DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

#800428  autor: goral2099
 07 maja 2015, 12:21
Morvius: A no moim zdaniem jest. Raz, że gorzej się to czyta, a dwa, że utrwalasz u siebie i innych różne błędy. Teraz piszę z Nokii 301, na której, wyobraź sobie, nie ma korekty i poprawne pisanie jest bardziej czasochłonne. Mimo to, staram się pisać poprawnie z powodów, o których napisałem na początku. Może gdzieś się pomylę, ale nie olewam tego jawnie, tak jak Ty...
 #800430  autor: Morvius
 07 maja 2015, 12:31
Zrobię dla Ciebie tę przyjemność i będę się starał pisać poprawną polszczyzną. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #800448  autor: Morvius
 07 maja 2015, 13:21
Dla mnie różnicy styl pisania nie robi, natomiast jeśli to aż tak w oczy kłuje to się dostosuję do panujących warunków. :)

#800470  autor: piechucki
 07 maja 2015, 14:14
Gryzłem się w język, bo też mam obsesion (sic!) na tym punkcie. Do tego, co napisał Xy dodam od siebie jeszcze to, że sposób w jaki piszemy świadczy o naszym szacunku do rozmówcy. Albo kogoś traktuję z szacunkiem i poważnie (piszę poprawnie, tak, żeby nie miał kłopotów z odczytaniem i zrozumieniem tego co napisałem), albo mam go głęboko w ... poważaniu (i tu małe litery, brak polskich znaków i znaków przestankowych, naleciałości, dziwne skróty itd. itp.).
Chcesz, żeby Ciebie szanowali, to Ty szanuj innych.
 #800505  autor: Sirmark
 07 maja 2015, 16:18
Panowie. Jesteśmy za poprawnym pisaniem. W tym się zgadzamy. Staramy się, no ale się zdarzają i nawet słownik w wordzie nie zawsze pomaga. Często przez pośpiech. No, ale ciągle pośpiech, bo ciągle coś do zrobienia. Kajamy się i poprawiamy.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #800513  autor: Morvius
 07 maja 2015, 16:52
babeo wróć i bądź z nami aktywny, to już ten czas. :)

#800528  autor: Xy
 07 maja 2015, 17:45
SirmarK pisze:Panowie. Jesteśmy za poprawnym pisaniem. W tym się zgadzamy. Staramy się, no ale się zdarzają i nawet słownik w wordzie nie zawsze pomaga. Często przez pośpiech. No, ale ciągle pośpiech, bo ciągle coś do zrobienia. Kajamy się i poprawiamy.
Każdy robi mniejsze lub większe błędy. Dobrze, jeżeli się do nich ktoś przyznaje i poprawia. Natomiast fatalnie, jeżeli takie babole leżą i twórcy nie chce się ich skorygować.

babeo pisze:Ale fajny offtop, klimaty starego forum powróciły
Dla niektórych powinien być przymus pisania na Forum. Ot, choćby dla takiego Babeo ;-) Bo stara gwardia się kruszy...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ ???
 #800547  autor: babeo
 07 maja 2015, 18:46
Babeo jest caly czas. Jednak ze względu na pracę (ruszyly 2 moje budowy na ktorych prowadze nadzór autorski) jestem w różnych godzinach i głównie na tapatalku, a tam jak wiemy zakres forum jest okrojony. Czekam na pełen dostęp.
 #800559  autor: Blank
 07 maja 2015, 19:31
Nie popadajmy też w przesadę. To nie jest portal jezykowy, a błędy mogą zdarzać się wszędzie. Czepianie się stosowania zapożyczeń z innego języka jest już moim zdaniem zdecydowaną przesadą. Padł tutaj przykład newsa. Ja sobie nie wyobrażam zastąpienia newsów "wiadomościami". Te drugie kojarzą mi się od razu z wiadomościami ogólnymi (polityka, wojny, choroby, wydarzenia z kraju i świata), czy sportowymi. Natomiast "newsy" to dla mnie takie "nowinki" i znacznie bardziej to pasuje - przynajmniej w mojej opinii do wiadomości IT (hmm), czy własnie telekomunikacyjnych.

Wracając do sedna sprawy, komentarze odnośnie błędów w artykule, czy newsie powinny być dozwolone - pozwala to autorowi błąd, którego sam nie wyłapał. O tyle już sama rozmowa na temat ewentualnych błędów i ich ilości powinna odbywać sie tylko tutaj (w sensie forum) i być bezwzględnie usuwana z komentarzy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #800567  autor: Xy
 07 maja 2015, 19:49
Newsy - nowości, nowinki... Tak też może być ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ ???
 #800588  autor: babeo
 07 maja 2015, 21:21
Czyżby nowy Zarząd wspomagający, zaczął wprowadzać lub chociaż zaczął proponować zmiany?
No, no ładnie :)
 #800654  autor: babeo
 08 maja 2015, 07:35
Golarz Filip pisze:;-)
I co teraz z tym będzie?
Mam złożyć samokrytykę?
Czy jest to tylko potwierdzenie, że każdemu się zdarza i nie ma z czego robić halo? ;-)