zmiany zmiany...

Czy my napewno jesteśmy dalej na TELEPOLIS.PL? Sprawy ktore stały i ktore sie wydawało nie zostana zmienione jeszcze dlugo ruszyły błyskawicznie
No fajnie fajnie
Czy Twój wpis jest szczery?
Dlaczego wątpisz? To że bardzo często krytykowałem nie znaczy to ze była to krytyka dla samej krytyki... poprostu jak cos mi nie odpowiada to o tym mowie i w druga strone rowniez to działa tzn ze jak pewne rzeczy ida w dobrym kierunku to rowniez umiem to "docenic"
Zreszta babeo bardzo czesto czytam, twoje wypowiedzi i akurat w tym wzgledzie nie jestes zbyt daleko odemnie... tzn bardzo czesto krytykowales ale rowniez czesto chwaliles

pozdrawiam

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #801250  autor: Mila89
 12 maja 2015, 08:42
Dokładnie, bo dla Troli nawet -10 nie stanowi problemu... zaloza sobie te 6 kont wiecej i -10 zrobia bez problemu. Pozatym spojrzcie na ten komentarz zaminusowany to jest zwykla opinia ktora krytykuje Play

Dlatego najlepiej zeby ukrywanie komentarzy w ogole wylaczyc a minusy zostawic jako opinia dla Adminow czy dany komentarz np nie usunac

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #801251  autor: WitekT
 12 maja 2015, 08:50
Ocenimy za 2 tygodnie. Może zostawimy -10, może zwiększymy - zobaczymy. Użytkownicy Kont Premium mogą sobie ustawić wczytywanie wszystkich komentarzy od razu.
 #801277  autor: Blank
 12 maja 2015, 10:50
@piechucki, a uważasz, że komentarz nr 4 był na miejscu?

Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale większość ukrytych postów nie jest nic warta. Swoją drogą, właśnie dołożyłem jedenasty ;p
Jak dla mnie to wszystkie te komentarze powyżej powinny być zminusowane. Ten news dotyczy określonego wątku, a nie spierania się, który operator ma lepszy (bądź gorszy) zasięg.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #801331  autor: piechucki
 12 maja 2015, 14:40
@ divhashmorex, a czy zauważyłeś gdzieś, że ja tak napisałem? Ja tylko stwierdziłem fakt. Nie podałem żadnej oceny merytorycznej. Jeden minus jest mój :]
 #801455  autor: Blank
 13 maja 2015, 13:20
W twoim poście może i nie można było tego wyczuć, ale większość postów w tym temacie sugeruje, że wartościowe komentarze są ukrywane, co oczywiście czasem się zdarza, ale nie jest to tak nagminne, jak niektórzy tu malują. No dobrze, przy 4 na pewno było łatwiej, ale obecnie nie jest już tak łatwo ukrywać sensowne komentarze.
Nawet wcześniej w większości były ukrywane komentarze odbiegające od tematu. Oczywiście często były to posty krytykujące Playa, ale nadal ich wartość była zerowa. Sam tytuł wątku też jest kontrowersyjny, bo sugeruje, że robią to wyłącznie "fanboye Playa", a w rzeczywistości jest różnie i niejednokrotnie było tak, że ukrywane były właśnie komentarze wychwalające Playa. Ot epoka XXI wieku zidiocenia i nic się z tym nie zrobi.
Tak jak pisałem, nadal uważam, że najlepiej byłoby dodać osoby odpowiedzialne za pilnowanie komentarzy, albo dać uprawnienia wszystkim/wybranym moderatorom. Wszystkie moje pomysły można przeczytać w poprzednim poście - to od administracji zależeć, czy i co zrobią, aby sytuacjom nadużywania pewnych funkcjonalności zapobiegać.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #801526  autor: adik
 13 maja 2015, 16:31
divhashmorex pisze:Tak jak pisałem, nadal uważam, że najlepiej byłoby dodać osoby odpowiedzialne za pilnowanie komentarzy, albo dać uprawnienia wszystkim/wybranym moderatorom. Wszystkie moje pomysły można przeczytać w poprzednim poście - to od administracji zależeć, czy i co zrobią, aby sytuacjom nadużywania pewnych funkcjonalności zapobiegać
więc teraz możesz sam to robić, widzę awansik - graty :wink:

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #802080  autor: znawca
 17 maja 2015, 15:58
Po prostu pogódźcie się z tym, że PLAY jest najlepszy i przestańcie marudzić :D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!